Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.

Микроивертор за слънчеви панели

<< < (5/38) > >>

h2motor:
  juliang, има и други варианти, по добре е да произвеждат повече ток като хванат по голяма част от соларната енергия, за добър топлообмен слоят приемащ топлината реагент не трябва да е повече от няколко милиметра. Но при всички положения технологията на панела ще е коренно различна. Няма да прилича по нищо на соларен панел който сега се произвежда. Наистина ще може да се покрие автомобил само повърхноста му и да зареди ток за 150км пробег в слънчев ден. Дори ще се ограничи до по лесните повърхности. Има проблем и той е че тези неща имат военно - терористично приложение, трябва да се появят когато няма да се използват за война - като оръжие. Слънцето изпраща 800 вата на квадратен метър, 5 квадратни метра са достатъчни.

h2motor:
Bat_Vanko, има начин да се закалят още повече закалените стъкла. Също може полимери да се заклят, като го удариш с чук стоманата да се подбива, също може тези полимери да са топлопроводими колкото алуминий, не колкото мед. Може структурата да се надуе с 10 бара пренасящо топлината вещество и не трябва да ги накланяш панелите както е сега. Както правилно ми направи забележка слънцето изпраща енергия основно в такъв спектър че тя загрява повърхността и предметите, а въздуха много по слабо. Може да се хванат 60 - 65 % от този спектър който само загрява фотоволтаиците.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Bat_Vanko в Декември 03, 2024, 07:25:05 pm ---Пикси в грешка си: водният слой не е 1 - 2 см, а 1 м. Имай предвид че панела е почти прав, а не легнал и хоризонтален. Прегледай хидравликата че нещо си я позабравил.

--- Край на цитат ---
На височина да, макар че по реалистично ще бъде към 50-тина в предвид лятното слънце.

Относно хидравликата ще има налягане при положение че флуида (водата) е само от едната страна, обаче при положение че от двете страни има флуид, предполагам че е ясно как ще се транслира налягането, като от другата страна, ограничителя на флуида може да е каквото човек си пожелае, с необходимите хидоризолиращи и механични характериситки. Всичко е въпроса на технологични виждане, и преценяване на икономично съобразността, няма робуване на определена технология (нещата са доста елементарни, когато човек се замисли какво е необходимо, никакви високи технологии), та даже и флуида от другата страна може да не изобщо вода.

Bat_Vanko:
Пикси, h2motor когато една идея се оака винаги може да се намери решение което да спаси вложените материали, пари и време. Поне докато не се откажем окончателно от нея.
Да, можем да използваме бронирано стъкло като по здраво и да оскъпим панела 10 пъти само и само да вдигнем производителността с 10%.
Да, можем да сложим медна серпентина за да охлажда с добава от радиатори и помпи за циркулация. И отново ще оскъпим панела 10 пъти отново само за някакви си 10%.
Да, можем да топнем панелите във вода. Но те трябва да бъдат специална изработка с гарантирана херметичност от производителя. И точно поради тези специфични изисквания панелите отново ще бъдат в пъти по скъпи. Да споменавам ли за 3 път за каква печалба става въпрос.
Кажете ми сега какъв е смисъла от цялата тази врътка - свърши се неплодородната земя или слънцето не грее другаде. Така или иначе след 10 год явлението дифузия ще скапе панела и ще се наложи неговата смяна

miromad:
А не може ли вместо фотоволтаици да се произвежда енергия по този начин - https://www.youtube.com/watch?v=WAAR_Sg-DC0
Хем ще е по-евтино за хората, с по-висок КПД, ще има и електроенергия, и топла вода, и дистилирана вода. Всеки може да си произведе подобна система.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия