Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

TPU MEG на Гундерсон - репликация на Страшимир

<< < (2/2)

Nicolov:
Strashimir до къде стигна, че ми стана интересно с проблема ти и въобще намери ли решение?

Strashimir:
За съжаление, метода с рязането е неприложим. Диаметъра е 12 см., а дебелината на стената е 1 см. Не виждам уред с който може да се разреже "поничакта" по екватора достатъчно симетрично, че после да се сглоби отново. А и се притеснявам, че след срязването, после, при долепването на двете части ще се гъби от магнитната проводимост. Един вид ще се получи въздужна междина...

Метода с мотовилката също е неприложим (макар и интересен), защото всичкия навит проводник на мотовилката ще е по дебел от колкото диаметъра на отворите през които трябва да мине. А и както казах, свободното пространство в тези отвори постоянно ще намалява с всяка витка, така, че не става и с мотовилката....

Това което ми хрумва е втори човек оператор. Докато аз изтеглям през макарите проводника, то втория чоек го събира така, че да не с оплита. Кто свърша с тегленето ми подава края и аз го нареждам пак през макарите, като втория човек пък запова да ми "подава" проводника катопак внимава за усуквания и заплитания.... Лошото на този метод е досадността за втория човек, както и тоталната липса на такъв :-)

varvarin:
Strashimir,
Щом нямаш металорежещи машини единствения шанс е с мотовилката. Ако използваш макари като изтеглиш всичкия проводник как ще убереш аванса за да легне плътно по магнитопровода? Или на всяка витка ще откачаш от макарите? Направи по дълга мотовилка така тя ще стане по тънка. Медната тел е мека огъва се лесно и така ще минава през отворите независимо от това че е дълга. Освен това може да махнеш проводника от мотовилката като останат по малко навивки и да го прекарваш както е намотан по няма да се оплита.

Поздрави!

jantar:
Използвай дебел проводник и вместо по 20 намотки (примерно) направи по 2 :)

Strashimir:

--- Цитат на: jantar в Април 08, 2009, 09:03:12 am ---Използвай дебел проводник и вместо по 20 намотки (примерно) направи по 2 :)

--- Край на цитат ---

И нищо няма да смъкна като индукция. С 12 пробвах и едвааааам усеща нещо :-) Трябват поне 40-50! Ако не и повече....

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия