Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?

<< < (18/20) > >>

mzk:
Здравейте,

Първо да кажа, че калкулатора е преглеждан и писан много пъти, но не означава, че не може да има грешка в изчисленията!!

Второ: харесаха ми коментарите на Bat_Vanko и epwpixieq-1 за изчислението в тегло и вложената енергия в джаули. Мисля, че са доста разумни съвети.

Който е тръгнал да се занимава, ще научи някои неща, но нека да не е с твърде големи очаквания. Все пак натрупаният опит може да е полезен за производството на метан или синтезгаз, защото едно от логичните решения на енергийните проблеми е да се съхранява слънчевата/вятърната/... енергия под формата на газ (и да се транспонтира).

Някъде по темите съм писал приблизително изчисление на засмукания обем въздух от ДВГ, мисля, че е доста отрезвяваща сметка.

alvion:
Въздуха го смятаме лесно от обема на двигателя 1600куб.см / 4 цилиндъра (4 тактов) = 400куб.см засмуква всеки цилиндър и се редуват 1,3,2,4 (Уточнение говоря за Атмосферен Двигател с Принудително Запалване /искрово/). За да се възпламени Водорода според книгата горене на водородно гориво в ДВГ която mzk я беше дал и беше изтрита заедно с огромно количество полезни материали от библиотеката на мазето (моля админите да възстановят изтритото и от публикациите всичко на 20000 байта е изтривано поголовно "Цензурирано" така са се загубили най-стойностните материали Архиви липсват) пише че минимално 4% водород трябва смесен в въздуха за да гори образува гориво въздушна смес е по спомени може от 4 до 72% водород. Ние вземаме минимума 400 куб.см въздух смесени с 4% водород или колко е 4% от 400 делим го на 100 и умножаваме по 4 = 400/100=4*4=16куб.см водород ще са достатъчни за 1600кубика ДВГ. Ако някой знае как е вярно моля, да ме поправи, вместо да си мълчи //кат латино-партизанин.

x_name41:
нещо по темата

Радико:
4 процента водород ще гори то хубаво обаче колко енергия ще дадат тези четири процента и колко ще повишат налягането на газовете в цилиндъра това е от значение. И е добре когато правиш такива сметки да взимаш под внимание и факта, че горивото не реагира със въздуха а със само една негова съставка която е едва 20-22% от него.

alvion:

--- Цитат на: caduceus в Май 23, 2022, 11:54:11 am ---Здравейте колеги,
доста време се чудех да пиша ли тук или не... причините са известни на старите потребители. Но все пак искам да уточня нещо важно по темата. Може да го счетете за лично мнение, измишльотина и прочее /хейтърчетата ще се обадят гарантирано  :) / но не ми пука - надживях тия глупости отдавна. Та тези, които работят на практика и мислят със собствения си акъл, да имат предвид следните неща /някои от които казани отдавна и от други потребители и удобно забравени/:
1. Оригиналните чертежи в патента на бай Илия включват волтова дъга на изхода на газа, след арестора.
2. Никъде не е казано едно към едно, но е твърде вероятно тя да не е само за запалване на газа - това става и със запалка, не ти трябва система с ток, траф, волфрамови електроди и прочее.
3. Наличието на волфрамови електроди потвърждава още веднъж това че дъгата е постоянна.
4. Оригиналният електролизер на бай Илия е в стоманена бутилка, а не пластмасов "сандък". Разликата е много голяма, справка добре забравеното оргонно устройство Клетка на Джо. Има вътрешно отражение на оргонния заряд, създаван при електролизата - това се запазва в стоманената бутилка, но при пластмаса изфирясва до голяма степен навън.
5. Качествата на газа за топлинна самонастройка към различните топими материали се дължат основно на тази допълнителна съставка - не на оксиводородната смес. Атомарен водород и прочее са опити за обяснение.
6. Има пряка връзка на системата на бай Илия със АВТОТЕРМИЯТА. Т.е. директно горене на вода и ВЪЗДУХ. Затова е и волтовата дъга, има руска горелка на чист въздух със мощна искра от авиационна бобина. Ниво на енергията за това - около 1 джаул мощност на искрата /дъгата/. Четете проф. Евгений И.Андреев, книгите са на руски и достъпни все още /"Естествена енергетика" например/. Напомням - практика!!!
7. Напоследък има доста тестови любителски въздушно-автотермични системки, направени да работят през пламък от свещ, спиртник и прочее. Т.е. слаб пламък, през който минава влажен въздух с 1% добавка бензин /за катализатор/. Няма да ви сдъвквам яденето, намерете си ги сами - има Интернет. Който го мързи, да си тролства.

Та... мисля че е съвсем ясно - системата на бай Илия е автотермична, ползва се оксиводорода и оргонната добавка само като начин за запалване на въздуха. Оттам вече следва т.нар. азотен цикъл и като краен резултат - водна пара. Затова сметките не излизат като се изчисли вложена и получена енергия - не се отчита автотермичната въздушна реакция. А с нея нещата са хиляди пъти нагоре.

Толкова от мен, който разбрал, разбрал. Поздрави на реалните експериментатори!
А. Асенов - Кадуцеус


--- Край на цитат ---

Това горене се казвало Азотен цикъл, а незнаех това и исках да го обясня, че газа от електролизера, като се подава в ДВГ служи само, като катализатор на процеса Азотен цикъл, при които с Автотермия се гори въздуха, а искрата само подпалва Браун Газа, който пък създава висока температура и налягания в горивната камера на ДВГ достатъчни за да се запали Азота във въздуха и да изгори с кислорода, като се получават Азотни окиси и Азотен двуокис - продукти от изгарянрто на въздуха (Автотермия). Така, че кола на вода или авто на воде е реално постижимо при използване на този процес Азотен цикъл. И енергииния баланс "излиза". Благодаря за вниманието.

Дори ако имаме достатъчно мощна искра може и без Браун Газ добавката катализираща процеса. Стига искрата да има мощност да запали сама компресирания до 10 бара налягане въздух в горивната камера след такта на сгъстяването му.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия