Справочници, схемотехника, теория > Батерии, зарядни и десулфатизиращи устройства

Сигнал генератор и зареждане на акумулатор

<< < (2/3) > >>

момчо:
Андмин (mzk),
моля дай линк към този "Надлъжни вълни - лекцията на Константин Мейл - качен торент във форума".
рових и не го намерих.. или не съм тръсил достатъчно добре. благодаря предварително.

mzk:
В раздел "Линкове, филми, препратки"
Тема "Скаларни вълни и неутрино"

Ето линка: http://mazeto.net/index.php?topic=1089.0

Филмът е задължителен за всеки с мераци за свободната енергия :)

момчо:
ето каква е моята теория.
при ДС захранване от батерия графиката на тока е права линия ( виж фиг.1-източник Уикипедия).
при АС (3-фази)алтернатор с преубразовател, графиката е сума от пиковете на трите фази. затова има разлика в стойността на пика и RMS волтаж.(фиг2.- източник Уикипедия).

така сега да напрвим връзката между Бойст и Майер.
понеже нямаме НИКАВА информация отностно постановката на Майер, не мога да изразя някакво конкренто мнение, но за сметка на това Бойс е предложил куп информация- печатна платка, принципна схема, елементи. Не мисля че е трудно да се определи амплитудата за коя да е от честотите - 10.7 / 21.4 или 42.8. Това което ми драазни периферното зрение, е приликата между графиките.
това е фигурата на Майер (фиг 3)- виж приликата с тази от Уикипедия ????
сега нека който има очи да вижда, нека да си представи каква ще е графиката на Бойс.
като се има предвид че всяка честота е двойно по-голяма от предишната, трябва да се отбележи факта че за единица разтояние всяка честота има двойно повече пикове. следователно има по-голямо ОМЕГА ( ъглова честота- радиани за секунда). надявам се да греша, понеже ако не греша ще е много ОЧЕИЗВАДНО да не сме го видяли..

колеги?

mzk:
Момчо, не мога да схвана идеята за пиковете на честотата.

Но ще се опитам да резюмирам това, което аз знам, а то според мен не е за подценяване.

Съществуват няколко различни ефекта, които се получават в трансформатора на Боб Бойс, най- важните от тях са:

1. Използване на хармонични честоти - в този случай се получава максимално правилна форма на желаната честота.

2. Интерференция (наслагване) - при наслагване на две честоти с еднаква амплитуда, резултативната амплитуда е два пъти по- голяма. Направете справка с този файл: http://mazeto.net/lib/studyexp.htm който между другото се препоръчва и от Боб Бойс.

3. Разположение на бобините в тороида - то не е случайно, трите първични намотки при Боб Бойс по някакъв начин допринасят за формата на вълната, според мен този ефект не може да се види на осцилоскоп. Но по идея на колега от форума, ако си представите електролизер с 2 пластини, с направени намотки по трите оси, би модулирал ефира по същия начин. За мен това е доста сложно, но се надявам, че с последния пример ще се изясни (като теория).

Отново повтарям- енергията се извлича в тороида и се пренася до клетката. Въпросът е ние да премахнем някои от променливите, като вместо вода използваме оловен акуулатор- моето виждане е, че електролита в акумулатора ще е податлив на зареждане при всякаква честота, а не само при 42.8 кХз, както казва Бойс- водата е податлива на възприятие на радиантната енергия при 42.8 кХз.

Що се отнася до формата на вълната при Боб Бойс- тя изглежда така:


Само че тази снимка може да бъде подвеждаща в някои случаи. Не съм сигурен точно по какъв начин се сфазират или са дефазирани трите пика и какво се постига по този начин.

Още веднъж ще повротя- трансформаторът на Боб Бойс е трансформатор на Тесла, само че с три първични, а не с една!

mi68:
Октавното съотношение 1:2 е много популярно.Знае се,че изменение на честотата с 2 пъти предизвиква параменричен резонанс.Според мен имаме параметричен резонанс и усилване на първи хармоник.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия