Справочници, схемотехника, теория > Програмиране на микроконтролери, програматори, цифрови проекти

Цифров потенциометър - абсолютен магнитен енкодер AS5600 за STM32xx

<< < (2/2)

EDM electronics:
Не ми е ясно ти как го разбра тоя епром, че бил чист, епрома няма връзка с енкодера пък и в една пералня и съдомиалня знам има магнитен енкодер с една рид-ампула за обема на водата - енкодер-водомер, не знам дали в двигателя има енкодер, ако за него ми говориш. Но независимо как е, ти не можеш да добавяш свой енкодер по направи си сам.

Нито можеш да смениш контролера, защото няма как да го прочетеш - те са заключени за сваляне на бинарния файл. Щом си сменил платката с нова и не работи, проверява се мотора. Но платката трябва да е точно същата, защото за различните модели, дори серии по години, са с различни платки.

Скоро си правих съдомиалната - БЕКО /голям турски боклук/. Не ща да чуя повече за тия. Платката е направена нарочно да се разваля често. Между контролера и симисторите няма галванично разделяне с оптрони. Освен това симисторите нямат никаква варисторна защита, а това ги обрича на кратък живот, всяка обратна индукция може да повреди не само симистора, а директно и контролера, както в моя случай. И така и става, и купуваш недодяланите им чокондурски платки за 110 лв.

GMG:
   От мануала хванах кода, оказа се три нули и едно, чета го с програматора, рестартира се - оказа се че помни грешки.
 STM32 излиза  хубав, 32 бита има още място.
Сега пералнята пее, мерси че на дърти години са разчовъркахме.
Комшийката ще почерпи.  :)

EDM electronics:

--- Цитат на: GMG в Януари 01, 2022, 08:21:18 pm ---   1. От мануала хванах кода, оказа се три нули и едно, чета го с програматора, рестартира се - оказа се че помни грешки.
 
2.STM32 излиза  хубав, 32 бита има още място.


--- Край на цитат ---

1. Кой код си хванал ми стана много интересно? На кое викаш програматор, контролера на пералнята ли?

2. СТМ бил хубав. Кое му е хубаво, прическата ли? 32-бита имало още място..
Говориш несвърани неща. От тия 32 бита не зависи "многото място", от друго зависи.  ;D
 Ей, ши ма спукаш от смях. Я дай още нещо?  ;D

GMG:

--- Цитат на: EDM electronics в Януари 01, 2022, 08:58:04 pm ---. Я дай още нещо?  ;D

--- Край на цитат ---
   Давам  ;)
32-битно ЦПУ е архитектура основана на регистри и шини за даден размер.
От от 0 до 4 294 967 295, не сравнявам с 64, но за проста пералня е много.  ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия