Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3295056 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
прилича на транзисторния ефект

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   coke2k, това май сме го разглеждали във форума. Прилагам файл - перката на турбината може да е и откъм въздушните мехурчета. И тук има СЕ.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравеите,

Колега Иван Димов можете ли да ми обясните как става "магията" на последната картинка която сте сложили? На мен просто не ми е ясно къде отива водата. Нали това е затворена обем ( всичко става в един сандък)? Ако мислите че само на мен не ми е ясно обяснете ми го на лични, моля.

Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 06:04:34 pm от vsl »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравей Ctah! Поздравления за успеха!  Каквото е трябвало да реализирам е реализирано. Но за този принцип Капанадзе ще получи патент, защото е подал заявление преди 8 години. Затова аз съм се концнтрирал в друг принцип, който също съм изложил, и който мога аз да патентовам. Успех!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
mito_kupona,
От това, което си дал като информация оставам с впечатлението, че:
1. Не трябва да се търси нещо видимо на осцилоскопа, т.е. затихващи колебания (например).
2. Задвиващият импулс няма отношение към типична осцилограма, а по-скоро към пространствена форма на полето (  :o )

Не мога да разбера по какъв начин "ускояваш" енергията само с един импулс, при положение, че говориш за неколкократно "натрупване".

Можеш ли да споделиш дали ползваш нестандартна форма на бобината, последователност от няколко бобини? Върти ми се в главата нещо от рода на трифазния т-р на Боб Бойс, където последователно се 'енергизират' намотките, а енергията се сваля от отделна намотка.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
   coke2k, това май сме го разглеждали във форума. Прилагам файл - перката на турбината може да е и откъм въздушните мехурчета. И тук има СЕ.
Г-н Димов, вероятно тази конфигурацуя ще работи.  Ще е необходим само един топлообменник на изхода на компресора и височина на водния стълб поне три метра.  Водата в съда ще започне да се охлажда поради разширението на вуздушните мехури - а всъщност съда на водата ще е втори топлообменик и в зависимост от дебита на компресора ще се получи достатъчно количество редуцирана енергия.
Поздрави



Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравеите,

Колега Иван Димов можете ли да ми обясните как става "магията" на последната картинка която сте сложили? На мен просто не ми е ясно къде отива водата. Нали това е затворена обем ( всичко става в един сандък)? Ако мислите че само на мен не ми е ясно обяснете ми го на лични, моля.

Поздрави!

Колега аз ще ти отговоря.
1 съдът е отворен отгоре.
2 компресора вкарва сгъстен въздух в лявата тръба и мехурите въздух издигайки се на горе увеличават обема си в следствие намаляващото водно налягане и такя започват да отместват вода като предизвикват разлика внивото на водата между лявата и дяснататръба
3 започва циркулация на водата която задвижва турбина с куплиран ел генератор.
4 ако се поставят необходимите топлпобменници на правилните места ще се получи термоагрегат с може би коп над 1
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 08:52:05 pm от coke2k »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Обратният импулс, самоиндукцията идва от ефира, това е имплозия. Единственото е можем да увеличим честотата, както кънкьор си свива ръцете и увеличава ъгловата скорост. Това става за сметка на центробежните сили, ръцете се движат срещу тях, от тук трябва да имаме конусна бобина или палачинкава. Може се ползва теслова бифилярна палачинкова LL радиална бобина.. Импулсът се движи от периферията към центъра, излиза усилен и се връща по втория проводник, следователно токът трябва да е пулсиращ от грец, параметрично удвояване на честотата. Целта е да се използва радиалната енергия, центробежните сили.
Такава установка съм представил в тема "теория и експерименти на mi68, ползвам конусни бобини за бернули ефект и униполярни капацитети за стояща вълна. Има снимка но не съм го пуснал в действие и нямам резултат   
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 09:11:05 pm от mi68 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
 Здравей mzk! В импулса не трябва да се търси нищо друго, освен това да го има, особено затихващи колебания. Това е друга тема, в която също има хляб, но засега не съм се задълбочавал. Ще се опитам да го обясня по следния начин: приемаме импулса, като една кофа с вода. Излива се водата рязко в една тръба, която е затворена в кръг, тя започва да циркулира от тласъка, който сме и дали. Когато началото на тази вода направи кръг и стигне до отвора, в който наливаме с кофата, приемаме, че това е обратния импулс, който вследствие загубите в кръга е около 0,8 процента от първия импулс и тогава сипваме втората кофа или подаваме втори импулс. Вече в кръглата тръба се движи почти два пъти повече „вода“ или енергия и движението продължава, докато втория обратен импулс стигне до отвора и наливаме трета кофа с вода или трети импулс и го сумираме с втория обратен и движението продължава, както и обема на водата или енергията се увеличава и т. н. Има ли движение може да се извърши работа. Това е образно казано , а при електрическия вариант схемотехниката е доста сложна. Затова по-горе в темата се оплаках, че съм изпогорил една шапка транзистори. В общи линии ние движим енергията в затворената в кръг тръба, само с един импулс, който винаги трябва да го има, иначе след малко инерция, процеса спира. Така че, независимо каква енергия имаме на изхода, консумацията на устройството ще бъде константа 50-100 вата. При подаването на всеки следващ импулс с който поддържаме движението, обема на водата или енергията се увеличава прогресивно. Това не може да се направи с една бобина, а трябва да се използва LL кръг. Кръгът трябва да е затворен, за да не се губи енергия, а да се събира в него. На част от този кръг се подават поддържащите импулси, трябват и съответните превключвания, настройки и т. н. Енергията се снема по индуктивен начин с друга бобина.
 При ВЕЦ водата пада отвисоко и задвижва турбините, но след това се губи в нищото, защото от водата не може да се получи обратен импулс, няма сила, която да отвърне на импулса и да върне 0,8 процента в изходно положение, за да се използва пак. А вече при електрическия вариант, това е възможно благодарение на етера. За по-лесно разбиране на нещата трябва да се приеме, че това, което наричаме ток е просто един флуид.
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 07:48:48 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Дай схемата и започваме  ;D

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Прав си Ctah, не отричам. Дай някоя насока стига сме се лутали като мухи без глави. Знаеш много добре че много от нас са хвърлили доста енергия в мислене и реализиране на тези идеи. Да не мислиш че се чувствам много добре да ми дадат наготово това, което съм искал да реализирам аз толкова време. Спирам до тук защото започва да прилича, че прося, а това хич не ми харесва. Още веднъж браво и успех и дано късмета ни споходи всички скоро.

П.п защо знам че няма да е фейк. Защото те мисля за сериозен човек и ти имам доста голямо уважение

Поздрави
« Последна редакция: Февруари 18, 2014, 06:06:29 pm от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Явно тази нощ няма да се спи!!! Смятам да взема за източник на ниско напрежение и голям ток модифицираният ми траф от микровълнова който си на правих за точково. Имам и друг траф с грец и кондензатори 12 волта 10 ампера. За импулсите ще прибегна до реле.

Не се използва високо напрежение такали?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Момчета, не се карайте, защото е много грозно, а мислете. Човека е дал примерна схема по, която работи, дал е и видео на експеримента. Обратен преобразувател, последователен резонанс и после паралелен резонанс. Това е по първия патент на Капанадзе. В информацията, която дава  Ctah има и объркваща информация. Голям ток„ 5 А“ с напрежение 3 волта е нищо, установката консумира повече, но ток 5 А с напрежение 3000 волта вече е друго нещо, това са 15 киловата. И 3 волта с ток 500 А също е друго нещо, това са 1,5 киловата. Обратния преобразувател е накопителя на енергия, с последователния резонанс се получава високо напрежение, а паралелния резонанс е за получаване на голям ток . Дерзайте.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Спомнете си във видеата на Кападзе какви диоди използва за грец. Доста са едри, може би защото трябва да издържат тези 25 А които са на изхода. Не мисля че има какъвто и да е резонaнс, подвърди го и  Ctah. Използва и два транзистора. Може да се използват за импулсите за които говори Ctah. Имам подобни транзистори и са за ток 15 А значи трябват най малко два за 25А.
Когато препрочитах темата открих информация че в едно от видеата се чува шум като от недобре стегнат траф. Аз мисля че е от реле затова смятам да използвам такова.

П.П. Моля внимаваите с коментарите да не стане да се извиняваме после.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
vslЯвно не си усетил иронията, с която Ctah е написал, че резонанс „НЯМА“. На схемата, която е дал имаш два резонанса последователен или резонанс на напрежение и паралелен, резонанс на ток. Диодите, който използва Капанадзе, са за 10 ампера. Тока през управляващите транзистори е до 1-2 ампера. Вече големия ток се получава от паралелния резонанс. Реле не се използва за комутацията. Това е по първия патент на Капанадзе. Успех!