Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3252379 пъти)

Ctah

  • Гост
  Като споменаваш SR, да припомня, че той дава много готин жокер със двата трафа!
А именно, искренето между два вързани успоредни трафа!  За това и не може да храни повече!
Мисля беше около 300W
Затова говоря, че трябва да има фазова разлика м/у първия и втория генератор, иначе мощността пада и се качва потреблението и обратно!
Вече имам видео, но ще го пусна САМО на определени хора!
Другото е Бош-лаф

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Ctah благодаря ти явно днес е хубав ден и аз разбрах за какво става въпрос, останалото е въпрос на малко изчисления и опити при малко свободно време.

Velektra

  • Гост
Здравейте!
Никой не отговори, входната мощност на трансформатора дали трябва да е равна на изходната?
Може ли да стане така че при вход 220В/1А (220Вата) на вторичната да имаме 220В/15А (3,3КВата).
Тогава първичната ли ще прехвърля на вторичната или обратно?


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Чудя се, защо се занимавате с транзистори и тиристори, след като още в началото на темата е дадено адекватното решение с високо напрежение и искрище. Трябва ви само трафче от микровълнова и адекватен кондензатор.


Tomika

  • Гост
 И къде смесваш тук?

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Визирам принцип, а не  цялата схема.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Понеже в схемите по-горе нещо ми напомня на една моя схема отпреди 10 години, вижте и нея. Може да има някаква идея за ползване. Работи със и без "пунктирания" диод като до L2 може да се сложи и парче реотан. Опитвах се да изкарам някаква енергия от бобината L1, но тогава не можах да разбера някакви странности в осцилограмата.
   А иначе мен Ctah не може да ме разбуди от "зимен сън" докато в работилницата ми не стане поне 15 градуса по Целзий.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Ето и моята постановка с искрище. На първото видео капацитетът на кондензатора е по-голям, поради което електродът на свещта, направо взе да се топи. На второто видео, капацитетът е по-малък, нещо от сорта на 1nF и електродът не се нагрява толкова.
Докато снимах втория клип, вторичната на трафа, взе да пуши. Това ме навежда на мисълта, че капацитетът, трябва да е от порядъка на пикофаради, но в момента нямам подходящи кондери. Изправителния диод е 10 навърzaни 1N4007, като всеки е шунтиран с резистор 1Мом, за да се изравнят потенциалите на всеки диод. Така навързани диодите също се нагряват.
http://www.youtube.com/watch?v=So1iyAyArtY&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=zrvX7PGn_b4&feature=youtu.be



Вече имам видео, но ще го пусна САМО на определени хора!
Другото е Бош-лаф

Значи, вече сме разделени на лагери. На любимците на Ctah и всички останали.  ;)
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 02:40:03 pm от edin »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Еми да, каквото правят руснаците това и ние - заяждат се, обиждат се и като резултат кръгла нула.  Та и ние така. Но Ctah е прав за едно нещо
   Цялата работа е там, че Русите бачкат, а ние ги гледаме без да асимилираме, което е кофти за момента
Е пропусна да каже само, че там всяка седмица се появява по някой индивид, който твърди, че е изобретил нещо, а пък после се бил объркал, а после, че искал да провокира някого и разни такива. Абе карай да върви, то се е видяло....

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Схемата с разрядника се оказа негодна, защото токът на консумация от мрежата е фрапиращите 4 киловата  :o
Няма грешка! 4 киловата, измерени с аналогов уред.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Според мен няма нужда да се залита по СР - руснаците го мериха и премериха , някой от нас също  - схемата е негодна за употреба.

nedd13

  • Гост
Според мен няма нужда да се залита по СР - руснаците го мериха и премериха , някой от нас също  - схемата е негодна за употреба.

Коя схема?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Майсторе, едно е да се заблудиш с някакво устройство, в което вкарваш 30 вата, а изкарваш 300 (пък после да се окаже, че е било обратното...  :o). Но съвсем друго нещо е твърдението, че има самозахранване! Това вече е много сериозно твърдение! Това просто няма как да се обясни със самозаблуждение - или е истина, или е умишлена измама (с някаква цел), трето положение просто няма.

Защото на пръв поглед и един климатик с COP 5 би трябвало да може да се самозахрани, стига да се куплира с агрегат, който обръща добитата топлина в електричество с КПД поне 20%, ама на практика никой не го е постигнал...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Иска ми се да ви оставям взаимо-ласкателните лафове, че малко по-весело става, ама темата е сериозна... може и да се има предвид някоя от множеството схеми за комбинация с някоя друга конструкция и ... хоп! - зайчето в капана!
Казвайте, да трия ли!?
Че като гледам по брой постове, тази тема е от най-любимите ви.
Поздрави!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   PyroVeso
Цитат
Защото на пръв поглед и един климатик с COP 5 би трябвало да може да се самозахрани, стига да се куплира с агрегат, който обръща добитата топлина в електричество с КПД поне 20%, ама на практика никой не го е постигнал...

   PyroVeso, мисля че се казваше Рикардо този, който е направил двигател захранващ се единствено от топлината на околния въздух. Даже май е продал няколко хиляди бройки в топлите страни. Мисля че го четох някъде в списанието на Стефан Маринов "Deutsche physik", където има и подробно описание на такъв двигател на Серогодски. За него комисия от учени руснаци се чудели какви "хлебарки" въртят оста на машината, невярващи на очите си.