Автор Тема: Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?  (Прочетена 18357 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?
« Отговор #90 -: Май 23, 2022, 12:34:09 pm »
Не се получават азотни окиси!!! Проф Андреев го казва недвусмислено - изходният продукт е основно водна пара.
Азотният цикъл не е горене на азота - това е процес, коренно различен. Примерно, няма пламък в цилиндъра - през свещ с прозорец не се вижда нищо друго освен искрата. Тъмно.... но разширение и работа има.
Не бъркайте нещата, никакви окиси няма. през юли тази година стават точно 20 г от първия успешен тест на руснаците с автотермия при постоянна скорост на движение до 120 км.ч с НУЛЕВ разход на бензин. При запалване и ускорително движение има разход, като средния за 7000 км е бил 1-1,5 л/100.
Сори за лекото отклонение от темата. 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?
« Отговор #91 -: Май 23, 2022, 01:24:36 pm »
Не се получават азотни окиси!!! Проф Андреев го казва недвусмислено - изходният продукт е основно водна пара.
Азотният цикъл не е горене на азота - това е процес, коренно различен. Примерно, няма пламък в цилиндъра - през свещ с прозорец не се вижда нищо друго освен искрата. Тъмно.... но разширение и работа има.
Не бъркайте нещата, никакви окиси няма. през юли тази година стават точно 20 г от първия успешен тест на руснаците с автотермия при постоянна скорост на движение до 120 км.ч с НУЛЕВ разход на бензин. При запалване и ускорително движение има разход, като средния за 7000 км е бил 1-1,5 л/100.
Сори за лекото отклонение от темата.
И при моите горелки "основно" е водна пара и СО2. Ама нормите ме натискат за под 100 части на милион азотни окиси. Под 150 части на милион СО. Това че изходния продукт е 99% СО2, Н2О и N изобщо не означава че влизам в нормите - може да ги надвишавам десетки пъти.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?
« Отговор #92 -: Май 23, 2022, 01:28:38 pm »
Казах ти, че не ги разбираш тия неща. Става дума за съвсем друга бира. Търси, чети, няма да ти преразказвам.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?
« Отговор #93 -: Май 23, 2022, 01:41:12 pm »
Казах ти, че не ги разбираш тия неща. Става дума за съвсем друга бира. Търси, чети, няма да ти преразказвам.
Ти показвай, не преразказвай :) Щот сички само преразказват, а никой не ме покани да видя как работи едно такова устройство. Явно всички пишещи тук са си насмогнали на масрафа и могат да си позволят да ползват метан и бензин вместо да горят въздух.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?
« Отговор #94 -: Май 23, 2022, 02:03:04 pm »
Ето планове:

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?
« Отговор #95 -: Май 23, 2022, 02:03:43 pm »
Ти показвай, не преразказвай :)
caduceus е по тоя ресор. Аз не съм си и помислял да модифицирам колата по същество.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?
« Отговор #96 -: Май 23, 2022, 02:06:16 pm »
И аз не вярвам на теории, аман, черен аман.
Михаил Кузмов каза, какво става на практика. Затова тези електролизери нямат някакво сериозно приложение. Само екзотика и дъвка за конспиратори и уфолози  :). Ако имаше някакво реално приложение досега, частната инициатива нямаше да бездейства.

Оргони, прани, моргони - вятър работа... По-реално е да срещнеш извънземни /аз кораби НЛО съм срещал не веднъж, летящи пури, огнени кълба и т.н., показвал съм и във форума кадри от моите срещи с извънземните ;)/, отколкото оргона и праната да горят невидимо без пламък и да вършат работа, и без окиси и киселини.  :D