Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Прогнозиране на радио смущения

<< < (2/2)

juliang:
Е ползвай хороскопа на Алена. Като ти кажат че има ретрограден Меркурий или Венера е в Стрелец - ще имаш смущения в радиовълните.. :)

Надявам се разбираш че се опитвам да ти намекна, че тази теория е доста съмнителна... Влиянието на магнитното поле на Земята от отдалечени планети е неизмеримо малко и няма как да повлияе на йоносферата. Гравитацията също ми се види невероятно да има нещо общо, щото тогаз Луната с нейната гравитация и близост щеше да прави комуникацията направо невъзможна веднъж в денонощието.

LeoBruh:
Благодаря ти за това, че се опитваш да ми спестиш ходене след грешна теория. Но една от моите цели е да оттренирам изследване на теория. Малко съм се запалил по Fringe Science. От друга страна автора пише, че теорията му е базирана на изследвания и е тествана.

Просто този проект е перфектен за учебни цели. Има:
- проучване
- компютърна симулация
- IoT
- Изследване на резултати

Всяко едно от тези неща си е предизвикателство  :)

Е, разбира се исках и да споделя с някой този личен проект  8) Ако се намерят съмишленици изследователи, супер.

LeoBruh:
Между другото имам още една определено съмнителна теория. Тя е за прогнозиране на земетресения, но ще я напиша след, като направя симулацията. Ако успея разбира се.  :)

dmitarp:
Късите вълни силно се влияет от най различни фактори, приемането, особено в градска среда е цяло предизвикателство, от тук и трудността да докажеш причините за смущенията. Иначе Юпитер излъчва доста мощно в този диапазон и сигурно има някакво влияние върху разпостранението и смущенията на късите вълни. В момента в България на къси вълни може да слушаш само чужди станции, най близките са в Румъния и Турция.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: LeoBruh в Май 21, 2023, 01:08:51 pm ---Записване на данни: Nelson беше задължен да поддържа глобални късовълневи радиокомуникации за RCA. В тази роля той можеше да записва огромно количество данни относно качеството на радиопредаванията.
...
Наблюдение на шаблони: Като изучаваше записаните данни, Nelson започна да забелязва какво му се струваше, че са шаблони или корелации между промените в качеството на радиопропагацията и позициите на планетите в слънчевата система.

--- Край на цитат ---
Не бях чувал за Nelson-овата терория и за неговите изследвания но имам познания относно хората работещи по онова време в RCA и не ми се вижда никак чудно човека да е забелязал "зависимости" на база на обширните данни с които е разполагал.

--- Цитат на: LeoBruh в Май 21, 2023, 01:08:51 pm ---Гравитационни ефекти и неизвестни механизми: Теорията на Nelson предполагаше, че тези ефекти са поради гравитационни влияния или други неизвестни механизми, които влияят на магнитното поле на Земята и така на състоянието на йоносферата на Земята.

--- Край на цитат ---
Възможно е гравитационни ефекти да влияят въху земнага магнитосфера имайки в предвид че тя ( поне на теория ) се поражда от движещата се магма под земната кора, а тя като течност се влияе от движението на динамичния ( комбинирания ) гравитационнен център на Слънцето и останалите планиети (както и Луната !). Предполагам че за да се изгради модел, първо трябва се изчисли движението на този гравитационен център и да се определи неговата теактория и тогава да се види кога той е най-близко до Земята за да влияе силно и по такъв начин предполагаемо да влияе и върху магнитосферата.
Всъщност по тази логика Луната би трябвало да има най-осезаемо въздействие и най-лесно да може да се моделира, по разбирателни причини. 

Едно нещо ми е чудно обаче как Nelson е забелязал тези влияния особенно когато се вземе в предвид огромните периоди на въртене на Юпитер (12) и Уран (84) както и от друга страна факта че маста на система е 99.85% концентрирана във Слънчевата маса.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия