Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3302069 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Лампите са направени от волфрам , а този натериал стопира неутриното,освен индуктивности и капацитет. Сплавите като реотан явно дават лош ефект. Според мен волфрама,желязото,кобалт,хром са отлични метали за стопиране на неутриното(радиална,спинова енергия),обратно мед,сребро ,злато,алуминий са проводници на неутриното. Просто количествените натрупвания водят до качествени изменения.Изказах лично мнение ,което експериментално трябва да го потвърдя. Нещата са относително непонятни но ако се приеме,че имаме три вида неутрино се изясняват:
неутрално неутрино(неполяризовано)
северно неутрино-поляризовано
южно неутрино-полязизовано
от двойката алуминий-желязо е северно неутрино
двойката мед-желязо е южно неутрино
Освен спина и посоката на въртене(полюси) е важен фактор.
« Последна редакция: Януари 29, 2010, 05:29:51 pm от mi68 »

ppankov

  • Гост
madsat, едно 30 до 60 ватово поялниче ако закачиш?

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
madsat, едно 30 до 60 ватово поялниче ако закачиш?
Интересна идея - отивам да пробвам.
Аз също се замислих дали 800 вата реотан не му е много , но не се сетих за по малка мощност като поялника.
благодаря  мадсат

п.с.  1.Поставих диод и кондензатор на вторичната.
        2.Включих 40 ватов поялник.
Згрява, но се държи с ръка...
« Последна редакция: Януари 29, 2010, 06:10:17 pm от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Това е с маломощното ВВ захранване

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@Madsat ,
Къде е зацепена земята? Има ли разлика в светенето със земя и без земя? Изчисляваш ли си резонансите?

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
@Madsat ,
Къде е зацепена земята? Има ли разлика в светенето със земя и без земя? Изчисляваш ли си резонансите?
Привет,
при тази схема земята вече действа, но като я приложа променя резонанса и намалява светенето - няма земя.
Не не изчислявам резонанса - не знам на каква честота е.
Но опитно поставям кондензатори докато го напипам
Кондензаторите във захранването са около 1100 пф / два по два  последователно по 2.2 нф /търсени са.
Опитвах и паралелно на първичната 5.6 нф - светенето се увеличава чувствително.
С по-голям или по-малък кондензатор светенето е по слабо.
ВВ захранване е на 30 Килохерца, ако това има значение след изправянето и удвояването / аз мислех не, но ...опитах само да сменя захранването с това от микровълновата / 50 херца /, изчезна светенето и по никакъв начин не светна докато не върнах ВВ источник от неонови лампи /

поздрави   мадсат

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
отказах се от силовия трансформатор.
Използвам маломощно , 30 вата, ВВ захранване за неонови лампи.
Светнах 15 вата на 220 в. / не на пълна мощност - за сега /
Схемата е компилация.
С благодарност на Админа от http://next-energy.ru/forum/index.php?topic=40.510

успехи
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 01:53:54 am от madsatbg »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 692
  • Z - Оркестър Вагнер
Здравейте,
отказах се от силовия трансформатор.
Използвам маломощно , 30 вата, ВВ захранване за неонови лампи.
Светнах 15 вата на 220 в. / не на пълна мощност - за сега /
Схемата е компилация.
С благодарност на Админа от http://next-energy.ru/forum/index.php?topic=40.510

успехи

madsatbg, очертаваш се, като най-сериозния експериментатор по най-сериозната тема.  
Нека не ти звучи, че давам акъл без реално да съм експериментирал като теб, но това е така защото не съм готов с най-важното според мен - захранването. Мисля 30-40 Вата захранване не е добре за експерименти. Вероятно само за "огрев" на разрядника ще отидат 10 от тях. Ако захранването кляка ще се променят много неща. Ще е необходим резерв. Аз ще ползвам поне 200-300 Вата импулсно захранване, като високото напрежение около 3 000 В ще е филтрирано с електролити свързани последователно /например 8-10 бр. на 400 В/, и чак тогава през дросел ще се зарежда кондензатора на първичната на Тесла-трафа. От стойността на дросела ще се регулира скоростта на зареждането на този кондензатор. Така високото няма да кляка, ще е винаги постоянно.

Разрядника - задължително от дебела медна база с волфрамови оси, които ще могат да си регулират разстоянието. Магнити - искрогасители /задължителни/. Скоро ще покажа разрядника, но нямам магнитите.

Иначе за Капанадзе мисля, че опитно е налучкал свързването на намотките на трафа. Предполагам първоначално е постигнал някакъв ефект, и после е търсел по-голям, като опитно го е установил.

И друго, мисля че всеки трябва да има истинско заземяване под ръка, накъде без него. Който живее в къща е лесно, но който като мен в блок си е трудна задача, но не неосъществима.
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 02:00:28 pm от EDM electronics »

vitan

  • Гост
Определено руския админ е помогнал. Иначе и с еднополярни импулси трептящия кръг пак си прави променлив ток. Не че паразитните капацитети не вършат същата работа....

Прав е колегата. Без заземяване няма да стане. Винаги ще имаш електромагнитна вълна и това е. И то качествено, а не тръбата на чешмата. Тя може да породи коварен номер (в зависимост от това колко е била фантазията на тръбопроводчика).

А за кондензаторите електролитните, нека са 450 волта вместо 400. Един кондензатор в натоварен режим трябва да е поне на 66% от номинала, за да държи много дълго време. И то, ако не се черпи шеметен ток. Ако е шеметен тока - и по-малко. До 33%. Най-малкото трябва да се проверява дали грее/топли. Но не под напрежение, ако е възможно :)

М/у другото така захранването на схемата изглежда като трифазна история. Трябва голям чалъм за това (си мисля). Може и да е по-просто. Дори с 1 или 2 бобини.
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 02:14:25 pm от vitan »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Какво ви е мнението за използване на газоразрядници вместо искрище?

vitan

  • Гост
Там може да мине номера, ако се използват много малки мощности. Тока е малък. А ако е голям, няма да изтрае повече от минута-две. Ако не и по-малко: няма ресурс за повече. Аз някога може да опитам Тесла-Капанадзе с МОСФЕТ. В момента съм на друга вълна.

Но от едно ниво нагоре, искрището е незаменимо, защото може ударно да прекара огромни мощности. Но ако е от волфрам.

Недостатъците му са: произвежда химия (вредно), шум, зависимост от атмосферно налягане+температура+влага. А при много високи напрежения (над 10 KV) дори и рентген. Но за много големи мощности е най-евтиното решение.
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 03:13:40 pm от vitan »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Какво ви е мнението за използване на газоразрядници вместо искрище?
Първият газоразрядник на схемата ми е такъв, но не може да се регулира.
А разковничето е в реглажа и намирането на резонанса.
При първия това не е важно - регулирането.
Там съм го поставил за: от една страна да служи като разделител и да не се товари источника, а от друга да прекъсва при спад на синосуидата и така не разрежда кондензаторите  - само се дозареждат.
Дори при тази мощност грее.Така че може би ще се откажа от него и само с дросела ще си поиграя.
Интересното е, че когато реших да се върна към 50 херца, трафа от печката, загубих резонанса и светенето.
Значи схемата работеше  - лампата светеше / не напълно / и реших само да сменя захранванията от 30 кхерца - маломощно да мина на 50 херца мощно.
Е да ама не...
За това "Мисля 30-40 Вата захранване не е добре за експерименти. Вероятно само за "огрев" на разрядника ще отидат 10 от тях. Ако захранването кляка ще се променят много неща. Ще е необходим резерв. Аз ще ползвам поне 200-300 Вата импулсно захранване" - ЕДМ

Искам да проверя първо с импулсно, но на различни честоти -порядъка 10 - 50 Кхерца,
защото Админа, от по горе цита, със същата схема и бобина като моята е успял да запали лампата почти до максимум, а аз на една трета от мощността.
Защо?
Ще разберем.
пс.Що се отнася до до масите в мазето имам две -едната е 30 см електрод забит в земята и водопроводна тръба.
Схемата може да бъде нарисувана и така - неправилна бифилар.
мадсат
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 05:11:04 pm от madsatbg »

vitan

  • Гост
Здравей,

Не показваш на схемите заземяване, та затова. Дали е 50 херца захранване или 50 килохерца и има, и няма значение. Разбира се при 50к е по-лесно, но основно нещата опират до оразмеряване на схемата+товара. Ако имаш товар "да се мотае" наоколо, дори и той влияе, макар и по-малко. Ако е твърдо към схемата по някакъв начин, определено и той влиза в общия резонанс като влияние. Това за електростатичната индукция. За електомагнитната също, но там КПД>100% няма как.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Привет Витан,

По някое време наистина земята започна да влияе - усилва се светенето при допир на коя да е от земите ми до "горния" край на чертежа.
Обаче след като отидох да пия кафе и се върнах при макета спря да влияе.
Чудех се защо ли?А аз за да си направя място съм поразместил чарковете наоколо.
Край Тесла трафа има Няколко вида вторични една още първична.Наоколо бъка от трансформатори.
Ще поразчистя, за чистота на експеримента .

благодаря     мадсат
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 05:42:32 pm от madsatbg »

ppankov

  • Гост
Какво ви е мнението за използване на газоразрядници вместо искрище?

Според мен идеята е добра, защото газоразрядниците са с определени стойности и това ще
спомогне за параметризирането на схемата.

А и при мен заземяването влияе, дори на няколко пъти "земята" мина през мен  ;D и това доведе до по силно светене на крушката, но все още съм много далече от получаването на изходната мощност.
Събрал съм 2 мм волфрамови разрядници по 10 см дълги, сега им лепя стойката а от утре
се захващам с навиване на проводниците около тръба 50мм.
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 05:48:47 pm от rebel »