Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Инвертор с два трафа

<< < (8/8)

alvion:

--- Цитат на: Иван_Димов ---
СЕ-то е в магнитното поле. Мелниченко показва проста схема как се прави. Според мен може обяснението да е малко по-различно, дори да се направи схемата и без желязо, но това ще го разбера ако успея да я направя на практика.
https://www.youtube.com/v/kJMau5tb_kM
https://www.youtube.com/watch?v=kJMau5tb_kM
ИНДУСТРИАЛЬНАЯ АВТОГЕНЕРАЦИЯ НА ПЕРЕМЕННОМ ТОКЕ МАГНИТНЫЙ ГЕНЕРАТОР. ПРИНЦИП.

Вечното фенерче е на същия принцип на Мелниченко. Това по същество е параметрично усилване, т. е. имаме промяна на индуктивността на бобината.
онеже се скъсява бобината. Първо кондензаторът зарежда късата бобина (магнитното поле се усилва) и после бобината се удължава с другата половина и така полето се свива в двете половинки на бобината и напрежението на кондензатора се увеличава.
Чакам да ми доставят материали за да си направя кондензатори.
Нагласил съм и една схема за обикновен токов резонанс - ще я правя за плазмена резачка на метали.
Мисля, че желязото не е задължително, но с него честотите са по-ниски и по-лесно хората си правят схемите.
При Теслата честотите са високи, токът е малък и трудно се правят електронни схеми. С лампи нещата са по-лесни.
Аз още като студент без да искам направих един резонанс с лампа от стар телевизор и бобината засъска и замириса на озон.
Според мен няма нужда чак от толкова високи честоти. Дори и 15 килохерца стигат за да стане устройството достатъчно малко.
Моята схема е на Ту-Ту принципа и транзисторите не се товарят с напрежение. 400 волта са ми напълно достатъчни и схемата с лекота ще вдигне над 10 киловолта.
Забелязал съм, че простите хора не обичат простите схеми. А моята Ту-Ту схема е много проста. Толкова е проста, че клони към съвършенството. Имам и по-добра, но е в процес на изпитване и ще се продава. А който иска да си усложнява живота със сложни схеми си е за негова сметка. Сложните неща по-трудно се правят, по-трудно се поправят и по-лесно се чупят. Дори двигателят на НЛО трябва да е с просто устройство, защото ако ти се счупи в космоса няма да може да го поправиш.
Гледах една схема на LC-генератор на радио "Мелодия". Тя е проста. Прост автогенератор. Всичко си става автоматично, пускаш и готово.
Защо мислите хората не могат да повторят разни вечни фенерчета? Точно заради сложните обратни връзки, настройки и не знам си още какво.
Хващате принципа, мислите проста автоматична схема и готово. Мелниченко го е обяснил като на бавноразвиващите се.
dmitarp: защото тези фенерчета не работят вечно
Работят си още как. Принципът на Мелниченко е точно същият. И при вечното фенерче имаме първо намагнитване на едната бобина и след това се вклюва и другата последователно към нея.
Дори блокинг-генераторът, малко прилича на вечното фенерче.

--- Край на цитат ---

А GMG за СЕтен път ме посъветва тайно, да почна първо с "трифазно" Бедини (като на Йоро) с 0,31мм бобината на три бобини демек трифазно и схема Ларионов токоизправител трифазен после. Като за начало, а после ще видим. Аз един и половина транзистора ме бъсика ЕДМ не мога да запоя (по-точно да ви ги покажа, че искам с над 30 мегапикселова камера да имам за да ги снимам и дори 50 мегапикселова гледах вече СЕ предлагат на пазара /малий кви яки работи ще са видат ако снима/). Ма то едно лайно на клечка ако ще и 50 мегапикселова камера няма да стане бонбона в красива целуфанена опаковка както и да го снимам с каквото и да е не е като на Монти фотографията на Андромеда, че да има какво да се види и да ви го покажа:

mi68:
Здравейте,
Да се върнем към предмета ТОЕ и авторите Фархи и Папазов. Там има едно изречение, че в нелинеен режим неважи ЗЗЕ и въвеждаме D мощност.
Ако се желае СЕ то режима трябва да е релаксационен (прекъснат) нелинеен. Това става с един вид реактивен елемент да кажем само бобинаили само кондензатор, но не и двете едновременно. При два вида реактивни елементи имаме синус и липса на СЕ, D=0.

Ако навием тръбна (на цилиндър) бобина в декартови кординати е нелинейна x^2+y^2=R^2, обаче в полярни кординати радиус-вектора е константа. Във връзка с това бобината трябва да е конусна или спирална (палачинкова). При спирала или конус обикновенно са навива навивка до навивка и радиус-вектора се изменя линейно. За да имаме в полярни кординани нелинейност, токът трябва да е експоненциален или трионообразен във времето. Така имаме нелинейност в пространството и времето, т.е. изменяме хода (скоростта) на времето. Получава се дивергенция (отклонение) по апликатата и възникване на виртоален (мним, имагинерен) заряд.
Това е при работа с магнитно поле.

Разбира се има и електро-хидродинамика, работи се с трионообразно напрежение, и с конусни или нелинейни диелектрици за нелинен кондензатор. Разбира се работи се с високо напрежение и не е подходящо за любителска дейност. Работи се само с кондензатори и електрично поле, за експоненциално или трионообразно напрежение .

Може и с айро-хидродинамика, Виктор Шаубергер. Тук водата (маслото) се меша с водни пари (маслени газове) за нелинейност в пространството от центробежната сила.
Да обобщим:
МАГНИТО-ХИДРОДИНАМИКА
ЕЛЕКТРО-ХИДРОДИНАМИКА
АЙРО-ХИДРОДИНАМИКА.
От икономическа гледна точка най-евтино е магнито-хидродинамика, но не с магнитите на Джон Сърл, а с палачинките на Тесла. Следващото е айро-хидродинамиката, домашна централа на Виктор Шаубергер.
Най-трудно е електро-хидродинамиката. По-скоро е среден варянт между електро-хидродинамика и магнито-хидродинамика, работи се с честоти примерно 0,3-3гХц. Тук приложението е повече за транспортно средство (НЛО, летящо килимче, платформа) отколкото за генератор на СЕ.

СЕ-то да е в магнитното поле се съмнявам!

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия