Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Запалителни системи

Система зажигания ВАЗ "Самара" по технологии на Роберт Бош.

<< < (2/2)

suliko:

--- Цитат на: Ksurnev в Февруари 16, 2023, 08:53:16 am ---Трябва ти "зажигательная система Беспалова". Имаше я в руското списание Радио.
Многоискрова е.
Трудно се прави, служебната ми кола едно време беше 2107, бях направил, и даваше 1.2- 1.5 л. икономия.
А за Самарата може да има по битаците и продавалниците.

--- Край на цитат ---

Намерих статията "зажигательная система Беспалова" най-сетне толкова много рових списание Радио бр.1 за 1987г. и отговори на автора на въпроси от читатели бр.8 1987год.
А за "Самара" версията с безконтактен датчик на схемата в списание Радио бр.1 1989год. я намерих.
и бр.8 1998г. сп.Радио пак за ВАЗ 2108-2109 ми излезе сега.

 Качих ги страниците 7 страници всичко за който иска като мен да изучава РЕТРО 30-40 годишни схеми на Запалвания.

модифицирана схема с полеви транзистор

ето списък на публикации за запалвания в списание радио:
http://my-circuit.narod.ru/11-63.htm
Автолюбителям - Электронное зажигание

suliko:
В бр. 6 от 1987 г. журнал "За Рулем" е пусната схемата на БОШ комутатора 36.3734, която статия с описание прикачам в края p28 и p29.

В началото на производството им 1987 г. имало много брак и дефектни комутатори, занижен качествен контрол, което сваля надеждността на 2108 Самара запалването и оставя впечатление, че не е по-добра безконтактната система от Контактната с чукче на 2101-07, която се оказва по надеждна без този електронен блок комутатор на БОШ.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия