Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Термопомпи, земно термични, климатици, хладилни и др.

David E. Cowlishaw – free energy and inertial reactionless drive inventor

(1/3) > >>

Иван Димов:
   David E. Cowlishaw – free energy and inertial reactionless drive inventor
  Тези дни се свързах с David Cowlishaw, който изобретява в областта на свободната енергия и безреакционните инерциални задвижвания. Той е пуснал на свободен достъп до всички на поне две негови изобретения. Едното е в областта на термодинамиката, а другото е чисто механично.
   1. Термодинамичен двигател - използва пропан за извличане на енергия от околното пространство (въздуха). В резултат въздухът се охлажда, а получената енергия се превръща в механична работа. Това е нещо подобно на термопомпите, само че върши механична работа.
   Устройството е следното: Имаме затворен цилиндър с бутало. Има и един топлообменник, който е пълен с течен пропан под налягане около 12 атмосфери. Двете тръби от топлообменника са закачени към цилиндъра посредством два клапана. Единият клапан (към студената част) действа автоматично еднопосочно като пропуска преохладен течен пропан към топлообменника. Това става, когато обемът в цилиндъра с буталото е минимален и буталото удари по течния пропан вътре в цилиндъра. В следващия момент, след като буталото изтласка всичката течност извън цилиндъра, този клапан ("студения") се затваря и тогава за момент се отваря другия клапан ("топлия") от към топлата страна на топлообменника. За това кратко време в цилиндъра с буталото влиза съвсем малко количество течен пропан. "Топлият" клапан се затваря и сега тези 12 атмосфери течен пропан започват да вършат работа, обемът се разширява и буталото се избутва като пропанът се изпарява и се превръща в газ и се охлажда. Засиленото бутало продължава да разширява и охлажда газа дори и когато налягането в цилиндъра падне под атмосферното. Тогава се получава кондензиране на газа до течна форма и вакуумът става по-дълбок, което води до още по-голямо охлаждане на течността. Следва ход на буталото за свиване на обема в цилиндъра. В цилиндъра има вакуум и течен преохладен пропан, а на гърба на буталото действа атмосферното налягане като така получаваме още полезна мощност. В крайната точка буталото свива обема в цилиндъра докрай като изтласква преохладения течен пропан през "студения" клапан към топлообменника. Следва затваряне на "студения" клапан и цикълът се повтаря. ... В топлообменника е ясно какво става - студената течност се загрява от околното пространство. Може да се загрява не само от въздуха, но и от вода както е при термопомпите. Такъв двигател би работил и при доста ниски температури. Може да се използва и друг някакъв фреон.    .....  Значи това е затворена система, която изсмуква топлина от околното пространство и я превръща в механична работа. Глобално затопляне няма, следва глобално изстудяване. Прилагам файл с моя рисунка за онагледяване.
П. П. Ето негови сайтове и електронна поща:
David E. Cowlishaw
gitaway@monitorcoop.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001651110627
https://www.facebook.com/davide.cowlishaw

LeoBruh:
Здравейте, благодаря ви за споделянето на тази интересна информация относно изобретенията на David Cowlishaw. Бих искал да попитам, имате ли информация относно ефективността на този термодинамичен двигател, базиран на пропан? Каква част от енергията, извлечена от околното пространство, се превръща в механична работа?

От описанието, което сте споделили, се разбира, че този термодинамичен двигател е затворена система. Има ли предложения за реални приложения на този двигател в бъдещи технологии или индустриални проекти?

Бихте ли могли да споделите повече информация относно второто му изобретение - безреакционното инерциално задвижване? Как функционира то и каква е неговата потенциална приложимост в бъдещи технологии?

Аtos:
Димов..."затворена система, която изсмуква топлина от околното пространство " - някак ми е непонятно?
Хем затворена, хем от...околното пространство?
Поясни?

juliang:
В момента в който буталото тръгне да се връща и "преохладения бутан" почне да се свива, той ще почне да се загрява. Нищо няма да се получи.
Със същия успех можеш да очкаваш в една затворена бутилка пълна с пропан той спонтанно да променя фазовото си състояние циклично. Не става. Процеса не е "ON-OFF", винаги има и газова и течна фаза, които са в моментно равновесие и дори и най-малката промяна на околните условия води до промяна на баланса и намиране на нова равновесна точка. И всичко това се извършва плавно.

Иван Димов:
   LeoBruh, предполагам цялата топлинна енергия, която се изсмуква от околното пространство ще се превърне в механична работа. Тази машина много прилича на климатик или термопомпа. Примерно в топлообменника влиза въздух с температура 20 градуса по Целзий, а излиза при нула градуса. Значи въздухът е загубил кинетична енергия на частиците си, която енергия е бутала буталото на двигателя.  .....  Приложенията са много, по подобна технология през 1929 г. са карали автомобил с вода, за което свидетелства роднина на David E. Cowlishaw , който разказва как от ауспуха на автомобила е излизала студена мъгла, а клапаните са замръзвали при голямо натоварване на двигателя. В цилиндъра с буталото е имало смес от въздух и вода. При нагнетяване на въздуха, той е нагрявал водата до висока температура и налягане, а при разширяване на обема в цилиндъра, водата се е изпарявала и така обемът ѝ е нараствал значително. В крайния ход на буталото в цилиндъра има лек вакуум и водни пари и конденз (мъгла). Следва избутване на мъглата навън и всмукване на нова порция въздух и вода за нагнетяване. Ето цитат от David E. Cowlishaw
"Той модифицира дизелов двигател с висока компресия, както следва: Той накара горивните инжектори да пръскат вода вместо дизелово гориво и промени времето, така че да впръсква тази вода, докато пространството на буталото се компресира, охлаждайки нагрятия въздух под налягане (намалявайки енергията, необходима за компресирането) и прехвърлянето на тази топлинна енергия към водата. Край на цитата.
  Що се отнася до инерциалните задвижвания, ще го коментирам по-подробно друг път, а сега вижте тази информация като за начало. http://archive.go-here.nl/open.org/davidc/GITheory.htm?fbclid=IwAR36zb-izv0CgNs0OYo2gMk8kVYYGTUce6HXtrF1T_qFGTktUp3Fthg1Hoc
   Аtos, ясно е за какво говоря. Затворена система е за пропана, тази машина не консумира никакво гориво. Пропанът просто се върти в кръг между цилиндъра и топлообменника. Иначе от термодинамична гледна точка е ясно, че системата не е затворена понеже имаме топлообменник, чрез който в системата постъпва топлинна енергия. Но от системата и излиза енергия под формата на механична работа.
   juliang, в цилиндъра влиза порция течен пропан при 12 атм. Какво ще стане? Ами ще започне да бута буталото и да се изпарява като така останалото количество течен пропан ще се охлажда. Но изпареният пропан като се удря в буталото също губи енергия и се охлажда. Това се онагледява с пинг-понг топче и хилка. Ако хилката е неподвижна, с каквато скорост я удари топчето, с такава скорост и ще рекушира. Но ако хилката се отдалечава и топчето я догонва и удря, то ще загуби кинетичната си енергия много и почти ще спре, което е равносилно на много ниска енергия и конденз до течно състояние. И сега имаме много слепени "пинг-понг" топчета, които хилката избутва навън към топлообменника, но колкото и да ги бута, едва ли ще ги нагрее до първоначалното състояние. Още повече буталото е извършило механична работа докато е охлаждало частиците на пропана и енергията вече е напуснала "затворената система". А сега в цилиндъра е почти вакуум, всичко е студено и докато се сети да се стопли, вече е навън от цилиндъра в топлообменника.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия