Форум > Препратки, сайтове, източници

телескопът "Хъбъл"

<< < (2/4) > >>

juliang:
След около 1/2 час ще бъдат показани първите снимки от новия телескоп "Джейм Уеб". Гледайте НАСА ТВ или следтете съответните групи у фейса, или където се сетите (За ВКонтакте и Телеграм не мога да гарантирам че ще се публикува нещо :) )

НАСА ТВ: https://youtu.be/21X5lGlDOfg

x_name41:
такаааа, я да видим какво става сега. ейхеееееи, ма какво е тва чудо бе, бре бре бре, ЕДМ нещо много си се възбудил напоследък, тва сигурно е от "заушката" дето я караш, ма няма нищо то на твойта възраст е нормално или не?. Виж ся, тая тема хич ни ма ебе, ма ти си са закелешил тука излишно за щяло нещяло щото толкова ти е акъла, щял да пали фитили, да гледа сеири, да са подиграва и незнам си какво, ти болен ли си?, само доказан болен психопат може да пише такива неща [а те обикновенно вършат най много поразии и последствията ги виждаме по медиите, в интернет, навсякъде и най вече в платформата "тик-ток", които същевременно са катализатор за такива като тебе....], нито съм тръгнал да доказвам или показвам нещо на тебе или на когото и да е, нито нищо, имаш избор ти и останалите потребители дали да гледаш тва или онова и така нататък..., ма айде пък да не говорим за твойте откровенни глупости дето публикуваш тука на килограм, та са излагаш като кифладжия, барабар и целия форум излагаш пред чужденците и пред братята рашки пидарашки, аз вече са чудя какво да им обяснявам и как да оправям положението  ;D, двойния аршин играе тука виждам аз  ), ма ти плюс тва имаш навика и да извърташ нещата на 360 градуса щото така ти изнася и почваш да си въобразяваш разни небивалици, че съм писал за плоската земя, за гейовете, ами лесбийките и тях ли отричаш? :-\.... . Да не би да искаш да последваш примера със модератора РУС?, грешен си ЕДМ, грешен си, затова не се връзвай толкова на тея теми и работи дето се пишат и внимавай в картинката!, питай бат ти Курти  ;D, ей Курти, да ни ма преебеш пак като миналия път ;)

x_name41:
ей, който са ебава с хората и е тръгнал в такава посока са ебава сам със себе си! и не аз съм инициаторът на тва, а вие, запомнете го много добре, а последният ми пост би могъл да се разгледа просто като отражение на средата и тва е, иначе нищо лошо към никого, всичко добро на всички

Аtos:
Смятам темата за не особено състоятелна, още повече, че този въпрос е засяган и в предишни теми!
Освен, че е започната доста дилетантски, дава широко поле на провокативност и спекулации. Знам, че убежденията на мнозина от вас не позволяват обективност (не искам никого да засегна), затова ефектът от "разискванията" тук е, че само биха се обособили два "лагера" с излишно конфронтиране. То е както " Били ли са американците на Луната".

Все пак, приканвам за по-добра езикова култура на изразяване, по-малко лични емоции, повече разсъждения и анализ, но на база ФАКТИ!

x_name41, без значение дали си прав или не, последните ти два поста са ужасяващо неграмотни и арогантни.
Има начин човек да си изкаже мнението и без да се прави на идиот!
Ако тези "ексцесии" продължат, не само ще заключа тази тема, но и ще я изтрия!

alvion:
Наса даде снимка от новият телескоп (ако ви е кеф може да я сравните с такава правена от "Хъбъл"), вече сателитите на Мъска осезаемо пречат на астрономите на Земята да правят такива снимки нощем с дълга експозиция. Надраскани, като многобройни бели черти по снимките, артефакти над 5% се проявяват от микросателитите сега и особенно при здрачаване и зазоряване това. Уж от НАСА щели да разработят нов компютърен софтуер  - филтър, който да ги обработва снимките и да премахва такива нежелани черти и кой знай още какво ще премахне от снимките обаче, например "Зелени човечета" и НЛО. Та така, че благодарение на Мъск и неговите Ракети SpaceX, които Юлиян толкова ги хвали и обича в другата тема, се съсипа това красиво хоби - нощните наблюдения (фотографиране с дълга експозиция) на Астрономията и снимки от Телескопи от Земята, а Монти "изгоря", жалко, а тамън са запали: https://webb.nasa.gov/content/webbLaunch/assets/images/firstImages/image5-StarForming/STSCI-J-p22031a-4000px.jpg

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия