Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Мюонен ел.генератор от космическите лъчи

<< < (2/3) > >>

alvion:
то затова е патента в началото - как да се генерира ел.енергия с мюонния ел.генератор.

ето пропуснах да кача схемата фиг.5 от патента:

epwpixieq-1:
Интерсно някой прочете ли патента преди изобщо да се започне дискусия по него или си говорим на посоки за това което знаем или си мислим че знаем? За съжаление този език не го владея, но най-малкото е достатъчно да погледна през патента за да видя неща които меко казано ме карат да се замисля че тези които са го писали или правят огромни грешки или направо са изнамерили абсолютно нов и на никого непознат начин за извличане на полезна енергия от слънчевата радиация.

Най-важното е в таблицата на втора страница "COP 380". "Entrada: 110 V/ 19A/2kW" "Saida: 40 000 V/ 19A/760kW". Тоест 2kW входна мощност и 760kW на изхода и затова COP е 380. Е на това му се казва революциона система. Интересно е обаче защо, при положение че изкарват отолкова голямо COP, след старта, изобщо им е необходима входна енергия ;D

MTM:
Генератора от патента, е направен от няколко човека.  И заявиха, че не работи. Но който иска, може да го направи. Знае ли човек..
 

alvion:
Енергията на космическите лъчи, която идва от нашето Слънце е само няколко процента (според Тесла под 5%)  от общата енергия, по-голямата 'и част идва от Космоса.

За Космическите лъчи съм намерил само два първоизточника общодостъпни документа от Тесла, ама са на английски и нямат превод: https://nikolatesla.fr/topic/cosmic/

juliang:
Алвион, помисли логично:
Ако някаква енергия идва от Космоса и може да бъде уловена, то тя щеше да загрява земната кора и земната атмосфера. Ако това са 95%, ние на практика нямаше да имаме разлика в температурите между ден и нощ и между лято и зима.
С'я... ако има някаква енергия, дет е неуловима и не сме я усетили, как мислиш - дали можем да я хванем в такава степен, че да извличаме енергия от нея? Няма с какво да я засечем, но ще я обуздаваме... звучи ми доста странно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия