Автор Тема: Летателен апарат на база непознат високоволтов принцип  (Прочетена 53883 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Простете, аз не разбирам патентите и записките на Тесла. Вярно, на руски чета много по-бързо, затова и го ползвам.
При положение че е така, и сам осъзнавате това, защо изобщо дискутирате с увереност в това направление? Това за спорта ли го правите или просто за да се заяждате, без да осъзнавате какви вреди допринасяте с това си поведение, не само на незапознатите които ви четат коментарите, а и изобщо за нивото на форума.
Явно или акъла ми е малко, или оригинала е сложен като Шекпир.
За "акъла" ви, както пишете незнам, всеки най-малкото трябва да може да прецени това. Но "оригнала" (записките на Тесла) мога да гарантирам че не са толкова сложни. Въпреки това, определено се иска силно съсредоточаване за да могат да се разберат. В крайна сметка мога да кажа че езика на ижинерната физика по средата на 19 и до към началото на 20-ти век е доста по различен от това как се пише сега. Това е и една от основните причини много от нещата да не са разбрани добре, оставям на страна факта че те изобщо не се четат.
#include <SPI.h>
#include <nRF24L01.h>
#include <RF24.h>

RF24 radio(9, 8); // CE, CSN
const byte address[6] = "00001";

void setup() {
  Serial.begin(9600);
  radio.begin();
  radio.openReadingPipe(0, address);
  radio.setPALevel(RF24_PA_MIN);
  radio.startListening();
}

void loop() {
  if (radio.available()) {
    char text[32] = "";
    radio.read(&text, sizeof(text));
    Serial.println(text);
  }
}
Въпреки че тук не дискутираме код, все пак някои неща лесно се намират в мрежата, не точно като разбирането на Тесла, не мислите ли:
https://arduino.stackexchange.com/questions/85874/nrf24l01-continuously-reading-closed-pipe
Но какво да се прави, писането на код е доста лесно, особенно когато се базира на вече установени системни библиотеки. Все пак не забравяите че от 20-тина години се занимавам с разпръснати ситеми и протоколи (  distributed systems ). И при положение че не сте запознат с тези неща, оставям някои от другите колеги във форума да ви обяснят комплексността на разпръснатите системи сравнени с програмки които се въртят на един процесор или и даже в единичен тред.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Аз лично си мисля, че волтовата разлика V на плочите на несиметричен кондензатор, предизвиква градиент на електростатичното поле Е в самия диелектрик D на кондензатора, а това прави възможно да се намали или отклони силата на гравитация G? Но още не съм го експериментирал практически, накратко казано: несиметричния кондензатор е примерно плосък кондензатор с две метални пластини, а между тях диелектрик D, като самите пластини на кондензатора са несиметрични с различна ефективна площ S. Има и друг подход реализиращ същата идея (несиметричен кондензатор) за градиент на електростатично поле Е, където между две симетрични, еднакви по площ S (примерно квадратна форма или кръгла) пластини има няколко слоя диелектрик с различна диелектрична проницаемост ε от различни материали, пластмаси примерно наредени, като сандвич и притиснати плътно между пластините, така че електростатичното поле Е, като преминава през стака от диелектрични пластини D ще има различна плътност обособена от тяхната различна диелектрична проницаемост ε, това е с цел да се постигне отново градиент на електростатичното поле Е, който градиент да си взаимодейства с гравитацията по неизвестния за мене начин, но този механизъм на гравитационно взаимодействие не ми е известен на мен, това са си само мои предположения базирани на многото прочетено за вероятни принципи на "антигравитация". И последно най-силната ми хипотеза, даже почти теория е с макро мащаби - ако разгледаме Соларната планетарна система: Земята е гравитационно тяло, което не пада на Слънцето. Значи НЛО кораба трябва да имитира Земята, която има Електростатично поле 360000 волта на 60км. тънка зона около себе си в атмосферата (обвивката) 'и, и също и магнитно поле със северен и южни полюси. Излиза за да имаме такова "НЛО", ще ни трябва да имитираме тези Електро-Магнитни полета съществуващи около планетата ни Земя, за да можем да се рееем в нейната зона на гравитационно привличане, така както Земята ни се Рее свободно в орбита около Слънцето от милиарди години в неговото гравитационно поле или иначе антигравитационната машина трябва да съчетае магнитните полюси и електростатични полета, като умален модел в мащаб на "Земята". Това ми е простата теория, че имитирайки Електро-Магнитните характеристики на Земята в умалени мащаби ще получим Летателен апарат от тип НЛО.
« Последна редакция: Февруари 06, 2022, 01:55:18 pm от alvion »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
alvion
Добре си обяснил какво е асиметричен кондензатор ама малко на халос. Тук във форума имаше двама човека дето изписаха доста а и показаха и доста клипчета. "Хипарх" беше единият. Та показваха доста успешни клипове
 Не знам на какво точно се дължи ефекта, но има един голям проблем с тези конструкции. Необходими са суперматериали до които обикновен човек няма достъп. Високите напрежения са малко капризни.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
примерно плосък кондензатор с две метални пластини, а между тях диелектрик D, като самите пластини на кондензатора са несиметрични с различна ефективна площ S.
Показания апарат има такава несеметрична капацитивност. Долния метален диск, при положение че се вгледате какво показва човека, има изпъкналости (все едно е бил удрян с някакъв предмет с много малък радиус). Тези миниатюрни изпъкналости ( изпъкналост към по-горната плоча ) ефективно повишават капацитивността на металния диск, и така капацитивността на долната плоча е по-висока ( вече в какъв роцент или даже пъти е интересен въпрос) в сравнение с горната. Такава геометрия, за повишаване на капацитивността на метална повърхност, за първи път, поне до колкото съм запознат, е показана от Тесла в негвата Уордън Клиф кула.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
...геометрия, за повишаване на капацитивността на метална повърхност...
До какво води? До повишаване на капацитета или до нееднородност на полето?  8)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
До какво води? До повишаване на капацитета или до нееднородност на полето?  8)
И до двете, в сравнение с метална плоча която няма такава повърхностна геометрия. Нееднородността на полето идва от това че имаме по-висока концентрация на полето по точки където има по-висока капацитивност, в сравнение с когато мямаме тези кривини по диска. Колкото е по-малка една кривина толкова нейние капацитет е по-голям. Тук има един момент обаче, напрежението на пробив намалява.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
...геометрия, за повишаване на капацитивността на метална повърхност...

По коя логика? По-долу има формули за несиметрични кондензатори:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80

Тема за размисъл в + или -. И за степените на "увеличението".

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
По коя логика? По-долу има формули за несиметрични кондензатори:
По логиката, на разлика в повърхнините (гладка и нагъната с една и съща площ) и свойството на капацититета да е директно пропорционален на кривината по проводимите повърхнини. Когато разберете връзката между Фарад и см2 (това няма да го намерите в wikipedia, и не на Български), тогава ще осъзнаете и защо капацитета нараства с нрастването на неравността по проводимите повърхнини.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Това теория. На практика при тия разстояния, това е ала-бала. И, ако е маневра с капацитет, има по-смислени решения.

По-скоро с тия деформацийки цели някакви електрически вихри, подсилени/предизвикани от неравномерността на полето и ротацията...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Това теория. На практика при тия разстояния, това е ала-бала.
Всъщност е много повече от теория, та да же има и доста добри пиблизителни изчиселения за вичко това. Вземете прочетете записките на Тесла: "Colorado Springs Notes 1899-1900" ( на мен лично ми трябваха няколко прочитания ), и може би ще разберете, че това е бил начина по който Тесла е оптимизирал неговите електрически системи. Там също ще разберете и защо ви зададох въпроса за връзката между Фарад и см2.
По-скоро с тия деформацийки цели някакви електрически вихри, подсилени/предизвикани от неравномерността на полето и ротацията...
Съгласен съм че може да има такива зависимости но до сега никой не ги е систематизирал, или поне аз лично не съм подадал на такакива систематизирани изследвания. В повечето случаи има само говорене без показване на някакви основни и реално измерими физически взаимовръзки.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
За да има вихри трябва да има динамика, движение. Статичното електричество за това се нарича статично защото при него динамиката е сведена почти до нула.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Пикси по стар англосаксонски маниер: ти не разбираш човече, прочети това и се замисли!
(Иначе за студената Тислъ Радико пак няма да се замисли. PR-a и щампите му пречат, а не може да седне да смята).

Ай с'я по нашенски:
- Колко е разстоянието между плочите? Множко, да?
- Колко е площта на плочите?
- Колко е капацитета? От какво се мени?
- Колко са високи бабукнките?
- Колко е ΔC от тях?

Да не преливаме от пусто в празно, пишете си каквото ви е кеф.
За мен тоя бабунков капацитет е пренебрежимо малък в цялата "игра".

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
За мен тоя бабунков капацитет е пренебрежимо малък в цялата "игра".
Забележете "баунките" както на 3/4 полусферичната повърхност така и на тороида, които са накрайници на третичната ( резонантна намотка ), това много променя капацитета на капацитивния накрайник:
https://teslauniverse.com/nikola-tesla/images/comparison-teslas-wardenclyffe-tower-patent-drawing-and-artists-illustration
Тесла абсолютно безмислено си играл да ги слага там нали? (реторично) Вие мого по-добре знаете, даже и без да разбирате принципа. Пак ви казвам, без да прочетете и осмислите какво е правил човека, няма как да получите познания, а вие при положение че знаете всико, си правете експериментите както си решите (при положение че можете разбира се).
За да има вихри трябва да има динамика, движение. Статичното електричество за това се нарича статично защото при него динамиката е сведена почти до нула.
Не казвам че има вирхри, каквито и да е тяхното изражение, затова написах "може". Онтосно откъде те биха се проявили, забележете че дисковете се въртят, и този които е отдолу има магнити по него. Високоволтовото поле може и да е статично, но имаме напрягане и отпускане на магнитното поле. Движещото се в пространството магнитно поле влияе върху напрегнатото електрическо такова. Каква е тази динамика не мога да си предствя много, но е очевидно че е има.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
<a href="https://www.youtube.com/v/UGM4JXVB5FM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/UGM4JXVB5FM</a>
New Drone Tech: No Propellers, and Yet It Flies!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
alvion, на това видео принципа на апарата е коренно различен, въпреки че е високоволтов.

Принципа на този вид дрон е точно както на лифтърите, чрез йонен вятър, затова се вижда и високата нестабилност при повдигането. Точно затова е и сравнително голямата и въпреки това много олекотена конструкция. В допъление полезния товар му е моного малък 0.9 кг ( в сравнение с конструкцията ), а няма и как да бъде по-голям, понеже йоната тяга е абсолютно (даже бих казал глупаво) неикономичен начин за превръщане на електроенегията в подемна сила. В сравнение, летателния апарат който посочих в началото на темата, въпреки неговите малки размери, има тегло около 1 - 1.5 кг (предполагаемо), и приципа, въпреки че се използва високо напрежение, явно е коренно различен, най-малко като се забележат динамичните летателни характериситки, много добре забелязващи се на клипчетата.