Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Повишаващ обратен преoбразувател

<< < (2/9) > >>

getca:

--- Цитат ---Напрежението което се комутира от бобината практически няма ограничения ,въпроса е как да я консумираме максимално. Всеки един двигател или реле който работят в ключов режим са генератори за свободна енергия. Енергията която възпроизвеждат техните бобини е за нас!
Колкото по голяма е бобината на резонансният кръг толкова са по голени токовете.
Реално погледнато схемата на MEG i TPU ако ги разгледате внимателно използват точно тази енергия която е натрупана във намотката.
--- Край на цитат ---

Здрасти, емм...

Подчертаното с червено хич не ми звучи, колега. Ами, вземи се разрови в темата за МЕГ, де...за кво са тия магнити, щом се използува енергията на бобини. Друг въпрос е, че енергията се натрупва в сърцевината основно... ;)


--- Цитат ---При относително ясният ми принцип започнах да виждам във всяка една схема възможност са консумиране на свободна енергия. Всеки един шунт на бобина или дросел който се погасява с обратен диод е свободна енергия която, разработчиците на схемата се чудят какво да я правят.....
--- Край на цитат ---

 ???...Изобщо не се чудят юнаците, ами използуват 70-80% с изключение на загубите и...точно обратният диод служи затова. Е, има и по-сложни вериги за това...ресонансни и т.н. И на мен ми се ще да си захранвам компютъра от една батериика 4-5в, нооо...не става...засега поне... ;)

Не исках да звучи толкоз поучително, ама малко така стана, за което се извинявам...
Нищо лично, емм, нали целта е нещата да са ясни на макс... ;D

emm:
Колеги, балгодаря ви за отзивите и мненията които давате.Естествено че не ства въпрос за сръдни и караници,че нали сме се събрали за да постигнем нещо заедно.
Не съм се борил с МЕГ но при опитите ми с магнитни генератори не съм много очарован а и параметрите на МЕГ НЕ МЕ КЕФЯТ много..Същите и по добри ще се постигнат и със една бобина. :)
Имам въпрос за МЕГ, като гледам на магнитната диаграма има 3-ри такта ,ако е така със 494 не може да се постигне това. ;D

emm:
Ето малко параметри :
бобина за електрожен 4мм2

вх -   7в  0,78А  5,46W
изх -109в 0,034А 3,71W

кпд 0,67

вх. - 14в 1,5А  21W
изх.-220в 0,04А 8,8W
кпд 0,4

emm:
Малко теория и практика:
При наблюденията ми над преобразувателя стигнах до заключението че колкото повече са бобините толкова повече се покачва КПД-то.
При две работни бобини вързани паралелно след шотки диодите КПД-то вече е о,75%.
Честотата спадна драстично но не съм доволен от генераторите..... ???
Май ще се окаже че трябва да са по сложни.

  :)

mzk:
Здравейте.

Намерих си от малко трафче бобинка с 2 намотки, ще използвам вторичната, която е около 500 ома.
Въпросът е диода, може ли да се използва 1n4007. Също намерих и Едни HER305G (дават ги 400в, 3А, ultra fast).

Има ли значение и кондензатора, т.е. задължително ли електролитен и също така идея за капацитета.

Това е сега, ще гледам и аз да пробвам, да видим какво ще излезе :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия