Автор Тема: Браунов газ и метали  (Прочетена 4837 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Браунов газ и метали
« -: Юни 26, 2022, 11:32:02 am »
Някой знае ли нещо за това?
https://plam.energy/inzh-chavdar-kamenarov-energiyata-na-bdeshheto-veche-e-v-rczete-na-blgariya/

Изпарявам морска бода или?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Браунов газ и метали
« Отговор #1 -: Юни 26, 2022, 01:50:17 pm »
Toчно какво прави човека кой го знае, пък и може да желае да не обяснява процеса, което мисля че е нормално, все пак е тоделил време и средства за усъвършенстването му. Което не е нормално обаче, при толкова много възхвали и гръмки обещания, е липсата на данни за енергоемкостта на процеса за единица "утайка", както е изразено. Това, винги и във всички случай, е червен флаг особенно когато информацията се преставя от човек с инжинерна насоченост.

И нещо друго обаче:
Цитат
При добива се получиха утайки в огромни количества. В тях има значителна концентрация на минерали, от които могат да се извличат всякакви метали.
Не съм съвем сигурен, но утайки в огромни количества се получават още когато към морската вода се добави сода каустик, и даже не много, на 2 литра са 15-20 люспички, и така за 24 часа, без нищо допълнително, се получава дебелал утайка на дъното, която е пълна с минерали. Това всъщност се знае още от преди 150 години. Сега как може да стане извличането на минерал от тази утайка, и каква би била икономическата ефективност на самия процес, не съм запознат, но това което знам е ча тази минерална утайка се използва като много успешен минерелизатор на земята. Този процес успешно се прилага от доста потомствени фермери (тоест предаденото познание е през поколения) които живеят сравнително близко до океанските крайбежия на САЩ и отявлено имат достъп до неограничени количества солена (силно минерализирана) вода.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Браунов газ и метали
« Отговор #2 -: Юни 26, 2022, 07:37:19 pm »
Цитат
На 17 юли от 18 часа в Националния политехнически музей в столицата на ул. „Опълченска“ 66 за пръв път ще направим мултимедийна презентация и да разкажем за нашата технология.

Неактивен mindos

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
Re: Браунов газ и метали
« Отговор #3 -: Юли 27, 2022, 09:08:18 pm »

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Браунов газ и метали
« Отговор #4 -: Юли 27, 2022, 09:21:00 pm »
Ходиха, даже имаше статии.