Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Ветро генератори

Идея за топло-ветрогенератор с подналягане

<< < (2/3) > >>

mzk:
Здравейте колеги.

По отношение на ВяЕЦ-а с комина, идеята изглежд аинтересна, но си задавам въпроса каква ще е скоростта на вятъра в комина и каква турбина може да се завърти. Като тук изходжам от логиката за използане на откритието за битови нужди, а не за производствени. Също си мисля, че поне за начало може да се експериментира с движението на въздуха в тръбата без изкоп и без вода.

Ако проектът е за бизнес цели, обаче, ми се струва че по- добре е да се ипозват френелови лещи и да се грее вода. Тук трябва да се уточни изкупната цена от НЕК и дали ще одобрят подобен проект.

Когато говорим за битови нужди трябва да знаем, че ток трябва на момента. За съжаение подобна система винаги е свързана със съхранение на енергията- акумулатори, които са скъпи. Затова макар да ми допадат типичните "алтернативни енергоизточници", често се замислям и бягам от тях- защото са сложни за управление и изпозлзване, а ако е за продажба пък е свързано и с бюрокрация. Мисля, че NRG беше питал за узаконяването на фотосоларни еектроцентрали и дали е възможно за някой, който не е партиен член, на който вуйчо му да е депутат и т.н.

Поздрави!

Seeker:

--- Цитат на: Strashimir в Юли 09, 2009, 09:33:23 am --- И затова мисля за схема която НЕ Е ЗАВИСИМА от времето и мястото на което е поставена и би трябвало да осигурява 24 часа/7 дена в седмицата/12 месеца в годината постоянен поток от движещ се въздух който да генерира енергия с ветрогенераторите. Дори и с малка скорост този поток трябва да е постоянен за да се може да е предвидимо и ПОСТОЯННО енергопроизводството!


--- Край на цитат ---

Хе , хе , това е целта на повечето конструктори, за съжаление не сме Исландия където има постоянен източник на топлина (вулкан) и оттам нататък нещата са ясни. Движението на топли обеми въздух се определя от тяхната плътност (плавучест). Скороста на движение на въздуха в комина е обратнопропорционална на плътноста на въздуха, а тя е във права функция от температурата. Ако се постави турбина ( може да се изработи и в гаражни условия) + генератор получаваш агрегат за експерименти.
Мощноста на подобна слънчева система от Испания е 500кВт.

FreeEnergy:
Caduceus, какво ще отнеме или какво се изисква, за да се направи такава турбина. Видях патента, изглежда доста интересно, особено това че е просто, вероятно поради това че е базирано на природни процеси.

Seeker:

--- Цитат на: caduceus в Юли 09, 2009, 09:24:36 am ---Seeker
Тая система на Йен е реална, направена е в стар малък силоз за зърно, патентована, пробвана и т.н. Понеже е работил в Груман, те са вписани в патента, а това не е коя да е организация, произвежда аеровоенна техника и прочее. Това че не е разпространено устройството е заради същите до болка познати ни причини и сили, спирали всички фри енерджи устройства. Не отхвърляй с лека ръка нещо за което нямаш данни или познания

--- Край на цитат ---

Относно познанията можем много да коментираме , Но единственото нещо което казвам в предният пост е, че "От всичко публикувано в мрежата, за сега няма работещ двигател или генератор на каквато и да е енергия , освен на познатите и използвани источници." Всички конструкции са на ниво бумаги или компютърни симулации. И защото познавам доста добре начина на работа на компании като ГРУМАН , БОИНГ , ЛОКХИИД-МАРТИН и много други  и това че някой бил работил за тях не значи абсолютно нищо. И къде Груман е приложил този агрегат в самолет или космически кораб? Или там няма кой да приложи стратегическото предимство?   Това са рекламни трикове за привличане на вниманието.   
По скоро ще ви обърна внимание към  една Япония - тази страна с огромния технически потенциал и доброто отношение към новите идеи, и да си кажем направо царе на икономическия шпионаж , строи поредната ядрена централа , а не разни патентовани конструкции дръпнати от мрежата.
ЗАЩО ???  Може би японците не са оценили възможностите на 2мегаватовите агрегати за безплатна енергия, разположени в дворовете на фабриките ? Или им е изгодно да опъват кабели, за да докарват тока до потребителите? А може би терена на който строят ядрените си централи е сеизмически много устойчив и не рискуват нищо?   Нещо не ми се връзва схемата.

А иначе поздравявам всеки убеден конструктор на нови техники и концепции за упоритоста, всеки може да харчи собствените си пари както иска.

caduceus:
Seeker
ОК, имаш право на мнение, както и всички ние - в свободна държава живеем... Двигатели дал господ, но не по медиите естествено - айде да споменем само Тестатика и да спрем дотук. Фактите говорят

FreeEnergy
В патента няма важни неща, навремето попаднах на снимка и инфо за генератора на Йен - не ползва вятър естествено, ама няма как да се даде патент иначе... Изглежда безумно без "Шаубергер добавките"  :) Ако гледаме написаното, имаме като ветроустановка стационарен силоз със всичките му проблеми - не може да се мести, обемен е, стои си на земята дето вятърът е слаб /поради пограничния слой/ и т.н. Истината е че долу в основата има т.нар. спирални тръби по подобие на вакуумната турбина на Шаубергер, те завихрят потока изхвърляйки го радиално, а постъпва от центъра на силоза. Засмукването на въздуха движещ се циклоидално в тръбите води до усилване на кинетичната му енергия подобно на торнадо и създава ниско налягане преобразувано чрез стандартна турбина и генератор в ел. ток. Това е принципа, оттук нататък - който може да експериментира - най-лесно е чрез празен 400 л. варел, изчукване от ламарина на камбановидния профил в основата, самоделни спирални тръби /казах вече как се правят/, турбина от стъклопласт или ламарина и генератор от кола. На мен ми е интересен предимно водния вариант защото е по компактен - 800 пъти разлика в плътността все пак... Освен това - мобилност, незабележимост и т.н. Шаубергер го е измислил и направил на практика, да не откриваме топлата вода  :)   
Поздрави

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия