Справочници, схемотехника, теория > Програмиране на микроконтролери, програматори, цифрови проекти

Умният дом - струва ли си?

<< < (2/3) > >>

Радико:
GMG
Знаеш ли, когато човек не е изобщо в час със някаква материя по добре да не коментира. Защото много си личи разнираш ли.
Има един лаф:
Като мълчиш изглеждаш по умен.

Chervenko:

--- Цитат на: VITAN в Януари 29, 2022, 10:22:49 am ---(включително с Raspberry Pi и камерите им)

--- Край на цитат ---
Сега като разглеждам тези raspberry pi варианти, наистина ми се струват най-смислени и най-функционални, благодаря !

Chervenko:

--- Цитат на: xakep в Януари 29, 2022, 11:21:27 am ---Аз лично си закупих китайските SONOFF и им смених фирмуера, сложих Raspberry за сървър и всичко си работи вече няколко години.

--- Край на цитат ---
Мен точно тези сонофф смарт контакти ме запалиха по идеята за смарт дом и както предложи и Витан, ще взема Raspberry Pi, наистина изглежда доста потребно!

Chervenko:

--- Цитат на: Радико в Януари 29, 2022, 04:03:12 pm ---Човек ако исла да има в къщи нещо такова смислено и работещо, най добре да си ги направи сам от нулата.

--- Край на цитат ---
Да и аз смятам, че ако сам си го направя, ще ми е хем по-удобно за ползване, хем по-лесно, независимо дали ще положа повече време за настройки. :)

Радико:
Преди няколко дни писаха във фейсбука:
Сървъра на Соноф се сринал и си еб@ло майката. Не можеш да си запалиш лампата в кенефа щот е "умна"  като натиснеш ключа той не пали лампата ами дава информация на облака на Соноф, че искаш да си запалиш лампата. Облака на Соноф изпраща сигнал до изпълнителното устройство на лампата???
Много умно нали!!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия