Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Инвертор с два трафа

<< < (5/8) > >>

alvion:
https://www.youtube.com/v/QQZpVsBWW2U
https://www.youtube.com/watch?v=QQZpVsBWW2U
Ученые физики были в шоке когда увидели этот генератор! ЗАПРЕЩЁННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ

Ето американци го направили. 4 милисекунди 250 херца ефекта на първоначалното подмагнитване който после при класически трансформатори не се използвал. И т.н. Гледайте останалото обяснения във видео клипа.

alvion:
Всички знаете стандартната двутактова Push-Pull инверторна схема.
Тук ще ви предложа нейната 4-ри тактова модификация при която периода се разделя на четири такта. Първите два за положителната полувълна и следващите два за отрицателната полувълна. През първия такт имаме нарастване, а през втория спадане на първата полувълна, която условно приемаме за положителна, а през следващите два такта имаме съответно нарастване и спадане на отрицателната полувълна.
Така на този разширен 4 тактов принцип мисля как да проектирам принципна схема подобна на вътрешната схема на пуш-пул чипа TL494 с която да се експериментира четири тактовия принцип за инверторна схема. Като към стандартната пиш-пул схема се добавя трета високочестотна намотка 120-240kHz, която във втория и четвъртия такт с ВЧ ток размагнитва магнитопровода, същото действие подобно на размагнитващите глави в касетофона (магнетофона) преди да се запише звук на магнитната лента, преди да се намагнити феромагнетика отново да се размагнитва с ВЧ ток. Детектора на Маркони от 1901г е работел на аналогичен принцип. Така че тази схема не е нова, а напротив стара е колкото света на радиотехниката. По същата схема през април 2010г. SR ни демонстрира самозахранващ СЕ генератор 200W. А след него Руслан ни демонстрира неговите генератори и те предполагаемо работещи на този принцип.
Който сведох до 4 тактов инвертор, остава да се изобрети схемата и да се изпробва, за да имаме после доказателства ако твърдим, че е СЕ.

alvion:
Например ако вземеме трансформаторно желязо за феромагнетик и определим период 4 милисекунди или 250 херца работна честота на желязото. През първата милисекунда ще намагнитим SN желязото, което е било първоначално не намагнетизирано. Втората милисекунда с ВЧ ток ще го размагнитим. Третата милисекунда отново намагнитване само че в обратна посока NS. И последната четвърта милисекунда от периода пак размагнитване с ВЧ генератора свързан към размагнитващата ВЧ намотка на желязото. Така на практика получаваме управляем магнит който 500пъти в секунда си променя полюсите намагнитването подобно на флойд свеет СЕ устройството където в за феромагнетик той ползва бариеви магнити с твърд хистерезис които пренамагнитва вместо да ги върти в генератора си.

EDM electronics:
Цялата тази теория е мъртвородена - чиста бутафория.
Първо сърцевината се размагнитва сама, не е нужно да се хаби допълнителна енергия за размагнитване. Като разпънеш една ластика и я пуснеш, тя се връща обратно, може и да има остатъчно разтягане, както го има и при магнитопровода, но то се оправя от следващия противоположен такт.

Второ, какъв е смисъла да зареждаме една индуктивност и после да я разреждаме на халос, та нали в това разреждане се ползва натрупаната заредена енергия. Все едно пълним една кофа с вода от кладенеца с намерение да я ползваме, но само и само да си създадем някаква модерна теория и да сме оригинални, я изхвърляме тая вода в канала и се надяваме да имаме вода в кофата? Или все едно зареждаме един кондензатор с първия такт, на втория го разреждаме на халос дали с ВЧ или без ВЧ и се надяваме, кръстим се да ни даде някаква енергия. Аналогичен е третия и четвъртия такт.

Ти наясно ли си, че индуктивността натрупва енергия при заряд, също като кондензатора, само че чрез магнитна индукция, не чрез електростатична и се разрежда и отдава енергията си също, като кондензатора с тази разлика, че не може да я съхранява дълго време, защото магнитните диполи сами се връщат на първоначалното си място?

Целта на размагнитването на магнитофонната лента е с цел, при запис има остатъчна намагнитеност, т.е. лентата става постоянен магнит, това е целта, за да се запази по-дълго време информацията. Трансформаторния магнитопровод няма такива свойства. Да го кажа по-онагледено:
В единия случай имаш дъвка, разтягаш я и тя си остава така разтегната, в другия имаш ластика, разтягаш, а тя се връща в първоначалното си положение.

alvion:
Да де нали в примера дадох насока към Floyd SWEET генератора с постоянни бариеви магнитии и решението е слаби феритни магнити да се ползват за феромагнитна сърцевина на генератора инвертор с четири фази, които са с твърд хистерезис т. е., като дъвка. И след намагнитването си остават така докато сВЧ ток не ги размагнитите после. Но това пренамагнитване се прави петстотин пъти в секунда остава само една намотка около пренамагнитващия се магнит за токоснемане от нея.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия