Автор Тема: телескопът "Хъбъл"  (Прочетена 10802 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: телескопът "Хъбъл"
« Отговор #15 -: Юли 15, 2022, 02:15:04 pm »
Места много, изискването ми тази година беше да е някъде възможно най-близо. Достатъчно съм уморен за да пътувам едни 1 000 км.
Като искаш да се фукаш с луксозната си таратайка, тъй ша а...  8)
Аз си хващам самолета и се кефя от 1-вата секунда на полета, до обратната при кацането в България.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: телескопът "Хъбъл"
« Отговор #16 -: Юли 15, 2022, 10:37:29 pm »
Като искаш да се фукаш с луксозната си таратайка, тъй ша а...  8)
Аз си хващам самолета и се кефя от 1-вата секунда на полета, до обратната при кацането в България.
Ако беще до САЩ или Австралия - да. Но до българското беломорие - не. Да дойда 2 часа пореди полета, да ме съблекат до голо, после да се чудя с какво да стигна от аерогарата до селото, после кат ми скимне да отида до някой плаж насред нищото пак да търя превоз - не, мерси.
От София до Аспровалта разстоянието е по-малко отколко от София до Созопол. Ако на границата не се бях наредил на опашката дет минават и украинските туристи, нямаше да чакам 1/2 час, а 10 минути, ма който не чете знаците ... :)
С'я кеф ми да бръмна до магазина - паля колата.Кеф ми да отида до някой друг плаж - пак скачам в колата и отивам. Не съм затворен в един хотел, пък ил той и петзвезден.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: телескопът "Хъбъл"
« Отговор #17 -: Юли 16, 2022, 06:09:42 am »
С'я кеф ми да бръмна до магазина - паля колата.Кеф ми да отида до някой друг плаж - пак скачам в колата и отивам. Не съм затворен в един хотел, пък ил той и петзвезден.
Един пали коли, друг самолети и корабчета - всеки с акъла си.

Антипаксос – островът с аквамаринови води: https://myplacestovisit.net/%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%BE%D1%81-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%8A%D1%82-%D1%81-%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B2/

Ай стига, темата приключена!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: телескопът "Хъбъл"
« Отговор #18 -: Юли 16, 2022, 09:23:55 am »
атос 2 пъти подадох сигнал още в началото на темата за изтриване на постовете, които не са по нея но управата не реагира адекватно, а ако въпросът тук е засяган и в други теми то нейното съществуване е несъстоятелно и би следвало да се изтрие, сега мога ли да следя всичко, но както и да е

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: телескопът "Хъбъл"
« Отговор #19 -: Юли 29, 2022, 11:50:42 am »
Ето Монти ни зарадва със космическа снимка, правена на Земята от него, за сравнение с новия Web телескоп или стария Xъбъл, може да сравнявате: