Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Электро-"Жигули"

(1/6) > >>

suliko:
Собрали ЭлектроЖигули. Тестируем в городе. ЭЛЕКТРО VS БЕНЗИН
https://www.youtube.com/v/zkLqyQRmcy4&t=16s
https://www.youtube.com/watch?v=zkLqyQRmcy4&t=16s

https://www.youtube.com/watch?v=FUPDokTlUOQ
Огромный электромотор в жиге! Шлифует на всех передачах!

Електромотор от завода Kostov 15/7,5/14 80V 240A 151kg. 15kW 1400об./мин. Цена: $1500 Нов.

https://www.youtube.com/watch?v=_lURBIGwPZk
ЭлектроЖИГА. Самый дешевый электромобиль.


В РЕТРО МУЗЕЯ се продава лада 1600:

Продаваме "Лада" 1600, която е в състояние - чисто нова ! Само за колекционери ! За повече подробности на - 0886001070 Ретро Музей
Цветан Атанасов - Създател и собственик

EDM electronics:
Жълтата Лада 1600 е чисто нова. Тя струва най-малко 10-пъти повече от 3-те дарака взети заедно на Горелкаджията.  :)

Една запазена Жигула върви около 30 000 лв. Тази Лада ще й търси най-малко 50 000 лв.
Голяма гъзария е да караш Лада или Жигула. Дори собственика на колата го казва в едно интервю. Обира всички погледи и никой не гледа западните дараци. Това е екзотика само за ценители и разбиратели.

Лукса на Ладата е несравним с тогавашните западни автомобили. Кожен салон, кожено табло, кожени седалки, мокет, никел и т.н. Сравнено с един Голф 1-ца от същото поколение, той изглежда, както магарешка циганска каруца и вози като каруца. Няма го луксозното плавно возене на Ладата. Недостатъка на Ладата е твърдия волан, защото няма серво и е задно предаване - старо поколение. На ходовата част е вечна - лагери, амортисьори. Само шарнирите са по-слаби, но ако се гресират редовно /на моята съм им турил гресьорки за такаламит и са вечни  :)/.

Смяна на накладки - 5-10 лв. комплекта.
Амортисьори - вечни.
Съединител - вечен.
Двигател - лесен и ремонтопригоден, има място за още един двигател.
Лукс.
Много мадами съм карал с Ладата, Горелката една не е качил на неговите дараци.  :D
Още намирам забравени бикини под седалките  ;), неговите не знаят какво е това.  :D„
На таблото отпред съм турил една снимка на Тодор Живков и Брежнев в братска прегръдка и едно малко знаменце на СССР.   :)

ppipilica:
ЕДМ, некой сме карали Жигула преди тебе, та единствено за никела съм съгласен с тебе, некъде по мазето имам още 4 оргинални таса за Жигила, мое да се обръснеш на тях, щот на сегашните навсякъде е лъскава пластмаса. Та ще ми кажеш ли къде по ходовата част има лагери Жигулата освен на главините, и шарнирите не са слаби чак толкова колкото се скапва гумения маншон и влиза прах и скапва щарнира.

EDM electronics:
Ами къде освен по главините очакваш да има лагери? - лагери има там, където има въртене /по главините, кардана. Лагери има също на амортисьорите в предницата - аксиални, горе. По щангите и биалетките ли искаш да има лагери? - там има тампони и шарнири.

Да не би да искаш да кажеш, че Ладата има места в които би трябвало да има лагери, а то няма и се трие някъде шпилка с втулка?  :)

Интересно с кое не си съгласен друго за Ладата /старата от време бай Тошо/? - кожа ли няма, мокет ли няма, имитация на махагон ли няма по вратите, ко ли.....

Ако я сравняваш със съвременните автомобили една генерация след нея, няма да бъде коректно.
Сравняват се неща от една и съща епоха, когато технологиите са били еднакви. Ладата я сравни с Голф 1, Опел Кадет, Форд Ескорд, Рено 9. Не ги намирам за по-луксозни и сурата им не е по-симпатичен. Предимството им е предното предаване.

По моя край - воеводския  ;), не оня дето живеят предимно мишки и обичат да са роби, заради които 5 века сме били под турско и сега 35 г. под американско робство ;), съм говорил с много турци от селата, питам ги що карат толкова много Лада? - казват защото имат много здрава ходова част по тия камънаци из балкана, западните коли не издържали и се налагало чести ремонти. Това е мнението от статистиката, не че аз съм пристрастен към Ладата...  :)

GMG:
        Евгени!
Почваш да си измисляш неща дет не си ги пипал през твоя крътък живот от 36год.  :)

Ладата първо е копие на Фиат, после задницата няма никви амортисьори, а е на пружини, съединителя не вечен щот са сдухва след 25-30к километра даже и по-малко зависи какъв ти е левия крак и как усещаш машината в обороти.  ;)

Сравнявайки дори с Голф единичка, няма нищо общо..... аз сравнявам със Шкодичка която имах тогава навремето и с Фиат двоен фар...

Фиата излезе боклук, шкодичката я дадах на жената, а аз си земах Пежо.  ;D

Освен въпрос на вкус, човек трябва и да има и усет към хубавите неща EDM electronics, практичните и читави..


Навит съм да направим състезание с твоята жигулка и моето пежо с километри и разход, да видим кой по на кирия, А?

Разбирам, че Вие с Витан не държите на басове,
но все пак ако искаш - обади СЕ!  ;)

  Всички лъжат и това е вярно!
Няма човек на Земята , който да не е изричал лъжа, благородна лъжа, а това което ги обединява е, че всички носят след себе си едни и същи последици - покваряване на двете страни - на лъжещия и на лъгания, чрез подмяна на реалността!

 Лъжещия човек превръща себе си в роб на лъжата си и на този, когото лъже, тъй като му СЕ налага да поддържа заблуда, която е създал, а на лъгания СЕ отнема правото на избор - информативно да вземе решение относно реалните обстоятелства в които СЕ намира .....  ;)

По този начин EDM electronics, лъжата СЕ превръща в акт, който покварява и двете страни.  ;)

Но най-лошото от всичко е, че когато лъжеш показваш неуважение към отсрещната страна,
принизявайки я до личност, неспособна да приеме или разбере ИСТИНАТА!

  Живейте готино!






Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия