Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място

<< < (360/629) > >>

dmitarp:
Генератора на Капанадзе може и да работи при едни условия, а при други да не работи, това си има своето обяснение. Например, ако го монтираш в близост до еднофазни консуматори на ток, понякога може да се получи, така че едната фаза да е много по натоварена от другата, фактическата нула се измества и земята вече има потенциал от който може да се черпи енергия. Всички "работещи" схеми на този тип генератори препоръчват здраво заземяване. Аз съм свидетел, как изгарят пластмасовите тръби, покрити с алуминий на бойлер.

nizo:
Как смяташ да го "дръпнеш" този потенциал? Потенциал има между 2 точки, а Капанадзе заземява в една точка.

dmitarp:
При високи честоти достатъчна е една точка, другата през въздуха

Bat_Vanko:
dmitarp, дори самият факт на прехвърляне на енергия на разстояние по голямо от 3 м, без използването на насочени антени в метровият диапазон е достатъчно голямо постижение. При това се приема мощност от 100 kW (за новите конструкции). Като се има предвид, че затихването на радиовълните в близката област е на трета степен от разстоянието, то излъчената мощност в случая трябва да бъде от порядъка на мегават. При това положение присъстващите на демонстрацията биха се опекли за по-малко от секунда. Как би обяснил този парадокс?

dmitarp:
Усещал ли си ток от чешмата, без видими причини, всичко ти е нормално вързано от професионалист, нямаш кабели близо до чешмата и т.н. Това не е парадокс енергия може да се прехвърля през земята, ако има дълбоко заземяване и разстоянията са малки.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия