Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Подкрепа за енергия от възобновяеми източници за домакинствата

<< < (2/6) > >>

epwpixieq-1:

--- Цитат на: juliang в Януари 14, 2023, 07:16:22 am ---А тия спират само ако нещо се разпадне или когато енергото им спре тока за профилкатика на подстанцията - веднъж или 2 пъти в годината за по няколко часа.

--- Край на цитат ---
Ами ето ви възможността (поне по начина по който обяснявате проблема), просто трябва да планирате (вие, вашия клиент или съвместно) промяната която им предлагате с профилактиката на подстанцията и така минимизирате всякакви разходи свързани със спиране на производството. Това е само въпрос на добро планиране и така минимизирате на разходите за престой.

При софтуерните системи които с моята група конструираме и потдържаме (като в определени случай може да имаме до 2000 виртуални сървара работещи заедно върху определен изчислителен проблем) при положение че се появи 300 секунди down-time (което не сме засекли с нашия мониторинг), веднага се започват обаждания и търсене на проблемите. По спесификации трябва да потдържеме 99.99% up-time , през годината. Тоест всички оптимизации, промени, и потдръжки които правим трябва да се планират с месеци напред и да се правят на live-systems, даже без да имаме планирано down-time.

juliang:
Това което ние им предлагаме няма как да се случи за няколкото часа, в които спират тока. Трябва бая рязане на тръбопроводи, нови връзки, заварки, кранове, помпи, автоматика, изпитания... по-малко от 3 дена спиране просто няма как да стане. Дори бих казал че седмица е много по-реалистичен срок.
А и в края на краищата нас ни викат само да проверим и настроим горелките, никой не ни натиска за останалата част. Но когато виждаш такава неефективност и просто те хваща яд и се чудиш всичките тия инжинери, технолози и вся остальная сволочь с която е пълен завода от къде са си купили дипломите...

valex:
ELPUNTO
Аз съм на съвсем друго мнение.
За мен фотоволтаиците при сегашните цени на битовата енергия за АБСОЛЮТНО НЕВЪЗВРЪЩАЕМИ системи!
Да не говорим за кредити изобщо.
Има смисъл само ако се вдигнат цените на битовите потребители. За промишлени нужди сметките излизат.
До 2025 докато когато битовите потребители ще са длъжни да излязат на борсови цени на електроенергията
единствения смисъл да се прави домашен фотоволтаик е безвъзмезното финансиране или ако нямаш достъп до енероток.
Да не съм голословен прилагам картинка на потреблението ми за 1 година. Вижте и смятайте колко енергия може да замени един фотоволтаик
Прилагам и картинка тия дни колко произвежда 4KW система.

ELPUNTO:

valex нека всеки остане с мнението си. Бъдещето ще покаже кой е прав. Преди  много ? години ? аз писах във Форума,
че цените на енергоносителите ще растат в БГ и в световен мащаб. За съжаление се оказах прав.
Ще допълня, че цените на всички енергоносители ще растат още.

От графиката която представяш, аз не мога да разбера какво е твоето дневно и годишно потребление на ел. енергия.
Ако може дай потреблението в цифров вид.

Аз знам много добре какъв е добивът на ел. енергия през всичките сезони. Имам опит от моята ДЕлЦ 1 и
сега от ДЕлЦ 2. След като монтирах цифровия електромер, мога да отчитам всеки всеки ВАТ произведен от ДЕлЦ 2.
Сега през декември и януари добивът разбира се е малък, при мен за декември е около 100 кВт/ч , вероятно и за януари ще е толкова.Но аз нямам изгубена ел. енергия, всеки произведен ВАТ отива за ОТОПЛЕНИЕ.

 

valex:
Пуснах първия документ.
В ЕРП Варна "Девня 2". На билетника избираш нещо като "Присъединяване ...."
Чакаш 5 мин и те извикват на гешето. Попълваш формата по-долу, подпис и си готов.
Без пари!
По-късно трябва да ми се обадят или на mail. И до 5 дена след построяване на системата трябва да отида да подпиша  споразумение с ЕРП.
За удостоверението за "Жилището е основно и не с ползва за стопанска цел" трябва да се ходи до Изчислителния център, че за това нямало готови бланки. Не е от кметството или общината  както пишат тиквите в проекта.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия