Начало > Новини от света на технологиите

За биогаз стига една реколта, за природен - 300 млн. години

(1/1)

venvel:
Това е заглавие на статия от "ТРУД" от 17.02.2007. 10 декара царевица = ел.енергия за 5 домакинства за 1 година или 70000 км пробег на автомобил. Разработка на учени от Германия, пазена досега в тайна.

administrator:

--- Цитат на: "venvel" ---Това е заглавие на статия от "ТРУД" от 17.02.2007. 10 декара царевица = ел.енергия за 5 домакинства за 1 година или 70000 км пробег на автомобил. Разработка на учени от Германия, пазена досега в тайна.
--- Край на цитат ---


Аз бих казал -- ако ще продължаваме да изхвърляме въглероден двуокис, било то от биогаз или природен ще ни трябват две планети, не една.

venvel:
Така е ако не се направят подобрения на двигателя, като например реактора на Пантон. Не мога да ги разбера тия бюрократи (всъщност нещата са ни ясни) - до еди-коя си година емисиите трябвало да се намалят до еди-колко си единици. Ами че то проблема е решен вече-внедрете реактора на Пантон масово, пък дори и задължително и готово! Ние тук се мъчим с подръчни средства да сглобяваме разни устройства, а представяте ли си една компания като Мерцедес например да се заеме с реализация на тези плазмени реактори.

--- Цитат ---Истината е в "Направи си Сам" устройствата, според мен, нещо като казаните за ракия, кой може да постави монопол върху тях?
--- Край на цитат ---

Пак трябва да констатирам, че за огромно съжаление ти си абсолютно прав!

freeman:
в българия е пълно с безобрзно богати глупаци.ако дори само един се навиеше да инвестира в някакъв фрий проект,то мисля че ефекта можеби щеше да е голям.можеби ще го убият или разорат или ще му спретнат някое активно мероприятийце и ще свърши в затвора.винаги съм се чудил каква е единицата за измерване на човешката алчност.

vitan:

--- Цитат на: "freeman" ---винаги съм се чудил каква е единицата за измерване на човешката алчност.
--- Край на цитат ---

Бих ти казал, и ти сигурно ще се съгласиш, но ще упрекнат администраторите, че толерират расовата дискриминация  :D

Между другото навремето из градовете и у нас са се разкарвали камиони със следното гориво:
Пещ със тлеещи дърва. Не горящи, а тлеещи. Отделя се дълго време висококалоричен газ. Сега някои германци си поддържат цяло домакинство с някой-друг кубик дърва на тоя принцип.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия