Животът- начин на употреба! > Медицина, здравословно хранене

Йонофореза

<< < (2/2)

ppankov:
 :D Аз не съм затварял кариеси с прополис, само съм се жабуркал с прополис при кървящи венци.
Зъболекарите затварят кариеси с озонна обработка и йонофореза и това е сигурно. Благодарение на озона, не е необходимо дупчене и чистене на зъба, озона го чисти, йонофорезата ускорява процеса на оздравяване, тъй като корена храни зъба.
Това са последните методи за лечение на зъбите.

А откакто се жабуря със озонирана вода, вече нямам проблема с кървящите венци :)

ppg:
Дай да уточним едно нещо-кариес се получава когато падне зъбния емаил и отдолу започва да загнива меката тъкан на зъба. Има два много добри варианта да оправиш кариеса(пломбите и коронките са най-лошите). Първо да ти "поникнат" нови зъби, а това го има като факт, ама се случва рядко и ще имаш нови лъскави емайлирани зъби:) Другия вариант е да ти покрият зъба с изкуствен емаил, който не може да се мери с оригинала-на всеки 6 месеца ходиш да ти го подновяват, за тези които могат да си го позвлят де:)
Жабуренето със спиртен разтвор на прополис(30%) ти помага най-вече да заздравиш кървящите венците(пародонтоза) и предпазиш колкото се може по-дълго зъбите от оголване.
Иначе и аз не бих отказал с едно жабурене да изчистя всички железа от устата си ама не става!

Поздрави

П.П. прополис се продава и в спринцовки за директно вкарване във венеца.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия