Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

разградена H2O на оксидиращи елементи за увеличаване КПД на горивния процес

<< < (4/18) > >>

sorrry:
  Всъщност след като пуснах постта, видях че и тази публикация е точно по темата: https://mazeto.net/index.php/topic,3952.0.html

epwpixieq-1:
@juliang

Мисля че имате право донакъде относно това което казвате, когато се погледнат основните молекули на свързване на H, точно и затова не мисля че е възможно да се подава ( относително ) "много" H2O. Когато се оксидират основните молекули CH4, C2H6 C3H8 вашето втърдение е напълно правлино, но когато се оксидрат въглища или дърва или други горива с по-тежки молекули ( от долната част на рафинрирането на петрола ) който имат комплексна въгглеродно-доминирана структура (точно това което споменава sorrry) нещата не изглежат така простички. Горивната динамиката е доста сложна за да може даже да се симулира, в някаква релана степен, точно поради комплексното бързо прехвърляне на молекулите от едно енергиино ниво в друго.

Точно и при такива комплескни молекулни горива (според моето виждане) има смилъл да се тества с добавянето на вода при ограничаване на протока на въздух. Информацията която дадох в първия коментар (формулите с енергиините нива) е тъй да се каже теоретична, но извлечена от многократни опитни постановки, точно и затова се преподава в университетските курсовете по химия. Всеки с основни разибания и познания може да я провери на google. Съвсем друг е въпроса какво става след като се добави малко вода ...

 @sorrry, има някои теми във формума които заслужават внимание но като цяло те не са имперични, точно и затова започнах темата като приложих формулировките. Само формулите, сами по себе си, не значат нищо, без енергиините нива на разпад и свързване на молекулите, така че да се покаже акумулирането или разходване на енергия, цялата главоблъсканица остава само на празни думи, и точно това се опитвам да избегна.

suliko:
В източника: https://bnt.bg/bg/a/despa-stoyanova-za-nadezhdata-si-braunoviyat-gaz-da-zapochne-da-se-izpolzva-v-ba-lgariya ,  който дадох Деспа Илиева Стоянова говори за големи Браун Газ Генератори произвеждани в Южна Корея от компанията B.E.S.T. чрез които в Турция в Топлоелектрическите им Централи (ТЕЦ) газа се подава в т.нар. "кипящия" слой на въглищата в котлите където се повишава КПД катализатор на процесите на горене на въглищния микс и въздух като се получава чист отпадък без серни газове на изхода на комина къде нашите марици имат сложни сероочистващи филтри за ЕКО изисквания на ЕС да са спазени. Всички тея ЕКО норми дет Юлиян ги спазва са изпълняват с газа който се добавя в котлите от тези газ генератори на Браун Газ (хахао газ) и няма нужда от скъпи сероочистващи инсталации каквитоо има само американските централи в маришкия басейн. Е какво пък минали са има няма 10тина години и вие сега ги преоткривате тези "тайни" които Юл Браун ни отваряше на тях и Витан прави Преведе неговата книга малък браун газ генератор направи сам.

juliang:
Ако в горивото има сяра (каквато има в мазута и въглищата) каквито и еквилибристики да правиш в горивната камера, на изхода ще имаш серни окиси. Тая сяра няма как да изчезне. Да, можеш с добавяне на вода и в присъствието на катализатор да получиш вместо серен оксид сярна киселина, но това едва ли прави отпадъка по-еколкогичен.

Който ти обяснява нещо друго - прати му много поздрави от мен :)

epwpixieq-1:
suliko, нека да останем на реалистична основа. Това което нраричате "Браун Газ" или още се знае като HHO е дъвкано доста във формуа по много теми. Има доста добре направено технически обосновано видео, от определен канал (което съм пускал в други теми), разобличаващо ефективността на HHO ( след всичките преобразования ) когато се добавя към горивна камера на определени двигателни системи. Сега това може да зависи от вида на гориво но, голямата разлика между HHO и това за което е започната темата, директно използване на H2O е че, за HHO винаги е необходима допълнителна (електрическа) енергия (която изобщо не е малко когато се направят изчисленията за еденица произведен литър HHO).

Отворете тема в тази насока, изложете техническата документация която имате, формули, изчисления и теоретични и практични разработки, а не само анегдотни истории, и ще видим какво ще излезе. Дайте да оставим въпросната тема да бъде за това за което е направена.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия