Автор Тема: Истинска история-улиците на Филаделфия  (Прочетена 10125 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Истинска история-улиците на Филаделфия
« Отговор #15 -: Август 25, 2022, 12:15:54 pm »
целия град е на някаква програма с опиати ,изглежда че е медицински експеримент - почти всеки ден излизат видеа от там
Номак, тун не сте прав за "целия град". Интересно ми е вие някога ходили ли сте във Филаделфия, понеже аз бях там точно преди 4 години а и имам много добър приятел които живее в района то 10-тина години, и имам доста добра представа от цялата сиутация, която изобщо не се виждат от това видео.

За съжаление обаче, във всеки голям град на САЩ, не само във Филаделфия (а съм виждал и в Торонто), такива хора ги има в определни, обикновенно доста западнали, квартали. Има други квартали обаче, където подобни гледки няма да видите, а ще видите добре потдържани къщички с лехички (разбира се на тези видеа тях няма да ги покажат). В последните 10-15 години обаче, в действителност, опиятния проблем страшно се засили, най-вече понеже се дават много пари като социални помощи и голяма част от хората които ги получават ги използват за закупуване на опиати.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Истинска история-улиците на Филаделфия
« Отговор #16 -: Август 27, 2022, 09:54:35 pm »
Номак, тун не сте прав за "целия град".
Със същия успех може да се снима един клип във Факултето и да се каже че София е потънала в боклуци, на жълтите павета се разхождат каруци и че масово се уринира под колоните на Министерски съвет.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Истинска история-улиците на Филаделфия
« Отговор #17 -: Август 28, 2022, 04:04:13 pm »
То е ясно,въпроса е че никой не им се занимава с "утрепките" -нормално ли е?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Истинска история-улиците на Филаделфия
« Отговор #18 -: Август 28, 2022, 05:20:30 pm »
То е ясно,въпроса е че никой не им се занимава с "утрепките" -нормално ли е?
Не е нормално.
Но е най-демократично...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Истинска история-улиците на Филаделфия
« Отговор #19 -: Август 29, 2022, 11:45:05 am »
То е ясно,въпроса е че никой не им се занимава с "утрепките" -нормално ли е?
Номак, VITAN казка "най-демократично", предполагам шеговито, но като цяло това е самата иситна. Тези хора които виждате са достигнали до това ниво на база, в една или друга степен, на личен избор на тях или на техните родители. Проблема са социалните помощи които им се дават за да могат да потдържат това си съществуване дълго време, като от една страна са тежест на обществото а от друга звисимостта им, от социалните помощи, само се увеличава.

В САЩ има много земя, (всъщност САЩ е много рядко населена, като 80% от населението е концентрирано на до 200 км от крайбрежните ивици), всички тези "утрепки" съвсем спокойно може да си спестяват от социалните помощи (да оставим на страна че сигурно голяма част от тях се водят инвалиди на всякакви странни принципи) и за 5-7 години без даже работят каквото и да е било могат да си купят 30-40 декара земя и да си живеят съвсем независимо и безкрайно природо съобразно далеч от тези зомбести градски райони. Разбира се никой не го прави понеже за това се иска, най-малко, мислене и планиране, а и много работа когато трябва да зависиш сам от себе си.

В този смисъл, целия процес на зависимост от опиатните хапчета е процес на натурална (Дарвинова) селекция, тези които не могат да мислят в преспектива измират по-бързичко, което си е, колкото и сурова да се вижда, типично нормален природен процес.