Форум > Филми, видео лекции

Мистерията на Брауновия газ, създаден от българина Юл Браун - Филм на БТВ.

(1/6) > >>

alvion:
В условията на енергийна криза и драстично повишение на цените на горивата, дали опцията автомобил да се зарежда с чешмяна вода, вместо гориво е възможна. Зрителите на bTV предстои да разберат на 24 май 2022г. (вторник) от 20:00 ч. след новините, новият специален епизод от документалната поредица на bTV „Неразказано в историята“ -  „Гражданин на света: Юл Браун“, ще разкаже изумителната история на българина Илия Вълков. Бележитият български изобретател е роден преди 100 години във Варна, но през 50-те години бяга от режима в България. Вълков успява да емигрира в Австралия, където променя името си на Юл Браун и прави редица открития, най-голямото от които е Брауновият газ: „Аз вземам водата, преобразувам я в газ, използвам енергията на газа и го превръщам отново във вода. Това е кръговрат, който никога няма да свърши“, заявява изследователят. Брауновият газ представлява имплозивна смес от водород и кислород, произвеждана от Браунов генератор. Приложенията са многоспектърни, но най-общо това е добиване на енергия от чешмяна вода. По този начин Юл Браун успява да измине с един резервоар 1600 километра с кола през 70-те години. Интересите на петролните компании обаче спират по-нататъшното развитие. Към момента приложението на Брауновия газ е намерено в металургията и други енергоемки индустрии.

juliang:
И смяташ че в момента в който Русия прави тия мизерийки с енергоносителите на целия останал свят никой няма да се сети за Браун газа, ако беше това което се твърди за него? Че западняците ще плащат природен газ по над 1000 евра за 1000 куб.м, ако имаша алтернатива? Че китайците вече нямаше да го продават по 5 долара в Алиекспрес?
Моля ти се...

EDM electronics:

--- Цитат на: juliang в Май 22, 2022, 09:17:11 pm ---И смяташ че в момента в който Русия прави тия мизерийки с енергоносителите на целия останал свят никой няма да се сети за Браун газа, ако беше това което се твърди за него? Че западняците ще плащат природен газ по над 1000 евра за 1000 куб.м, ако имаша алтернатива? Че китайците вече нямаше да го продават по 5 долара в Алиекспрес?
Моля ти се...

--- Край на цитат ---

Прием го като опит да предизвикаш ненужни спорове, но няма да ти дам тази възможност. Но понеже си нагъл ще ти отговоря, че не Русия прави мизерийки, а запада налага санкции и се отказва от руските енергоносители. Да си купят от друго място демократичен евтин газ. На мен доколкото ми е известно досега по-евтин от руския няма, но щом западните педераси имат по-добро решение, пазарна икономика е, да си купят. Китайците сега купуват в несвяс евтин руски петрол, защото няма молекули на западна демокрация в него.

juliang:
Това не променя същността на това което казвам - западняците не са толкова луди че да не ползват Браун газ вместо демократичен газ по хилядо долара. Или да дигнат един огромен завод за Браун газ и да духнат на гнома под опашката...
Китайците в момента имат мънички проблеми с китайския вирус и леекичко им е паднала консумацията на газ. Така че са в несвяст, ама не от купуване на руски газ.
А твоето изказване изобщо не е по темата. Ще взема да докладвам поста ти на модератор :)

Михаил Кузмов:
Ако разрешите, да се изплюнча и аз по въпроса! Като експериментатор, въобразяващ си експерт в полето на браун газ, искам да потвърдя написаното от алви, само с една уговорка! Ако браун газ, и съответно разделената му форма на Н2 и О2, се добиват с безплатна, слънчева енергия ДА!
Моите дългогодишни практически разработки, на ок. 12 дизайна на електролизери, не помня колко вида и разработки на захранвания, хиляди литри браун газ и водород, изхвърлени в атмосферата с експериментална цел, неоспоримо доказаха че енергията вложена за разлагане на водата е повече от енергията на добитите газове!
Така че можем да си позволим загуби, на и без това безплатно доставена енергия!
Нека да видим филма, да видим журналистическата интерпретация, и тогава да коментираме повече!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия