Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3220896 пъти)

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
трета графика
иНТЕРЕСНО НА ТРЕТАТА СХЕМА- ВЪЛНАТА РАСТЕ НА ВСЯКА СИНУСУИДА ?!СКАЛАР??ОТ ДЕ ИДЕ СЕТО?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Че Капанандзе е луд, луд е, но неговите  последователи са два пъти по луди.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
   В Грузия има поне 200 такива устройства които работят от години, но никой не е луд да се „осветява“, по понятни причини, злоба, завист и невежество от страна на матряла. Може да има и в България.....
   Капанадзе не е луд, той е гении на нашето време, луди са дребните душици, заровили се в черупките си и бълващи само злоба и ненавист, към този велик човек, защото с малкото „сиво“, което имат не могат да осъзнаят, какво епохално откритие е това, което ще промени света из основи. Най-важното на това изобретение е, че ако се внедри навсякъде ще живеем ние, децата ни, внуците ни и техните деца и внуци на една чиста планета.
   Като нямате какво да кажете по темата, защо тролите, комплекси ли избивате или ви плащат за това?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Не ми плащат, комплекси сигурно имам но със сигурност не в тази посока . В Грузия може и да има не 200 а 2000 установки, но няма нито едно доказателство, че те работят. И аз искам да живея на чиста планета но едва ли Капанандзе ще помогне за това.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Горният ми пост не е насочен персонално към никой и нищо лично.
   При най-малък опит за някакъв конструктивен диалог по темата, веднага се намесват невярващите, за да повторят още един път, че според тях „такова животно нема“. Ние другите това го знаем, няма нужда да го повтаряте 1000 пъти, разбрали сме го, и няма нужда темата да се пълни с глупости. По-добре не пишете в тази тема, а когато някой покаже работещо устройство ще търсим и вашето мнение. Ами то затова форума заприлича на говорилня и много качествени хора спряха да пишат тук. Толкова ли е трудно.....

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Не че съм голям електрончик или разбирач нооооо попрелистих темата и ми направи впечатление че.....
Разтягат се една камара схемички.
Умуват се всякакви варианти.
Изказават се всякакви мнения.
Полемичи се.
Демагогията е пълен защквар.
Софистиката е на високо ниво.
Логика нещо няма .......
Обосновка 0

Но да оставим тия неща.....
Нямам нерви да прелиствам цялата тема ма пне до де стигнах не видях никой ама никой да седне да слепи некоя схемка ...... да намота некоя бобинка ..... За работещо устройство да не говорим ...... поне некое ментенце да имаше ..... то и това няма .......
Мамка му аз че не съм факир електрончик такава схема ш я наплювам за два часа барабар с ецването на платката ........ 
Какви извoди би си извадил някой нов който попадне в темата?
Ние де си киснем тук знаем каква идиотщина е цялата тази дъндания но поне едно ментенце спретнете - да има някаква интрига...... имаме особи способни и доказали е добре се справят с ментосването.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Van
Какво точно казваш къде да се върже грец?
Мислиш ли, че един грец на трептящия кръг няма да наруши резонанса?
Монтанаре досаден си, Пиши си там по черни зелени материй дупки тем подобни, не пречи поне във важните теми.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Цитат
асиметричен кондензатор
Ко е туй нещо Ванчо?!

Да не е такова нещо https://youtu.be/lS2eDwZGmPk

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Всичко от Руслан Калабухов е фейк, доказано, имаше клип за разобличаване на един човек който беше купил от него едно устройство и не работеше. На демонстрацията в Руслан е работело, но когато плаща за него 5000 евро и го занася у дома си, устройството не работи. Човека се потруди да разбере как Руслан прави фокуса и се оказа, че заедно с кабела за заземлението е имало много тънка медна изолирана жичка по, която Руслан е пускал фаза.
Така, че не се занимавайте с Руслан, всичко е лъжа и измама. И е най-добре администраторите да изтрият всичко по темата Руслан, за да не се заблуждават хората.
На Капанадзе патентите четете и блок схемата, там е написано всичко, да с недомлъвки, някои от блоковете са със странни имена, но всичко е там.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Според вас, възможно ли е блоковата схема от патента да е заблуждаваща? Имам предвид двете бобини(намотки). Мисля, че трябва да има и трета. Капана не говори със сложни думи (стояща въпна, градиент, вълнов резонанс, и т.д.Не отричам геният му, просто си мисля, че нещата са толкова прости, че биха предизвикали усмивка и пляскане по челото в стил "как не се сетих". Капата говори единствено за резонанс (держите резонанс и все будет работает). Как да държим обаче резонанс без да го нарушаваме? Тук е разковничето. Аз бих го нарекъл "насилствен резонанс". В главата ми се върти една проста схема даже принципа ви го публикувах в една подобна схема за Тесла на 50хц. След 7-8 дена като се прибера (ако се прибера) 😉 ще я пробвам и ако е рекъл бог ще я имат всички. Пожелайте ми успех.

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Как да държим обаче резонанс без да го нарушаваме?

След като имате възможност, пробвайте с токов трансформатор както в една от по-горните схеми.
Успех  :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Приемам забележеките на колегата montanar в пост №2456. СЕ се дължи на нелинейно смесване на две или повече честоти. Нелинейното смесване става в нелинейна среда, по точно в система в която действат нелинейни сили. За повече информация препоръчвам книгата "Засекретените научни технологии и открития" на д-р Пол Лавиолет цена 26лв. Той развива паралелна теория," Субквантова кинетика", която се различава от официалната наука, за мен това е вярната теория. В книгата се развива полево-вълновото явление "солитон". При прости числа се получават субхармонични.
При основен тон винаги имаме четни и нечетни хармонични, примерно 1,2,3,4,....,20 хармоник. При субхармоничните имаме реципрочни честоти, 1/2, 1/3, 1/4,...,1/20 хармоник. Явлението го наблюдавах при двойно спиралния ми генератор с лампи на честота 30мХц, субхармоник имах на 1/20=150кХц. Нагоре имах до 3 хармоник или до 120мХц. Това е отклонение от темата.

Колегата van предлага чрез мост (грец) да се сваля енергия от трептящ кръг. Идеята е глупава, честотата се запазва, но амплитудата намалява с това СЕ не се прави. Ако имаш готово СЕ схемотехниката става.
-Трябва да се увеличава честотата при константна амплитуда
-Трябва да се увеличава амплитудата при константна честота
-Трябва да се увеличава честотата и амплитудата
Горните три пътя водят до СЕ, а това се постига в нелинейна среда с нелинейни сили или усилвател, може да се каже преобразовател.
Няма енергийна криза има криза на невежеството.
« Последна редакция: Август 19, 2019, 10:08:08 pm от mi68 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Блоковата схема на Капанадзе трябва да е точна и коректна, защото това е схемата от заявката му за патент и там не може да се подават разни измишльотини. За тази заявка се плащат 35000 евро а той е подал две заявки за двата типа устройства. Може да е непълна да не е представена в детайли, но е точна. Бобините които се виждат на блок схемата, са да се покаже принципа на действие и той сам казва, че във втората бобина се получава високо напрежение след, като се задейства самия процес. Има  и още бобини понижацващи за преобразуване на енергията в удобен вид за ползване, а на блок схемата, са изобразени само някакви квадрадчета с определен номер.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Ми68 и тук не е зайчето .... :(

Цитат
При основен тон винаги имаме четни и нечетни хармонични, примерно 1,2,3,4,....,20 хармоник. При субхармоничните имаме реципрочни честоти, 1/2, 1/3, 1/4,...,1/20 хармоник. Явлението го наблюдавах при двойно спиралния ми генератор с лампи на честота 30мХц, субхармоник имах на 1/20=150кХц. Нагоре имах до 3 хармоник или до 120мХц. Това е отклонение от темата.
Малко ти куца определението за хармоник (бая ти куца) за да го ползваш в контекста който го ползваш.
Не знам от де си въобразяваш че има други при условие че има една основна - по-скоро се опитваш да ни втълпиш че от основната вълна можеш да отделяш хармоник е да можеш ма той е от основния тон - и ако трябва да обясня по типичния за мен циничен начин ще кажа следното - мандахерца си се вълната с да речем 1000 херци - и са си 1000 херци - от тях можеш да ползваш хармонична честота - да кажем 1/2 или 500 мадахерци  ама това не е някаква друга вълна а си е оная с 1000 херци. Нема глупости от вида че излъчваш една вълна(честота) пък реално излъчваш още няколко .....
И ако си представим силова система се оказва че ако извадиш кармоник от основната честота като го натовариш ефекта върху основната вълна ш е модулация .... демек вълната има енергетичност Х като извадиш 1/2 от него ш ти остане мощност 1/2Х

Така че трът работата - горедолу като с асиметричния кондензатор на Ванчо.

Продължавайте да си четете алтернативните книжлета - които са базирани на напълно изфантазирани основи ..... така далече стигате - ма в фентъзи жанра.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Начи ако са напрай една къса ретроспекция СЕ получава, че най-яките постове са обикновено след първата, или за по-сигурно след втората обиколка.