Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Повишаващ обратен преoбразувател

<< < (9/9)

Михаил Кузмов:
Добре ! Ще я имаш след почивните дни ! Ще я опиша така както съм я реализирал преди 30 год. ! Работи и до днес ! Ако има време някой да я подобри с MOSFET ще се получи по добро решение ! Феритният траф е чашко-образен ! http://www.tme.eu/bg/details/p42_29-3f3/feritni-syrcewini/ferroxcube/#t144eafa9c848c3976ca3b2fd04eb4d56
От преди 30 год. марката и материала са различни но повечето параметри си съвпадат !
http://www.tme.eu/bg/Document/3db971728d4a4715b970ebc73364290f/p4229.pdf
Ще ти трябват и 4 бързи диода за грец 1А ! Един жичен потенциометър до 5 W/1ком ! Два NPN биполярни !
До тук това за преобразователя ! Плюс малко бобинажен проводник и хостафан за изолация !
Тънкостта е в навиването на трафа ! Ще опиша, но иска да имаш опит и прецизност !
P.S. трафа трябва да има макара !
Точно тази сърцевина не е задължителна ! Може да избереш подходяща Е образна с подобни параметри !

@praktik:

--- Цитат ---Ще ти трябват и 4 бързи диода за грец 1А
--- Край на цитат ---
Грец имам, 400v 50 A.

--- Цитат --- Един жичен потенциометър до 5 W/1ком ! Два NPN биполярни !
--- Край на цитат ---
Нямам ги, откъде може да се намерят и поръчат онлайн.

--- Цитат ---Точно тази сърцевина не е задължителна ! Може да избереш подходяща Е образна с подобни параметри !
--- Край на цитат ---
Мисля да я поръчам, върху нея се навиват бобините, но без макари, така ли ?

Михаил Кузмов:
От последно прочетеното подозирам че ще имаш сериозни проблеми поради липса на опит ! Импулсните захранвания не са лесна работа !
Трансформатора е с 6 намотки 4 от които бифилярно навити ! 12 извода ! 1 грешка означава инвертора да не тръгне ! Отделно повредени елементи ! Предлагам ти друго решение ! Готов инвертор с мощност 200-300 W ! Например като този ! http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=5792   Или си избери друг според финансите !
С това ще решиш първата част от проекта си и ако нещо не се получи по-нататък ще си имаш инвертор за кола !
Напиши ми майла си на лични ! Ще продължим с указания стъпка по стъпка !

@praktik:
Здравейте Михаил Кузманов, благодаря ви за отзивчивостта, рядко се намират хора като вас. Да прав сте, нямам почти никакъв опит в електрониката, но поне са ми ясни основните положения, последователно и успоредно свързване, закон на ОМ и Кирхов.
Един от мотивите ми да участвам в този форум е желанието да се науча да изработвам електрически устройства, та затова се кръстих и практик. Правил съм елементарни неща, като система от траф и грец за електролизно разлагане на вода, и други дреболии, но като цяло не съм много навътре със практичната част. Виж по теорията ме бива, но сега когато и интернета е под ръка на човек, може много лесно да се изучи теорията но не и практиката. Практиката сам трябва да я изучава човек но с помоща на по опитен. Та мерака ми е да си направя такава озонираща и йонизираща система, с която да подобря параметрите на изгарянето в ДВГ. ( по нататък ще се занимая със тази част ) но за сега ми трябва първо такъв преобразувател. Инвентора към който даде линк, ще си го закупя, и чакам по нататъшни инструкции.

Maistora52:
Практик, последният ти пост е за "лични". Въздържай се моля, от публични обяснения на размисли не по темата.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия