Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3249535 пъти)

Velektra

  • Гост
Ако беше толкова прост принципа то минумум 300 000 човека само от България щяха да направят устройството!
Само, че е по лесно да се научиш да държиш поялника от правилната страна, отколкото да мислиш логически и да разсъждаваш правилно!

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравейте,

По разгледах темата за TPU.

Steven Mark`s toroidal power unit:

По онова време, в ерата на ламповите приемници, аз също поправях лампови телевизори. Добри стари времена, мисля си. В едно от инженерните ръководства на RCA открих забележка относно странния феномен. Там прочетох:

"в проводника се появява леко увеличение на тока, когато първите електрони тръгнат по него. Това се обяснява с влиянието на земното магнитно поле върху проводника и потока на електроните в него. Или по-точно електроните по повърхността на проводника".

Дори днес може да се намерят някои загатвания за този феномен по страниците на ненаучни издания. Да вземем за пример книгата на Morgan Jones "Лампови Усилватели" (Valve Amplifiers), 3-то издание, стр. 262:

"нахлуването на ток през отоплителната жичка влиза във взаимодействие със земното магнитно поле и създава лек (токов) удар".
ЛЕК ТОКОВ УДАР!

Това доказва, че ИМА взаимодействие между полето на земята и на електроните протичащи по жицата. Може би е много малко това въздействие, но е свръх кондуктивност. Няколко години тази идея ми се въртя в главата. Учените твърдят, че свръх кондуктивност е невъзможна. Те имат в предвид, че не можеш да изкараш повече от колкото влагаш в една система. И все пак жицата и слабият токов удар при включване...

В това, приятелю се съдържа тайната...


В TPU има бобини които са перпендикулярни една спрямо друга.

Принципа на действие нали уточнихме че е "смесването" на голям ток с малко напрежение и високо напрежение с малък ток.???

Прикачвам снимки с моите трафове, не за друго, а за да се види, че се прави нещо. Единия сам си го правих от два индуктора за улични лампи.  8) На pdf файл са, защото заема по малко място.

Сега въпросите.
1. Трябва ли да се настрои резонанс (от тези които познавам, сериен и паралелен)?
2. С какъв сигнал е по-добре да се работи: синусоидален или с правоъгълни импулси?
3. Нужно ли е заземление на схемата? 
4. Участва ли високо напрежение? Ако да то екранира ли друго електрично поле?

Благодаря много!!!

Поздрави
« Последна редакция: Май 12, 2014, 01:37:06 pm от vsl »

Velektra

  • Гост
Цялата тая сложнотия и "шарена" схемотехника е само за заблуда на врага. Руснаците гледат да си използват някъде "ЛА" тройките останали им с шепи от СССР.
Капанадзе, Дон Смит, Грей използват ли интегралки и други сложнотии.
Да не говорим за Тестатика.
А пък за Тесла...
Всъщност Тесла го е казал и показал: мълния (управляема искра) - ефирни напречни ударни вълни (радиантна енергия) - и това е!
Ама това пречело и смущавало сегашната електронна техника. Ще и пречи разбира се. Това е все пак енергия, голяма и е нарушаване спокойствието на околната среда (ефира) - не е шега работа.
Все ще се намерят начини, за да не пречи. Въпроса е че това е неизчерпаемата енергия.
По-добре е съвремената електроника да се направи съобразена с тази енергия!
« Последна редакция: Юни 24, 2014, 08:06:34 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Ефекти ...

http://www.4shared.com/video/W3pw2_G0ce/MOV_0022.html

Velektra, много си прав. Аз също смятам, че ефектите са прости. Ефекта във видеото горе го постигам на ръка с прости неща. Много добре ще стане ако имам електронен ключ с регулируема честота, ама нямааа.  :)

NARCIS

  • Гост

Радио шум. ЕФИР
Детекторен приемник със възбуждане на антената.
Възбуждаш антената и във индуктора се появява този шум.
Няма значение честотата а продължителнстта на импулса. За това мога да ви пусна видео да го видите.
ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ ВЪВ ИНДУКТОРА
Разгледайте всички работещи установки  ЯСНО СЕ ЧУВА !!!
Дори и фенерчето на Акула 0083 !

Без него няма СЕ , защото самият той е това СЕ.

Поздрави





Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Аз  съм доста назад като радиолюбител даже никакъв ме няма. Ако може да дадеш примери и видео ще съм ти благодарен. Не се притеснявай да ми говориш като на малко дете. Все пак от някъде се започва.

NARCIS

  • Гост
Погледнато на установката на Морей какво виждаме , не е ли приемник със груба подстройка на честотата.
Първата снимка е много интересен приемник на Тесла при който се върти кондензатор между антена и земя, при това, се постигат много високи честоти, и изключително висока чувствителност.Интересното е че тези патенти на Тесла за ресъвърите ги няма във мрежата. А най близо до това схемно решение е Тестатика.
А човека доста е поработил във тая насока можел е да слуша спокойно сигнал от 10 микроволта !
Капи казва че установката му е Гидронасос, а дали няма предвид хидротаран, и ако е така имаме инжектиране на импулс с напрежение във антената и получаваме добавка ток от ефира, всъщност резонанса не е честотен а времеви.
Предавател приемник във едно.
Нещата са твърде прости за да изглеждат просто !

Има един ефект със феритен траф при който първичната и вторичната са 1\4 първичната пускаш генератор на импулси 1- 15мс. регулируемо, на изхода имаме крушка 75вата и идеална синусоида под товар, без високо напрежение не пали, на лампата даваш искра и лампата светва в зависимост от времето на импулса и разстоянието между електродите.

И така, направих експеримента без оземка, всичко си тръгна нормално, и естествено радио шум във трафа, при добра настройка ферита не издържа и се чупи. Най интересното обаче е че във един момент когато реших да свържа оземка, слушалките на компютъра започнаха да бръмчат а светодиодите на тях да светят, това се получава само с оземката.

Всеки може да го повтори за да види какво се случва със захранващият блог във момента на подаване на искрата.
И какъв потенциал се явява между лампата и земята !
Всеки сам за себе си да прецени.
Ако някой има интерес ще пусна видео !
За да стане ясно че не си говориме празни приказки.

Между другото на грийн бокса на капи има един проводник във въздуха , не е подключен никъде спомняте ли си ?

Поздрави

« Последна редакция: Юли 28, 2014, 05:59:51 pm от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Този свободен проводник е антената така ли? Качи видеото да го видим де! Какви резултати си постигнал? Има ли текст към картинката с въртящия се кондензатор?

NARCIS

  • Гост
Това нещо е почти същото като ефекта със трафа за който писах.

С малки разлики и някои може би умишлено допуснати грешки !

Но теоретично погледнато е вярно !

Поздрави
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 06:01:25 pm от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Цитат
Има един ефект със феритен траф при който първичната и вторичната са 1\4 първичната пускаш генератор на импулси 1- 15мс. регулируемо, на изхода имаме крушка 75вата и идеална синусоида под товар, без високо напрежение не пали, на лампата даваш искра и лампата светва взависимост от времето на импулса и разтоянието между електродите.

Нещо не се разбира добре и еднозначно, та ще помоля за схема.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
колега NARCIS, това което демонстрирате е системата за безжично предаване на енергия на Никола Тесла, а receiver-a на картинката е детектор на Тесла

NARCIS

  • Гост
Не е точно така,  имаме приемник с уникален дизайн. И нарастваща синусоида.
Направи го и ще останеш изненадан от неговите възможности въпреки допотопното изпълнение, виждал ли сте колега електронен еквивалент.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Колега NARCIS  - ефекта с паленето на крушката от високо напрежение беше случайно постигнат преди няколко години и от мен
http://www.youtube.com/watch?v=a0LilR-bWV0
Тогава Мадсатбг се опита да го повтори и не можа , аз също се опитах да си повторя собствения опит и също не можах. Интересното е, че и ти споменаваш за тоя ефект - дай подробности за да може да се разнищи в детайли и да видим дали ще излезе нещо.

NARCIS

  • Гост
Такааа, прецедент ,защо, вижда се на осцилограмата че имаш правоъгълен сигнал с връх на който се пали лампата. При мен обаче същата крушка гърми. Затова ползвам 75вт. и то при 14 в. Вторична. Работата е там че трябва да се случи взрив. Без генератора при мен не свети а прави плазма. При определена дължина на импулса  светва в зависимост индуктивност честота.

Колега , като светна лампата имаше ли радио шум?
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 06:04:15 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Колега , като светна лампата имаше ли радио шум?
Трудно ми е да си спомня това беше преди 3-4 год. Освен да се пробвам пак да го възстановя .... ти имаш ли възможност да качиш видео с твоя опит?