Алтернативни енергоизточници > Електромагнитни и импулсни мотори И генератори

Charles Flynn motor

<< < (2/2)

jantar:
Strashimir ,
ако искаш да ти тръгне двигателя - изхвърли тая схема в кошчето ;)

Strashimir:

--- Цитат на: jantar в Април 15, 2009, 04:59:07 pm ---Strashimir ,
ако искаш да ти тръгне двигателя - изхвърли тая схема в кошчето ;)

--- Край на цитат ---

То верно, че сам съм си я измислил (а аз изобщо не разбирам от електроника), ама чак пък толкова ли е грешна??? Честно да ти кажа, не виждам в нея грешка, освен може би в резисторите които отиват в гейтовете на фетите - малко напосоки ги сложих тях...

Янтар, би ли казал какъв е проблема на схемата и какво да й се оправи (т.е. направо давай друга схема) :-)

FreeEnergy:
Добре си го измислил, благодаря ти за снимките. Намотките на оригиналния патент са въздушни или поне така пише. Доколкото разбирам това означава че нямат сърцевина. Ти така ли смяташ да ги правиш и ще бъдат ли те м/у статорните и роторните магнити, или точно под статорния магнит - вижда ми се като макара тая камбанка с място за намотка.

Strashimir:

--- Цитат на: FreeEnergy в Април 16, 2009, 03:28:04 pm ---Добре си го измислил, благодаря ти за снимките. Намотките на оригиналния патент са въздушни или поне така пише. Доколкото разбирам това означава че нямат сърцевина. Ти така ли смяташ да ги правиш и ще бъдат ли те м/у статорните и роторните магнити, или точно под статорния магнит - вижда ми се като макара тая камбанка с място за намотка.

--- Край на цитат ---

Е, да, точно така ще бъде и при мене. Намотките ще бъдат навити на макарките и ще се намират между статорните и роторните магнити. Намотките са въздушни - няма да има метална сърцевина. Самите камбанки са от месинг, т.е. немагнитни са и няма да влияят на магнитното поле. Отворите които се виждат на снимките в макарите са за да мога да ги сложа на шпилката за навиване.

jantar:
Грешката идва оттам, че нямаш обратна връзка и не е ясно как изостава честотата на въртене на ротора спрямо въртящото се магнитно поле и ще дойде момент, в който магнитното поле ще го спира (ако се е развъртял разбира се, защото най-вероятно ротора само ще трепери, без да се върти) :)
Идеята в случая е да се подава импулса, докато ротора се завърти към следващата намотка и тогава да се подаде импулс на следващата. Така ако се появи допълнително натоварване, честотата на въртене на ротора ще се забави, но и честотата на превключване - също (виж оригиналната схема). ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия