Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Ефект на "Магнитен транзистор" в устройството на трансформатор!!!

<< < (2/4) > >>

Runetri:
juliang не твърдя това. Полетата са посредници на всички взаимодействия 4 на брой ядрено или силно, слабо, електромагнитно и гравитационно! Искат да въведат и 5 сила но трябва да повторят резултатите. Учил съм ги тия работи и имам стаж 6 години като учител по физика. Но както и да е. Знанието може да е сила но Незнайното е Съвършенство в езотеричен смисъл! И единствено Незнайното може да ни отвори пътя към Мистерията!

VITAN:

--- Цитат на: Runetri в Януари 11, 2024, 05:43:30 am ---Незнайното е Съвършенство в езотеричен смисъл!
--- Край на цитат ---
Ами стой си в съвършенството бе даскале по физика!
Аз, ако съм съвършен, така и ще правя.
Къде се буташ тука да си разваляш аурата  8) :D
Има нещо гнило в Дания...

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Runetri в Януари 11, 2024, 05:43:30 am --- Полетата са посредници на всички взаимодействия

--- Край на цитат ---
Това е абсолютно така (поне до колкото разбираме природата). Сега, надявам се да знаете че съвременнта (официална) наука, все още точно връзката между поле и частица не е формулирана ( нямаме обяснение за този фуднаментален във физическия свят феномен), въпреки че във всичките ни (съременно 20-ти век) формулирани закони и теории частиците са първоизточник на полетата. Интересно е да се отбележи при законите на физиката, произлезли от 19-век, нямаме частици (Максуел, явно с право, решително отказва да теоретизира в тази насока) а само полета и само на някой места се спекулира за техните възможни първоизточници. 

И понеже виждам че имате интерес ви препоръчвам ви да погледнете трудовете на Carl Anton Bjerknes ( най-тиулувания норвежки математико-физик, който всъщност е и първооснователя ня съвременната теория за движението на атмосферната динамика на земята.). В този коментар съм посочил препратка към трудовете: https://mazeto.net/index.php/topic,1135.msg61439.html#msg61439

Веднъж осъзнато какво е (най-вероятно) първоизточник на поле, ще осъзнаете че то не може да бъде усилено отвън ( какво се спомена няколко пъти в дискусията ), овсен от поцеса първоизточник на това поле. Единственото външно което може да се промени, така че да се промени интензитета на полето, е импеданса (съпротивимостта) на средата (отест промяна на самта среда) в която това поле се проявява. Променяйки импеданса/средата в която полето се разпространява всъщнос променя и възможността за това то да нсища тази среда, имайки винаги (при постоянни магнити) една и съща сила. 

VITAN:

--- Цитат на: epwpixieq-1 в Януари 11, 2024, 12:06:04 pm ---...въпреки че във всичките ни (съременно 20-ти век) формулирани закони и теории частиците са първоизточник на полетата. Интересно е да се отбележи при законите на физиката, произлезли от 19-век, нямаме частици (Максуел, явно с право, решително отказва да теоретизира в тази насока) а само полета...
--- Край на цитат ---

1. В начало Бог сътвори небето и земята.
2. А земята беше безвидна и пуста; тъмнина се разстилаше над бездната, и Дух Божий се носеше над водата.
3. Рече Бог: да бъде светлина. И биде светлина.
4. Видя Бог, че светлината е добро нещо, и отдели Бог светлината от тъмнината.

Послепис: От горния цитат е възможно да се извади заключение, че не частиците пораждат полетата, а "полето" може да породи частици. Максуел може би затова не е говорил за частици, а за полета.

Опряхме до казуса с яйцето и кокошката. Естествено 1-во е сътворена кокошката. Ако въпросното яйце няма кой да го топли/мъти, от него ще се излюпи ли нова кокошка?  8)

dymelsoft:
От чисто практична реализация само ще кажа, че точно тази идея е тествана от мен лично, преди доста години.
Отговор - Не постигнах никаква добавка.
Резултатът е един ниско ефективен трансформатор. Само ще отбележа че няма как да изолираш магнитната връзка между първичните "управляващи" намотки от вторичните "товарни" намотки. Постоянните магнити в установката никаква работа не вършат. Единствено променят в не особено големи граници магнитната проницаемост на средата. Тестове съм правил с честоти от 20Hz до 200kHz. и различни материали за магнитопроводи.

П.С. Как се създава поле в отсъствието на материя? Чисто практичен въпрос? Да оставим алабалистиките на страна...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия