Автор Тема: Электро-"Жигули"  (Прочетена 8637 пъти)

GMG

  • Гост
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #15 -: Юни 07, 2023, 09:57:47 am »
  Виж ся ..  :D
Ама ти си прос, бих казал извънредно тъп ЕДМ, нямаш чувства и колебания относно Живота - ти според мен си една мида в собствен сос - няма как да те нарека щот си мноо лабав, не разбираш къде живееш, не знаеш кой си, нямаш семейство и деца, нямаш нищо - просто са ти платили да злословничеш и приказваш глупости ...

Дадоха ти трибуна Митко и Сърнев, но не забравяй, че те са ребро на службите ..  ;)

Аз не участвам!

Мразя катилите в действие!

Мога да ва харесам и по друг начин ..  ;)
« Последна редакция: Юни 07, 2023, 10:02:20 am от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #16 -: Юни 07, 2023, 10:01:39 am »
  Виж ся ..  :D
Ама ти си прос, бих казал извънредно тъп ЕДМ, нямаш чувства и колебания относно Живота - ти според мен си една мида в собствен сос - няма как да те нарека щот си мноо лабав, не разбираш къде живееш, не знаеш кой си, нямаш семейство и деца, нямаш нищо - просто са ти платили да злословничеш и приказваш глупости ...

Дадоха ти трибуна Митко и Сърнев, но не забравяй, че те са ребро на службите ..  ;)

Аз не участвам!

Мразя катилите в действие!

Мога да ва харесам и по друг начин ..  ;)

GMG
, това е капака на потвърждаване на една диагноза, чак взех да те съжалявам, макар че не го заслужаваш.

Потърси спешно психиатрична помощ! :)

Не се занимавай с личния ми живот, нито имам намерение да го споделям, нито това което шизофренния ти мозък е съчинил, е вярно.  :)

Вече явно баща ми не е старшина, сега пък семейство съм нямал.   :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #17 -: Юни 07, 2023, 10:08:33 am »
Другарки и другари,  ;)
виждате ли до какво води редовната употреба на алкохол?  :D
Нали четете?
Явно психическите поражения върху тялото са доста по-големи от физическите. Но това е така, защото алкохола засяга най-вече мозъка. Научни потвърждения за това колкото искате ще намерите в Интернет.
Един алкохолик /човек, който редовно ежедневно употребява алкохол/ доказано страда от слабоумие. Мисля, виждате това нагледно?  :) 

Чуете ли, че някой го преследват "службите", независимо кои, просто "службите"  :D, това означава, че камбаната ви вече трябва да бие сигнал за опасност и тревога!  :D
« Последна редакция: Юни 07, 2023, 10:33:06 am от EDM electronics »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #18 -: Юни 07, 2023, 10:09:08 am »
...не разбираш къде живееш, не знаеш кой си, нямаш семейство и деца, нямаш нищо - просто са ти платили да злословничеш и приказваш глупости ...
Само наши, крайно нагли ... пее Криско в един рап (или нещо такова)

Мразя катилите в действие!
Радвай се на демокрацията, че си още тук.

Мога да ва харесам и по друг начин ..  ;)
Задно-приводни евроатлантически ценности. Родата у Шикаго вече трябва да ги е усвоила на практика? Или да?!

GMG

  • Гост
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #19 -: Юни 07, 2023, 08:06:31 pm »
   Ами аз не пия алкохол, даже не съм близвал защото не ми разрешават от заведението.
Тука в психо-болницата не разрешават дори и да пишем в интернет, обаче бягаме и търсим обхват.
Като намерим и веднага влизаме в "мазето" защото там ни е супер добре.
Хубави хора, хубави теми - въобще рай за мен и останалите от клиниката.
Направо са възхищавам какви умни люде има тъдява, направо са сцепваме от смях.
Много сме благодарни, че Ви има!
Продължавайте все така и Мъск може да си промени мнението ....

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #20 -: Юни 07, 2023, 08:39:43 pm »
Знаех си аз, че си за психо диспансер или отрезвителното, или и за двете.  :D

Пълниш ли каца без дъно?  :D - там основно това учат.  :D

Представяш ли си какви профани има, мислят, че съществуват леки коли без амортисьори  :D. Дори във Виетнам не правят такива коли. И на такива им дали книжки за ТИР.  :D
Аз на такъв не бих се доверил и не бих му дал дори велосипед да кара.  :D

И от мен да се знае:
Алкаша страда от слабоумие. ;D
Казвам го, не щото не употребявам алкохол, а защото такава е медицинската експертиза.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #21 -: Септември 21, 2023, 06:54:09 pm »
  2104 е много удачна да се покрие със соларни клетки и ако потребява 10 киловатчаса ток за 100км , ще може да на ден да зарежда 50км пробег. Просто формата на купето е удачна, няма добра аеродинамика, казват че има форма на тухла. Също купето е леко, във вариант електромобил няма да надхвърли 850 кг като се махнат всички излишни неща, броните например са тежки, но това са много стари вече коли. Реално хората биха купували много нещо което се зарежда само и не се занимават да го връзват с кабел, пълнят някакво гориво освен ако не е вода. 2 киловатчаса пикова мощност клетки може да поеме, за 6 часа на ден ще зареди 5 киловатчаса разбира се ако е слънчев деня.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #22 -: Септември 23, 2023, 10:21:46 am »
  2104 е много удачна да се покрие със соларни клетки и ако потребява 10 киловатчаса ток за 100км , ще може да на ден да зарежда 50км пробег.
Тук сте сериозно в района на фантастиката  ;D . Средно електромобилите имат между 2-4 KWh на километър и забелжете че това с регенериращи спирачки, без тях сигурно ще е поне 30% повече. Така че вашите предположения за 3-5х по висока ефективност са най-малкото неоснователни. Оставяма изобщо на страна неефективността на системата която саморъчно може да се направи.
2 киловатчаса пикова мощност клетки може да поеме, за 6 часа на ден ще зареди 5 киловатчаса разбира се ако е слънчев деня.
При положение че нямате ли подходящ ъгъл на панелите ефективността им пада сериозно (затова обикновенно те се слагат наклонени), но просто за аргумента, да приемем условно че вашето становище е правилно. Ще можете да имате някакво зареждане през 6 месеца в годината а какво ще правите през останалите 6 (когато слънцето е сериозно ниско на хоризонта), при положение че самоделката не е хибрид ? Виждате ли нещата с енергиината самостоятелност било битова или на колела не трябва да се разглеждат в идиализирани условия а напротив в най-най-песимистични сценарии. И когато можете да покриете енергиините си нуджди в тези най-песимистични сценарии, само тогава може да се надявате за някаква (времева, понеже вигани ще трябва да реновирате компоненти) изолираност от околните ценови флуктуации.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #23 -: Септември 23, 2023, 11:07:47 am »
Тук сте сериозно в района на фантастиката  ;D . Средно електромобилите имат между 2-4 KWh на километър и забелжете че това с регенериращи спирачки, без тях сигурно ще е поне 30% повече.
Интересно колко ли спред теб е пробега на Тесла с 80 киловатчасова батерия? 40 километра или 20? А на Нисан Лийф с 20 квтч батерия? Дали ще стигна от центъра до Околовръстното на София? :)

... Така че вашите предположения за 3-5х по висока ефективност са най-малкото неоснователни.
точно 10 пъти по-висока от предполагаемата от теб е реалната "ефективност".

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #24 -: Септември 23, 2023, 01:51:31 pm »
точно 10 пъти по-висока от предполагаемата от теб е реалната "ефективност".
juliang, прав сте, спор няма, когато има (очевадна) грешка, има.

Забележете че грешката ми е в това че написах за 1 километър а логиески всичко е изведено като за 10. Всичко друго е абсолютно логически подредено (точно като 2-4 KWh на 10 километра, а не за 1, както погрешно съм записал), но вие май явно не забелязахте това, както обикновенно (за съжаление) се порлучава при вашите гледни точки.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
Re: Электро-"Жигули"
« Отговор #25 -: Септември 24, 2023, 03:02:50 pm »
 Можете да проверите какъв е разхода на ток при електромобили с маса 1тон при ниска скорост на движение в града, под 10 киловатчаса за 100км пробег. А за километър е 10 000 ватчаса разделено на 100, под 100 ватчаса, за 10км. съответно 1киловатчас. Колко е площа на купето - предния капак и тавана на 2104 ще напиша точно като измеря. Има соларни клетки които по слабо се влияят от това дали са насочени точно, има и такива които са гъвкави, могат да се отъват леко без да се повреждат. 10 киловатчаса батерия е достатъчна за такова преустройство, да изминава с нея 100км, а като се наложи от мрежата ще се зареди за 3 часа бавно, класическите електромобили които са с големи батерии им трябва едно денонощие само...Поне половината коли се ползат само в града, нямат платени винетни такси.