Автор Тема: Цифров манометър за под 50 лева  (Прочетена 20018 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Цифров манометър за под 50 лева
« Отговор #30 -: Март 17, 2023, 01:02:38 pm »
1. Без 4Д лазерен нивелир нищо няма да се получи. И абсолютно задължително е да е зелен :)

2. На практика дори и това вече не е толкова важно - съвременните контактни грундове позволяват да се лепят нови плочки дори върху стари.

3. Аз само да питам ... кофа или леген как пълниш или изплакваш в тая мивка бре младеж?


1. Разбирам, че не само нямаш, но дори не си работил с лазер. В 21 век да се занимаваш със строителство и да искаш качествена работа без лазер - гоня го тоя дървеняк веднага.  :D
Няма как да направиш окачен таван, подова замазка, прави ъгли, отвесни стени с инструменти, като маркучи с вода, висящ център или китайски нивелир. Много лесно се прави и наклона на пода за сифона и т.н. Зелен, защото е в пъти по-видим от червения и спокойно се работи денем и при слънце дори.

2. Това е достатъчно да покаже посредственото ти отношение не само към тази работа, а към всички работи. През ум не ми е минавало някога да лепя върху стари плочки, най-малкото се подменя ВиК инсталацията и се налага да се събори всичко старо. Ще вложа аз 10 000 лв. в една баня и ще си спестя труда и материалите, да направя всичко на макс. Ей затова не харесвам стари майстори и разни, дето се опират не на опита и акъла, а на възрастта.  :)

3. Кой пълни кофа от мивка бе Чичо?  :D - това се случва само на село  ;D
Абе чичо, винаги в банята, където е душкабината поставям задължително две батерии, една за душ-пита, друга за слушалка, и долната батерия има чучур с който можеш да си измиеш, както чепа, така и гъза, и да напълниш кофа с вода.  :D

Чичооо, чичо....хич тъ няма...  ;D


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Цифров манометър за под 50 лева
« Отговор #31 -: Март 17, 2023, 03:57:38 pm »
1. Разбирам, че не само нямаш, но дори не си работил с лазер. В 21 век да се занимаваш със строителство и да искаш качествена работа без лазер - гоня го тоя дървеняк веднага.  :D
Няма как да направиш окачен таван, подова замазка, прави ъгли, отвесни стени с инструменти, като маркучи с вода, висящ център или китайски нивелир. Много лесно се прави и наклона на пода за сифона и т.н. Зелен, защото е в пъти по-видим от червения и спокойно се работи денем и при слънце дори.

2. Това е достатъчно да покаже посредственото ти отношение не само към тази работа, а към всички работи. През ум не ми е минавало някога да лепя върху стари плочки, най-малкото се подменя ВиК инсталацията и се налага да се събори всичко старо. Ще вложа аз 10 000 лв. в една баня и ще си спестя труда и материалите, да направя всичко на макс. Ей затова не харесвам стари майстори и разни, дето се опират не на опита и акъла, а на възрастта.  :)

3. Кой пълни кофа от мивка бе Чичо?  :D - това се случва само на село  ;D
Абе чичо, винаги в банята, където е душкабината поставям задължително две батерии, една за душ-пита, друга за слушалка, и долната батерия има чучур с който можеш да си измиеш, както чепа, така и гъза, и да напълниш кофа с вода.  :D

Чичооо, чичо....хич тъ няма...  ;D

1. Тя щото Жигулата ти с фрези и стругове с ЦНЦ-та е правена ... :) Ако човек може да прави едно нещо, ще го направи и само с конец и с камъче, вързано на канап. Който не може - купува сто уреда с надеждата да компенсира с тях некадърността си.

2. Именно на село има отделна мивка за кофа, щот са ползва секи ден. Аз кофа ползвам веднъж на месец да измия балкона... И когато човек се къпе ежедневно, не му трябва отделен чучур. Ама трудно ще разбереш... явно се къпеш само в неделя, а останалите дни само подмиваш чепа и гъза...

GMG

  • Гост
Re: Цифров манометър за под 50 лева
« Отговор #32 -: Март 17, 2023, 04:00:37 pm »
    Ей, кат няма ко да покажете в тема за манометър, почнахте баните да си показвате, гаражи без коли и въобще пълна хуйня ..  :D

  Ми покажете си жените, децата, внуците как си миете дупетата на чучура и отворете анкета "кой по-по най" строител.  ;D

Мислих да изтипосам и аз ена снимка на смесител за 1780 пари, ма викам си - що има смисъл?  :)
Евгений няма го хареса и пак ще почне с тираджийските истории, че много пари сме вземали и т.н. простотии.  ;D

Вижте ся.... който го може - го може, не нужно да са Фалите с плочки и гипскартон, гаражи и тоалетни, а си помагайте не само с пръдня, включете си мозга и направете нещо смислено.

Егото и самохвалството е грях!

Вечното фенерче не, щот физиката го разрешава. Мой клип по подразбиране няма Ви пусна, но на "Акула" може ..  ;)

Разбирам, че някои ги гони фрагментацията на средната възраст, ма бъдете мъже и си кажете честно - какво бихте дали на обществото, защото е лесно да са Фалиш от колибата си в Сливен и да завиждаш, което е пак грях огромен.
Не си мислете, че на село има само овчари.  ;)
Спазвайте правилата на форума!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Цифров манометър за под 50 лева
« Отговор #33 -: Март 17, 2023, 05:03:31 pm »
GMG,
на кого да завиждам, че не разбрах, на сапунерката на Чичо от първата страница ли, на опита му в електрониката ли - без нито едно устройство през живота си, или на тебе, че си прекарал 3/4 от живота си в ТИР-а, като баровец, или вероятно на шофьорската ти книжка, да взема и аз да си търся работа с нея?  :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Цифров манометър за под 50 лева
« Отговор #34 -: Март 17, 2023, 05:06:20 pm »
Ако човек може да прави едно нещо, ще го направи и само с конец и с камъче, вързано на канап. Който не може - купува сто уреда с надеждата да компенсира с тях некадърността си.

Кисело е гроздето изглежда...
С тия конци и камъчета си в пантивека, като с контролерите.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Цифров манометър за под 50 лева
« Отговор #35 -: Март 17, 2023, 05:41:38 pm »
Кисело е гроздето изглежда...
С тия конци и камъчета си в пантивека, като с контролерите.

Кисело я... да сложиш двуядрен процесор на много мегахерци с който да движиш моторче от чистачки си е връх на технологичния напредък...

А, да... каза нещо за осиране на един друг форум... нисля че няма нужда, тук се справяш прекрасно.

Нещо почна да ми доскучава да споря с дечица от детската градина, честно...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Цифров манометър за под 50 лева
« Отговор #36 -: Март 17, 2023, 07:57:34 pm »
1. Кисело я... да сложиш двуядрен процесор на много мегахерци с който да движиш моторче от чистачки си е връх на технологичния напредък...

2. А, да... каза нещо за осиране на един друг форум... нисля че няма нужда, тук се справяш прекрасно.

3. Нещо почна да ми доскучава да споря с дечица от детската градина, честно...


1. Защо лъжеш, къде съм ползвал двуядрен контролер, че и на много мегахерци?
Контролера PIC16F1827 е 8-битов едноядрен и е 2-пъти по-малък от към възможностите на Ардуино-контролера, на всичкото отгоре го ползвам с вътрешния генератор на 4 MHz, а контролера е за 32 MHz. Ако е от незнание ти прощавам, иначе си съчиняваш неистини и изглеждаш, като пискливец.  :)

2. Когато злорадо ми се изсмя на платката, че съм бил изостанал и после като видя каква е реалността, която никак не ти хареса, като ме подигра, че и от строителство не съм разбирал, а се оказа наопаки, че и от зелени лазери се дразниш - аз какво да направя, че нямаш и не си работил  :), това не беше осиране от твоя страна. Щом обаче фактите не ти харесаха, нещо на правила взе да те избива, като няма какво да противопоставиш.

3. На мен ми е чудно как на твоите 60 г. си тръгнал да се представяш за такъв, какъвто не си и да спориш с хора, които са професионалисти, даже и вирусолозите оправи - ти по ги разбираш вирусите, че и от мъже в черно много разбираш. Твоите теории са най-правилни, другите сме яли пасти.  :)


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Цифров манометър за под 50 лева
« Отговор #37 -: Март 20, 2023, 06:06:30 pm »
Направо съм потресен!!!
Има ли тема, в която ЕДМ и Юлиан да не се драчат? И то като ученици!
Възрастни хора сте, разберете се на лични и не ползвайте форумната платформа за трибуна и набиране на публика!

Забележка - повечето постове не са по темата (макар и интересни).
Препоръка - да се отделят в подходящ раздел и тема (примерно "Направи си сам" или "Домашен майстор")!

Бих го направил и сам, но тъй като един от главните герои в тази "сага" е сам модератор, моля да свърши той тази работа!
Приятна вечер на всички! :)