Автор Тема: Срещали ли сте алтернативни теории за електрическата реактивна енергия?  (Прочетена 7121 пъти)

PET3

  • Гост
Интересуват ме всякакви алтернативни теории различни от класическата по цял свят.
В класиката се говори за амплитуда на напрежението и фазов ъгъл.
Предполагам в някоя алтернативна ще се говори за изменение кривината на полупериода, защото точно така се получава при измерване с осцилоскоп.
При прекалено много индуктивна реактивна енергия забелязах притъпяване на вълната и лек спад в амплидудата на U - кръстил съм го намаляване по напречна съставка на вълната.
При прекалено много капацитивна реактивна енергия забелязах изостряне на вълната и повишаване на амплитудата на U - кръстил съм го намаляване по надлъжна съставка на вълната, макар че честотата е неизменна.
Просто такива имена им дадох, за да не ги бъркам.
Учудих се, че резултатите бяха потвърдени и от мои познати, тествали UPS-ите произвеждани в завод "Черно Море"-Варна през далечната 1990г. Износ за Сърбия. При включване в UPS системата на вентилатори с асинхронни двигатели, вълната леко пропадала (притъпявала се) - индуктивно влияние.

Разбира се от там нататък всичко е свързано с една огромна камара интегрални зависимости. Както лицеви интеграли, така и уравнения за определяне кривината на вълната, блаблабла и нямам идея до къде ще я докарам. Разбира се много по-лесна е за разбиране отколкото класическата, но не и за изчисление. Там е пълeн ад поне засега :)

Срещали ли сте подобни теории за електрическата реактивна енергия?
« Последна редакция: Април 04, 2009, 10:04:08 am от PET3 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
И да съм срещал някъде по пътя към свободната енергия , не помня(тоест нямам такава информация  в актуалната база данни...)
  Защо се интересуваш? ??? ;D

PET3

  • Гост
OK, няма проблем. Доста време търсих из нета, но уви. Ще продължавам да търся.
Ако все пак ви се намери нещо, споделете.
Опитвам се да да докарам теорията до универсална, както за реактивна енергия, така и за резонанс. Както за енергетика, така и за радио-техника и електроника. Все повече и повече почват да се размиват границите между тези отделни науки и да навлизат една в друга. И понеже се занимавам с изследване и разработване на компенсатори на реактивна енергия в електроразпределителини и електропреносни мрежи, става ми все по-затлачено с класическите приети по цял свят теории. Опитвам се да си улесня живота, макар че интегралите и логаритмичните уравнения засега правят точно обратното ;)
« Последна редакция: Април 04, 2009, 05:09:58 pm от PET3 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Мен никак ме няма в логаритмичните и интегралните уравнения. Стремя се принципно да си обяснявам и представям как стават нещата във Вселената. На този линк http://teosfera.piczo.com/rezonans-!?cr=3 съм пуснал частична информация за резонанса. А тук http://dox.bg/files/dw?a=7ea6b6dccf може да изтеглиш техническа информация за използване на резонанс с активен товар с реална ефективност над 1 при която допълнителната енергия се влива от вакуума...

PET3

  • Гост
Благодяра много.