Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Реален поглед върху "зелените" технологии

<< < (2/30) > >>

juliang:

--- Цитат на: EDM electronics в Май 23, 2023, 08:57:11 am ---
Ще те банна от форума, ако още веднъж направиш опит да правиш проамериканска соросоидна пропаганда с лъжи и интерпретации. Тук не е някаква национална медия в която се придържа само едната лъжлива линия и пропаганда. Или говориш обективно или те няма. Ще си говориш сам. Тези неща ги разправяй във форума в който ти си модератор, в който няма с кой да си приказваш.

--- Край на цитат ---

Я малко си поседи на йогисткото килимче и си направи малко упражнения за дишане... не знам, ма казват че помагали за успокояване.



--- Цитат на: EDM electronics в Май 23, 2023, 08:57:11 am ---Всеки има право да си продава стоката в каквато си валута иска, защото той е нейния стопанин. Ако ти отърва - купуваш, ако не - вървиш си по пътя.

--- Край на цитат ---
И представяш ли си - всеки има право да купува стока от който си иска. И не е задължително да е на най-ниската цена. Понякога цената не е определящото в една сделка.


--- Цитат на: EDM electronics в Май 23, 2023, 08:57:11 am ---Ако нямаш валутата в която е обявена стоката - купуваш си на пазара, превалутираш.

--- Край на цитат ---
А какво правим когато на пазара има само един продавач на тази валута и той желае да ти я продаде по курс, който не е пазарен? Че дори и това не вървеше - бяхме задължени да внесем парите в една точно определена банка, която да извърши превалутирането. Или забрави тоя факт?


--- Цитат на: EDM electronics в Май 23, 2023, 08:57:11 am ---Не се възмущавам, защо тесла не продава автомобилите си в рубли, или пък самолетите Ф-16 ние ги платихме в долари, а не в рубли. Това сега да ги плащаме в долари прищявка ли е, защото не е в рубли?

--- Край на цитат ---
Защото можем да си купим долари от където си пожелаем и с тях да платим на САЩ за самолетите. САЩ просто искат парите да постъпят в тяхната сметка, не питат как. Ако щеш превалутирай си еврата в долари в швейцарска банка, ако щеш - в японска.


--- Цитат на: EDM electronics в Май 23, 2023, 08:57:11 am ---Кога руснаците са ни оставяли без газ? Защо лъжеш циганин такъв?

--- Край на цитат ---
Точно преди една година. Цивилизованата държава продължава доставките до края на договора, а после се обръща към съда, в който иска стоката да им се плати. Или сяда на масата за преговори и се опитва да стигне до компромис, който поне отчасти да удовлетвори и двете страни. Което не беше направено.

Сега питам аз "Кой ще ни плати неустойките за недоставената до края на 2022 година газ?" Договор за доставка на газ имахме ли? Имахме. Газ имахме ли? Нямахме. Русия седна ли на масата за преговори да се опита да намери решение - не седна.

Пак питам - какво ми гарантира че догодина Русия няма да поиска горивото за ядрените централи да се заплаща в беларуски рубли или в казахстански тенге? Защото в договора за газ изрично си пишеше че газта се заплаща в ДОЛАРИ. Или и това услужливо забрави?
И когато и горивото за АЕЦ-а не дойде - тогава що ще прайм? Ще стоим не само на студено, ами и на тъмно ли? Или чак тогава ще търсим начин да натикаме капиталистическия уран вместо правоверния в реакторите? не че не е един и същ, ама нейсе... :)

С'я гномчето и компания ще трябва да обясняват пред съда де е газта по договрите които са били в сила миналата година и да плаща неустойки: https://fakti.bg/world/783701-evropa-sreshtu-gazprom-kompanii-zavejdat-sadebni-dela-za-17-mlrd-dolara-sreshtu-ruskia-monopolist

Ние естествено от това нищо няма да видим щото наште политици си имат по-важни задачи - да замерят сградата на европейския парламет в София с червена боя...

VITAN:
Наглееш!

1. Когато има война, "логиката" можеш да си я завреш, да не казвам къде.
2. Нашият АЕЦ се е запасил с много ядрено гориво. Обаче бесните янки заплашват с уволнения, разправи и какво ли не, само и само да ни пробутат собственото си творение.
3. Факт! Медицински. Имаше го из свободните медии и интернет.
4. Винаги се опитваш да залееш/заличиш някаква истина, заливайки я с дълги поредици от клавишни последователности... Надявайки се, че няма кой да ти се занимава с планината от глупости.

juliang:

--- Цитат на: VITAN в Май 23, 2023, 11:00:45 am ---Наглееш!

1. Когато има война, "логиката" можеш да си я завреш, да не казвам къде.

--- Край на цитат ---

Има само една мъничка подрбоност... според твърденията на едната страна, чиито действия обсъждаме война няма :) Всичко си е ток и жици имаме си някакви мънички вътрешни проблеми и провеждаме една мъничка специална военна операция.
Иначе съм напълно съгласен с теб, вероятно и в договорите са били записани клаузи, описващи действията именно при война. Ама... да кажат "Война е, сори..." А те упорстват... :)

VITAN:
Учат се от твоите господари. Нали те са сътворили свят, основан на "правила".

Или играеш, или те изиграват!

Какво неясно има? (риторичен въпрос)

juliang:

--- Цитат на: VITAN в Май 23, 2023, 11:04:39 am ---Или играеш, или те изиграват!

--- Край на цитат ---
И се сещам за вица за слона(зайчето) и гаргата в самолета...

"- К'во прайш ма гарго?
 - Ми играя си с управлението на самолета...
 - А може или и аз?
 - Ми... може...
 Самолета тръгва да пада
  - Аре, аз отлитам..
  - А аз кат не мога да летя, к'во да правя?
  - Кат не мож да летиш, що си играеш?"

Всички прилики с реални лица и събития са абсолютно случайни :)



--- Цитат на: VITAN в Май 23, 2023, 11:00:45 am ---4. Винаги се опитваш да залееш/заличиш някаква истина, заливайки я с дълги поредици от клавишни последователности... Надявайки се, че няма кой да ти се занимава с планината от глупости.

--- Край на цитат ---

Пак ще повторя - истината е субективно понятие. Ожесточените дискусии по очевАдни неща в тоя форум са доказателство за това.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия