Автор Тема: Электро-"Жигули"  (Прочетена 8415 пъти)

Неактивен suliko

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 112
Электро-"Жигули"
« -: Юни 05, 2023, 04:00:37 pm »
Собрали ЭлектроЖигули. Тестируем в городе. ЭЛЕКТРО VS БЕНЗИН
<a href="https://www.youtube.com/v/zkLqyQRmcy4&amp;t=16s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/zkLqyQRmcy4&amp;t=16s</a>
https://www.youtube.com/watch?v=zkLqyQRmcy4&t=16s

https://www.youtube.com/watch?v=FUPDokTlUOQ
Огромный электромотор в жиге! Шлифует на всех передачах!

Електромотор от завода Kostov 15/7,5/14 80V 240A 151kg. 15kW 1400об./мин. Цена: $1500 Нов.

https://www.youtube.com/watch?v=_lURBIGwPZk
ЭлектроЖИГА. Самый дешевый электромобиль.


В РЕТРО МУЗЕЯ се продава лада 1600:

Продаваме "Лада" 1600, която е в състояние - чисто нова ! Само за колекционери ! За повече подробности на - 0886001070 Ретро Музей
Цветан Атанасов - Създател и собственик

« Последна редакция: Юни 05, 2023, 04:23:33 pm от suliko »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #1 -: Юни 05, 2023, 04:29:56 pm »
Жълтата Лада 1600 е чисто нова. Тя струва най-малко 10-пъти повече от 3-те дарака взети заедно на Горелкаджията:)

Една запазена Жигула върви около 30 000 лв. Тази Лада ще й търси най-малко 50 000 лв.
Голяма гъзария е да караш Лада или Жигула. Дори собственика на колата го казва в едно интервю. Обира всички погледи и никой не гледа западните дараци. Това е екзотика само за ценители и разбиратели.

Лукса на Ладата е несравним с тогавашните западни автомобили. Кожен салон, кожено табло, кожени седалки, мокет, никел и т.н. Сравнено с един Голф 1-ца от същото поколение, той изглежда, както магарешка циганска каруца и вози като каруца. Няма го луксозното плавно возене на Ладата. Недостатъка на Ладата е твърдия волан, защото няма серво и е задно предаване - старо поколение. На ходовата част е вечна - лагери, амортисьори. Само шарнирите са по-слаби, но ако се гресират редовно /на моята съм им турил гресьорки за такаламит и са вечни  :)/.

Смяна на накладки - 5-10 лв. комплекта.
Амортисьори - вечни.
Съединител - вечен.
Двигател - лесен и ремонтопригоден, има място за още един двигател.
Лукс.
Много мадами съм карал с Ладата, Горелката една не е качил на неговите дараци.  :D
Още намирам забравени бикини под седалките  ;), неговите не знаят какво е това.  :D
На таблото отпред съм турил една снимка на Тодор Живков и Брежнев в братска прегръдка и едно малко знаменце на СССР.   :)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #2 -: Юни 06, 2023, 02:42:43 am »
ЕДМ, некой сме карали Жигула преди тебе, та единствено за никела съм съгласен с тебе, некъде по мазето имам още 4 оргинални таса за Жигила, мое да се обръснеш на тях, щот на сегашните навсякъде е лъскава пластмаса. Та ще ми кажеш ли къде по ходовата част има лагери Жигулата освен на главините, и шарнирите не са слаби чак толкова колкото се скапва гумения маншон и влиза прах и скапва щарнира.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #3 -: Юни 06, 2023, 09:13:51 am »
Ами къде освен по главините очакваш да има лагери? - лагери има там, където има въртене /по главините, кардана. Лагери има също на амортисьорите в предницата - аксиални, горе. По щангите и биалетките ли искаш да има лагери? - там има тампони и шарнири.

Да не би да искаш да кажеш, че Ладата има места в които би трябвало да има лагери, а то няма и се трие някъде шпилка с втулка?  :)

Интересно с кое не си съгласен друго за Ладата /старата от време бай Тошо/? - кожа ли няма, мокет ли няма, имитация на махагон ли няма по вратите, ко ли.....

Ако я сравняваш със съвременните автомобили една генерация след нея, няма да бъде коректно.
Сравняват се неща от една и съща епоха, когато технологиите са били еднакви. Ладата я сравни с Голф 1, Опел Кадет, Форд Ескорд, Рено 9. Не ги намирам за по-луксозни и сурата им не е по-симпатичен. Предимството им е предното предаване.

По моя край - воеводския  ;), не оня дето живеят предимно мишки и обичат да са роби, заради които 5 века сме били под турско и сега 35 г. под американско робство ;), съм говорил с много турци от селата, питам ги що карат толкова много Лада? - казват защото имат много здрава ходова част по тия камънаци из балкана, западните коли не издържали и се налагало чести ремонти. Това е мнението от статистиката, не че аз съм пристрастен към Ладата...  :)

GMG

  • Гост
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #4 -: Юни 06, 2023, 08:28:45 pm »
        Евгени!
Почваш да си измисляш неща дет не си ги пипал през твоя крътък живот от 36год.  :)

Ладата първо е копие на Фиат, после задницата няма никви амортисьори, а е на пружини, съединителя не вечен щот са сдухва след 25-30к километра даже и по-малко зависи какъв ти е левия крак и как усещаш машината в обороти.  ;)

Сравнявайки дори с Голф единичка, няма нищо общо..... аз сравнявам със Шкодичка която имах тогава навремето и с Фиат двоен фар...

Фиата излезе боклук, шкодичката я дадах на жената, а аз си земах Пежо.  ;D

Освен въпрос на вкус, човек трябва и да има и усет към хубавите неща EDM electronics, практичните и читави..


Навит съм да направим състезание с твоята жигулка и моето пежо с километри и разход, да видим кой по на кирия, А?

Разбирам, че Вие с Витан не държите на басове,
но все пак ако искаш - обади СЕ!  ;)

  Всички лъжат и това е вярно!
Няма човек на Земята , който да не е изричал лъжа, благородна лъжа, а това което ги обединява е, че всички носят след себе си едни и същи последици - покваряване на двете страни - на лъжещия и на лъгания, чрез подмяна на реалността!

 Лъжещия човек превръща себе си в роб на лъжата си и на този, когото лъже, тъй като му СЕ налага да поддържа заблуда, която е създал, а на лъгания СЕ отнема правото на избор - информативно да вземе решение относно реалните обстоятелства в които СЕ намира .....  ;)

По този начин EDM electronics, лъжата СЕ превръща в акт, който покварява и двете страни.  ;)

Но най-лошото от всичко е, че когато лъжеш показваш неуважение към отсрещната страна,
принизявайки я до личност, неспособна да приеме или разбере ИСТИНАТА!

  Живейте готино!







Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #5 -: Юни 06, 2023, 08:58:52 pm »
1. Почваш да си измисляш неща дет не си ги пипал през твоя крътък живот от 36год.  :)

2. Ладата първо е копие на Фиат, после задницата няма никви амортисьори, а е на пружини, ...

3. Но най-лошото от всичко е, че когато лъжеш показваш неуважение към отсрещната страна...



Лъжец с лъжеца ти лъжлив и незнаещ,

Чудя се що за ТИР-аджия си и кой ти е дал книжка?
Само един профан може да твърди, че лек автомобил нямал амортизатор, а бил само на пружини. Ами вземи се научи - тези неща изпълняват различни предназначения. Пружината обира неравностите, но вибрира със затихващи колебания, а амортизатора има за цел да потисне осцилациите /колебанията/ и плавно връща пружината или ресьора. Много елементарно мислене и то за професионален шофьор.

Ако един автомобил няма амортисьори ще изхвръкне от пътя на първата дупка.

Само пълен некадърник може да износи съединител за 20-30 хил. км. Та аз толкова минавам годишно, излиза, че всяка година трябваше да сменям съединителя.

Много си зле, ама много....  :)

Разбирам те, че нямало  ;D заден амортизатор Жигулата, но странно хората ги продават по магазините - струват 30 лв.:  :D

https://ladabg.com/amortisor-zaden-lada-2101-2107

https://bhv-bg.com/bg/shock-absorber-rear/p806.html

https://tehnochast.com/bg-product-details-17461.html


Може ли бе другарки и другари такава неграмотност и приказване наизуст?
« Последна редакция: Юни 06, 2023, 09:18:06 pm от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #6 -: Юни 06, 2023, 10:08:58 pm »
     
 Лъжещия човек превръща себе си в роб на лъжата си и на този, когото лъже, тъй като му СЕ налага да поддържа заблуда, която е създал, а на лъгания СЕ отнема правото на избор - информативно да вземе решение относно реалните обстоятелства в които СЕ намира .....  ;)


GMG,
нямаш си и представа колко си ми смешен, прости си правя гаргара с такива, като тебе, обикновено.  ;D
Наясно съм с възможностите ти.  :D И веднага ми се стори странен в опита ти, да се направиш на оригинален интелектуалец.
Не е никак трудно да намериш текста в интернет, който горе си копирал и постнал, като твой изказ.

Ако беше малко по-умен, щеше да го попроменш, да изглежда, че произхожда от теб, но специално мен нямаше пак да можеш да ме излъжеш, защото съм врял и кипял.  :D

Така, текста:
"Лъжещия човек превръща себе си в роб на лъжата си и на този, когото лъже, тъй като му СЕ налага да поддържа заблуда, която е създал"

си копирал оттук: https://webstage.bg/li-ri-chni-otkloneniya/4602-mozhesh-da-me-udarish-s-istinata-no-nikoga-ne-me-sazhalyavay-s-lazha.html

Абе защо не ползваш собствения си мозък, за да кажеш нещо и то толкова елементарно? Но когато не си ходил на училище винаги е така, той и затова EDM electronics ще те дразни винаги, защото си интелектуален комплексар.  :D

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #7 -: Юни 06, 2023, 10:14:56 pm »
Леле GMG как да няма задни амортисьори, излагаш се.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #8 -: Юни 06, 2023, 10:24:12 pm »
В белите държави мъжете с чест, когато направят нещо нечестиво - говорят глупости, правят опити да се представят за интелигентни, за да запазят честта си, си правят сепуко на публично място.

При такива изречени глупости с такъв обем на поста и такава злоба, ако GMG имаше чест е редно да си направи сепуко - разбирай да се извини и да напусне форума, като непристоен.

Тази глупост изречена от професионален шофоьор ще му тежи на врата, като воденичен камък през неговата живучест във форума.  :D

То главния проблем е, че много помня и трудно забравям. Винаги ще ми изплува това в съзнанието на първо четене.  ;D

Вина са изкупува само със санкция!  :D

Неактивен suliko

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 112
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #9 -: Юни 07, 2023, 12:38:44 am »
Ето това няма :

https://www.youtube.com/watch?v=wjmNFnmqpgE
https://www.youtube.com/watch?v=YLFp7vHayzY
Безконтактно запалване к-т (делко,бобина,комутатор и кабели) ВАЗ 2101 БСЗ-38.000 МЗАТЭ
https://tehnochast.com/bg-product-details-44352.html
БЕЗКОНТАКТНО ЗАПАЛВАНЕ К-Т (ДЕЛКО,БОБИНА,КОМУТАТОР И КАБЕЛИ) ВАЗ 2101 БСЗ-38.000-02 МЗАТЭ
Цена: 148,00 лв.
Кат. номер: ITM17167
Количество: 1

Комплект бесконтакной системы зажигания для автомобилей ВАЗ 2101-2107 с двигателем объемом 1,5 с сухой катушкой зажигания

Оригиналната ЛАДА е с Контактно запалване с Делко 030.3706 с чукче и наковалня и бобина Б117, през чукчето минава ток 3 до 4 А контактите на чукчето и наковалнята се износват и след 30 000 - 40 000 км подлежи на смяна и настройка.
« Последна редакция: Юни 07, 2023, 01:09:22 am от suliko »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #10 -: Юни 07, 2023, 02:47:35 am »
suliko, ти на колко си години, съдейки по аватара ти не си на много. И що се опитваш да ни показваш некви неща с които сме си играли преди повече от 30 години.

GMG

  • Гост
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #11 -: Юни 07, 2023, 05:04:41 am »
    Добре де, исках да пиша нещо друго, а излезе съвсем овъртолено.  ;D

Как да си направя ся сепуко Евгений?
По твоите думи съм бил шифьорче ама и тука бъркаш, никога не съм са занимавал с руски техники понеже са отврат и не съм наясно с тях - факт. (и слава Богу)
Мисълта ми беше друга ама избяга, друго ма гложди спрямо теб EDM electronics, а именно - ти как са определяш спрямо останалите във форума?
Жигулата и ладата им играе задницата при над 60 също е факт (особено в завоите), добре, че разбрах най-накрая имали и те амортисьори - за което съм виноват....  :(

Аз сега губя ли въобще ценз в тоя форум след това лаишко писание искам да разбера?  ???
Понякога има ей такива участъци от краткия живот в които гледаш като слон, ма не ти пука..  ;)
Форума помни и по-дръзки абсолютизми ЕДМ, ма някакси са забравя и превръща в история.

Ако СЕ вгледаме сериозно в историята, може би ще научим нещо и за бъдещето...  :)



GMG

  • Гост
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #12 -: Юни 07, 2023, 07:53:29 am »
   Ама пада ми СЕ и на мен да напиша някоя глупост, стига вие с Витан сте пълнили форума с лайна за войни и страшни предсказания, разбра ли са сега, че аз не съм тираджия?  ;)
(не разбирам от ДВГ и трансмисии)  ;D

Обаче не съм и нежен като теб Евгени да си купувам тиквени семки от аптеката да си правя чайчета за младост, подновяване и мозък...  ;)

На мен не ми плащат да викам, че Путев или някой друг диктатор е Бог, аз съм скромно момче от морето, наследник на КАПИТАНА, вземал Истината за път в безгрижния живот ...  ;)

Сега, че си бил комшия на Х.Димитър в Сливен нищо не говори, освен че баща ти бил старшина в поделението, няма как друго яче да са изтъкнеш Евгений, само си дай сметка ЗАЩО те направиха модератор - да лижеш или да мажеш с проформа, няма прости хора вече - има не разбрали!  ;)

Виж ми профила и оцени колко от Вас са кадърни и кой е правил повече експерименти от мен.

За мен е щастие да барна платка, отколкото жена си по дупето ...  ;)

Принципно късмет Ви желая!  8)
« Последна редакция: Юни 07, 2023, 09:32:14 am от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #13 -: Юни 07, 2023, 09:17:47 am »
Добре де, исках да пиша нещо друго, а излезе съвсем овъртолено.  ;D

Когато човек няма достатъчно сиво вещество, винаги така се получава.  :D

Как да си направя ся сепуко Евгений?
По твоите думи съм бил шифьорче ама и тука бъркаш, никога не съм са занимавал с руски техники понеже са отврат и не съм наясно с тях - факт. (и слава Богу)
Ами като не си се занимавал, не знаеш, не разбираш, защо се правиш на компетентен и целиш да компрометираш някой, на който нивото му е много над твоето? - видя как те направиха смешен, превърна се в посмешище.  :)


Мисълта ми беше друга ама избяга, друго ма гложди спрямо теб EDM electronics, а именно - ти как са определяш спрямо останалите във форума?
Мисълта вероятно ти е избягала, защото или е малко или вродени и здравословни фактори не позволяват, да се концентрира и да изрази нещо смислено. Това, че те глождело как аз съм се определял спрямо останалите във форума си е твой проблем. Но ти гледай себе си, не останалите, виж как аз се определям спрямо тебе. На мен мисълта ми не бяга и е достатъчно ясна.  :)


Жигулата и ладата им играе задницата при над 60 също е факт (особено в завоите), добре, че разбрах най-накрая имали и те амортисьори - за което съм виноват....  :(
Не мога да те разбера, само по-горе каза, че нищо не разбираш от руска техника и не си се занимавал, а сега отново се правиш на компетентен. Не мислиш ли, че сам си го вкарваш и ставаш още по-смешен. Съветвам те да се снишиш, покрий се известно време, т.к. яде калая  ;), иначе колкото по-мърдаш, по-навътре влиза.  :D

Аз сега губя ли въобще ценз в тоя форум след това лаишко писание искам да разбера?  ???

Ами ако трябва да съм откровен с теб, ти пред мен никога не си имал какъвто и да било ценз. Да, можеш да пишеш, но ти нямаш авторитет на знаещ и можещ в тоя форум. Ти имаш авторитет на алкаш  :). Твоята цел е да се конфронтираш с EDM electronics, но той понеже е овен, длъжник няма да ти остане за всеки твой опит за каквото и да било.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #14 -: Юни 07, 2023, 09:31:54 am »
   Ама пада ми СЕ и на мен да напиша някоя глупост, стига вие с Витан сте пълнили форума с лайна за войни и страшни предсказания, разбра ли са сега, че аз не съм тираджия?  ;)
(не разбирам от ДВГ и трансмисии)  ;D

Има една поговорка:
"Не е работа на магарето, да казва какво сено ще яде, стопанина му ще каже"
Не си стопанина на форума, да казваш кой какво да говори. Всеки сам решава в рамките на установените правила.

Иначе знам че си ТИР-аджия - да не би да се срамуваш от професията си?  :)
Ако те е срам, означава че имаш комплекси.

Ето аз от моята професия "чесане на пъпа" не се срамувам. Това е най-хубавата професия.  :D

Обаче не съм и нежен като теб Евгени да си купувам тиквени семки от аптеката да си правя чайчета за младост, подновяване и мозък...  ;)

Не знаех, че тоя дето яде тиквени семки бил нежен?
А ти като пиеш алкохол глупак ли си? - питам, не знам, щото нали алкохола увреждал здравето.

Излиза, че тоя с тиквените семки е доста по-умен.  На умния ако викаш нежен....:D


На мен не ми плащат да викам, че Путев или някой друг диктатор е Бог, аз съм скромно момче от морето, наследник на КАПИТАНА, вземал Истината за път в безгрижния живот ...  ;)

Това е най-добрия индикатор, че мисленето ти е на тираджия.


  Сега, че си бил комшия на Х.Димитър в Сливен нищо не говори, освен че баща ти бил старшина в поделението, няма как друго яче да са изтъкнеш Евгений, само си дай сметка ЗАЩО те направиха модератор - да лижеш или да мажеш с проформа, няма прости хора вече - има не разбрали!  ;)

Не знам откъде я получаваш тази информация, че баща ми бил старшина?
Ти да не страдаш от шизофрения?

Баща ми почина преди 23 г. Работил е като счетоводител и ТРЗ. Съветвам те, да спреш алкохола, защото всеки 100 г. убиват хиляди мозъчни клетки, а при теб това ясно личи.  :)


Виж ми профила и оцени колко от Вас са кадърни и кой е правил повече експерименти от мен.

Това какви експерименти си правил го знаеш само ти, ние тук не сме виждали твои експерименти.
Ако си мислиш, че само на база твърдения ти се полага привилегия във форума, аз като модератор и "акционер" ти казвам, че си се заблудил.

Моето модераторство не касае правописа - аз няма да ви уча на граматика, а кастря лъжците и некадърниците, да не си мислят, че тук е мястото някой да им обърне внимание в живота.