Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Водородна клетка, има ли все още ентусиасти ?

(1/20) > >>

fever_wits:
Здравейте,

Преди години четях редовно кой какво е написал, на края уж някой успяваше и се покриваше :). Разни хора, разни идеяли.
Та въпроса е има ли още ентусиасти да се занимават с опити да направят работеща клетка за разлагане на вода или всичко е един мит ?

Лично за себе си все още се надявам някой ден да намеря "ключа от палатката" и да го пусна, ей така, просто защото вярвам, че знанията трябва да са свободно достъпни.
Иначе, нямаше да бъде това което сме.

VITAN:
Здравей,

А какво трябва да има в палатката? Ако говорим за браунов газ - потроших 3 месеца за превод на български. Вземаш, четеш, смяташ, вадиш кинти, инструменти и свободно време.

Ако друго търсиш в палатката, дай нишан...

fever_wits:
"Ключа за палатката" за мен е един ден да се направи едно работещо и точно описано "Помагало" (надявам се и аз да дам своя принос) за това как може да се направи работеща клетка за разлагане на вода. И все пак да си направя колата на вода :)
И не става дума да забогатея. Да сме живи и здрави пари се правят :).
Просто нещо трябва да се промени, и не говоря за България, а за човечеството като цяло.

VITAN:
Да правиш разлика между експлозия и имплозия?

fever_wits:
С риск да прозвучи като заяждане, правя разлика между експозия (процес при който има разширяване на газовете) и импозия (процес при който има свиване).
И като имах на предвид да си направя колата на вода, нямах предвид само на газ (водород+кислород), а да намаля бензина в някакъв порядък.
За кола само на водород, ще трябва да се промени малко или много целия двигател.

Наясно съм, че да се направи работеща клетка (под работаще разбирам да не консумира 20А и може да даде поне 5 - 6 литра в монута) е едно, да се монтита в колата е "друга бира"
Проблемите за които поне аз съм се сетил са:
 - Да се реши проблема при рязко натискане педала на газта как да се компенсира интертноста на клетката
 - Как да се промени map картата на ECU то, като да се съобразя с количеството подаден газ и на база това да се коригира бензина, като това да не доведе до грешки от типа "check engine"
 - Вкарване на газа в двигателя, като да вкараш директно тръбата в с газ във въздушния филтър ми е малко несериозно (поне за мен)

Иначе като каза четене към кой документ предлагаш да се насоча ?
Типа клетка към който съм се насочил е плоска.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия