Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3250215 пъти)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Дедо Поп,както отдавна установихме си доста некомптентен в много и най различни области-ИДЕЯ не можеш да патентоваш!Фани бе пич прочети закона,подай някоя заявка в Патентното ведомство и тогавай се изказвай!!!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
    Не се обаждай от коневръза. От кога патентните органи искат работещ модел? Те проверяват само дали някой не го е патентовал преди теб.
    А относно компетентноста ми - като заработи идиотското ти творение Опростен ротовертер ще се призная!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!

Всеки има право на мнение, личностните класификации и острите реплики си ги спестявайте!
« Последна редакция: Март 10, 2017, 02:22:26 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Подаване на заявка за патент

Чл. 34. (1) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2006 г., в сила от 09.11.2006 г.) Заявката за патент се подава в Патентното ведомство и се вписва в Държавния регистър на патентите. Начинът на оформяне на заявките и редът за подаване и експертиза в Патентното ведомство се уреждат с наредба на Министерския съвет.
(2) За дата на подаване на заявката се счита датата на получаване в Патентното ведомство на следните документи:
1. заявление за патент с наименование на изобретението, за което се иска издаване на патент, както и с идентификационните данни на заявителя на български език;
2. описание на изобретението, разкриващо най-малко неговата същност;
източник:
http://lex.bg/laws/ldoc/2133079553
Там е целият закон.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Това е телефонният им номер - +38598 22 11 66
На имейла не отговарят или отговарят с голямо закъснение, защото имат много запитвания.
Не се връзвайте, вече има опарени.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Цитат на: coke2k
Не се връзвайте, вече има опарени.
Кой го казва това, при положение че:
 
End of January 2017
We will start to ship the first products.
(Януари 2017 Започваме да изпращаме първите изделия)
.....
July 2017
Delivery all over Europe.
(Юли 2017 Доставки за цяла европа)

Странни са такива изявления още отсега. Не че нямам съмнения, но хората са декларирали някакви срокове все пак.
« Последна редакция: Март 10, 2017, 10:36:50 am от tobo1 »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
tobo1, първо добре виж какво продават, щото аз виждам някакви сандъци ама нито влиза кабел нито има контакти, ключове, предпазители някакви сигнални лампи. Ама нищо което дори да напомня че става въпрос за ток, просто сандъци е що за оферта е това, как мислиш.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Прав си - аз такава картинка, че и по-хубава кутия, за по-малко от 5 мин. ще направя на компютъра. И като добавим нулевата вероятност за връщане на парите, ако решат да си закрият милиционерския телефонен номер....
Иначе в представите ми, идеалното устройство би трябвало наистина да изглежда по подобен начин - куфар (малък или голям) с няколко контакта.
« Последна редакция: Март 10, 2017, 11:37:21 am от tobo1 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Кой го казва това, при положение че:
 
End of January 2017
We will start to ship the first products.
(Януари 2017 Започваме да изпращаме първите изделия)
.....
July 2017
Delivery all over Europe.
(Юли 2017 Доставки за цяла европа)

Странни са такива изявления още отсега. Не че нямам съмнения, но хората са декларирали някакви срокове все пак.

Ами четете и по другите форуми бе колеги специално за  tobo1 го цитирам това.
Hi All,
No, no further updates unfortunately...
They never have yet excused themselfs for not delivering the unit
and have not emailed back since then.

Regards, Stefan.

http://overunity.com/16953/innovatehno-eu-free-energy-device-a-big-fake-or-the-real-thing/135/#.WMKsX0bF7qC

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Модераторите да преместят спора за иноватехно в съответната тема.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
     Ковърделе, ето ти една схема над, която може да се помисли. Мисля, че това е схемата, която се появи в нета и веднага беше изтрита, преди няколко години, но сега я има на много места, прословутата схема наречена в руските форуми „сапог“. Мисля, че я има и в нашия форум, но вече не помня, къде и затова я качвам пак. Аз я правих тази схема на времето, и не постигнах успех, но сега ми просветна и ще я правя пак. Мисля, че тази схема е електрическия вариант на генератора с месинговите дискове, който е механичен. На много места  по форумите се натяква, че тази схема е дезинформация, лично от Капанадзе и сина му Тимур, http://realstrannik.com/forum/btg-tarielya-kapanadze/974-btg-kapanadze-teoriya-i-praktika-2?start=360#70910 което мен не ме интересува и ще я пробвам пак, но по друг начин различен от предния ми опит.
    На втората снимка има някаква интерпретация и някакви надписи, които според мен не, са правилни.
    Последната снимка е на това, което беше вътре в тръбата при първия ми опит, феритите и бифилярните намотки, но за съжаление го развалих и сега трябва да го правя наново.

Ковърдейл

  • Гост
Димитре, ако мога пък нещо да разбера от тая схема............ :o

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
locco, не вярвам на никой, и нищо без да се уверя сам. Знам и историята, как тази схема е изтекла в нета и интересното е, че уж Капанадзе лично я определя, като дезинформация. В предния ми пост съм дал линка в, който се казва, от Алик, че тази схема е дезинформация. А този Алик, мислиш ли, че изобщо знае за, какво става на въпрос и дали изобщо Капанадзе е казал, такова нещо.

Ковърдейл

  • Гост
Локо, даваш го това, пробвал ли си го?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Бати смехорията🤣 вярно че има свободна енергия спор няма.
Аз това още преди като го четох и ми стама смешно ама  уви появи се и в нашия форум. Та само 2 въпроса:
1) Какво значи фаза и нула?
2) Какво значи 2 фази?
Така отговарям по детски щото явно нивото на 90% от членовете на нашия форум е такова.
1)  След като напрежението произведено от генераторите на ТЕЦ да речем е понижено до стандартно 20 киловолта , доставено е до локални подстанции и от там тръгва към трафопостове за да бъде понижено  до битов и промишлен стандарт 380 волта между всяка от трите фази,  звездния център на трансворматора се заземява поради ред причини. Този звезден център е нулата от контакта ви. Спрямо тази нула напрежението е вече 220 волта. Това вече не е междуфазово  а спрямо звездния център. И така като хванем  фазомера той нормално светва на този кабел който е с по висок потенциал. Това е фазата. Другия кабел казахме че го вземаме от звездния център ,  който е заземен и там потенциала е нисък и за това фазомера не светва ..... това е нулата. Ако вземете един бензинов генератор или един юпиес там няма фаза няма нула или избирате си единия от 2та кабела , забивате го в земята и тогава вече условно може да си направите фаза и нула.

2)  Ако генератора произвежда ток от 2 намотки дефазирани на 180 градуса една от друга  може да се каже че това са две фази ама тук пак ми става много смешно щото това всъщност е една намотка  чак не знам как да го измисля толкова е идиотско и другия вариант е на стандартен 3 фазен трансформатор или генератор да ползвате 2 от фазите ама и това е тъпо щото щото се разбалансира  товара ама тук вече става  по сложно и не е за  Капанадзе.
Хора нормални ли сте бе?  Какви глупости вкарвате от руските форуми ..