Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Повишаващ обратен преoбразувател

<< < (8/9) > >>

Михаил Кузмов:
Моето мнение ! Ако ще йонизираш газ, захранване от акумулатор вероятно ще е недостатъчно ! Схемата която съм правил някога е с ефективност 50% ! След второ преобразуване пада още ! При 20 А от акумулатора може да нямаш дори 30 W HV изход ! Да не говорим какъв феритен траф какви транзистори и радиатори ! Ако се занимая да я осъвременя ??? Зависи от нуждите  ? Препоръчвам ти директно от мрежата 220 в. с помощта на автомобилна бобина ! Ако 12 в. не е належащо ?








@praktik:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Май 04, 2014, 12:40:15 pm ---Моето мнение ! Ако ще йонизираш газ, захранване от акумулатор вероятно ще е недостатъчно ! Схемата която съм правил някога е с ефективност 50% ! След второ преобразуване пада още ! При 20 А от акумулатора може да нямаш дори 30 W HV изход ! Да не говорим какъв феритен траф какви транзистори и радиатори ! Ако се занимая да я осъвременя ??? Зависи от нуждите  ? Препоръчвам ти директно от мрежата 220 в. с помощта на автомобилна бобина ! Ако 12 в. не е належащо ?

--- Край на цитат ---
За йонизация на въздух в ДВГ ми трябва, а може да споделиш и как става от мрежово 220 волта чрез бобина от автомобил, може да ми е от полза за нещо. Излишни знания не са вредни  ;)

Михаил Кузмов:
Въздуха, всмукван от ДВГ е огромен обем ! Нямам понятие, каква мощност ще е нужна за йонизация, ако става въпрос за всичкия ! Тук е добре, да се намесят и хора с друга компетентност !
Схемата за която говоря, представлява дву-транзисторен преобразовател от 12 в. на 400 в. !С това напрежение се зарежда кондензатор ! Кондензатора се разрежда през първична на повишаващ трансформатор ! Това може да бъде и автомобилна бобина ! Високата честота се осигурява от феритният траф на преобразователя ! Така може да се поддържа постоянна дъга в рамките на режима на схемата !

@praktik:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Май 04, 2014, 02:35:37 pm ---Въздуха, всмукван от ДВГ е огромен обем ! Нямам понятие, каква мощност ще е нужна за йонизация, ако става въпрос за всичкия ! Тук е добре, да се намесят и хора с друга компетентност !
Схемата за която говоря, представлява дву-транзисторен преобразовател от 12 в. на 400 в. !С това напрежение се зарежда кондензатор ! Кондензатора се разрежда през първична на повишаващ трансформатор ! Това може да бъде и автомобилна бобина ! Високата честота се осигурява от феритният траф на преобразователя ! Така може да се поддържа постоянна дъга в рамките на режима на схемата !

--- Край на цитат ---
Добре, пусни схемата, с параметрите на елементите които се използват в нея за да мога да си ги поръчам. Само този феритен траф, закупува ли се или се прави.

gvg:
Тук мисля че схемата от млад конструктор може да ти свърши полезна работа.
http://www.constructor.bg/mk/Ozon.htm

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия