Автор Тема: Кои са траките и къде живеят понастоящем  (Прочетена 23835 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #60 -: Декември 31, 2021, 11:44:20 am »
Западната пропаганда, чрез Интернет пропагандира лъжлива история за произхода на българина. Целта не е насочена директно към него, а отдалечаването му от корените и генетичната близост със славянството в геополитическата схватка с Велика Братска Русия. Те ви промиха мозъка, че сме тюркски народ. Тоя "тюркски" народ говори на славянски език и пише на славянка азбука.

Докато останалия свят е развивал икономика, култура, технологии и т.н., българския роб е държан цели 5-века без развитие /защото е бил роб, а на роба не се полага никакво развитие/, имало е само кирпич и селски кенеф. Насилствено е била променяна религията му с рязане на глави. Текли са реки от кръв. През този 5-вековен период единственото изобретение на българина е било само един кавал. През това време Леонардо да Винчи е проектирал самальоти и машини за производство, ние само един кавал за 5-века, дори гайдата сме откраднали от гърците, да не кажа и азбуката.  ;)

След този най-мрачен период в българската история, след който българина изостава с векове от останалия свят по развитието си /дори негрите роби са били по-добре от нас/, следват няколко войни - пак тежки периоди и орязване на границите. Отново кирпич и селски външен кенеф са били най-големите постижения в развитието ни.

След ВСВ населението ни е било около 4 мил. Идват на власт лошите комунисти и диктатори - според някои източници, те ядели хора - живи.  :D
Според други очевидци - благодарни хора, тези канибали изградили от кирпича и външния селски кенеф  :D  процъфтяваща държава и я наредили на 26 място по развитие в света измежду 200 държави, а населението от "лошия живот" заменен от кирпич с градски жилища е достигнало близо 10 мил! - лошите комуняги ги намножили, за да има какво да ядат, защото са обичали да ги ядат пресни - живи.  :D

Направена била за 45 г. цялата инфраструктура на държавата: ТЕЦ-ове, АЕЦ, пътна мрежа, 3000 язовира, ЖП-инфраструктура и хиляди заводи. Не е имало безработица, не  е имало наркомани. Здравеопазването е било на нивото на 26 място.

После, след 1989 г. идва периода на колонизацията на държавата и деиндустриализацията и. Населението е принудено да имигрира под формата на съвременното робство. Рекламата насадила на бедния българин мерцедесов комплекс. Така му е била създадена в главата основна цел в живота за постигане на щастието - купуването на стария драглив мерцедес или старо 20-30 г. БМВ, като на juliang, което гори по 2-3 л масло на 100 км.

Накратко с 2 изречения:
Ако не беше 500 г. турско робство /не, не казвам присъствие, а именно робство и го свързвам единствено с кирпича и външния кенеф/, аз сега нямаше да карам Лада, а щях да летя из дълбокия космос и щях да си пия кафето на някоя друга планета с моите приятели - извънземните.  :D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #61 -: Януари 01, 2022, 01:11:14 am »
Покрай вътрешните ви спорове от сорта на "имаше ли Гюро глава или нямаше?" да ви кажа мнението си за тюрките. Поставям линк на уикипедията, която има едни такива хвърчащи твърдения, макар да не си признава, че нищо не знае. Намерили са някакъв общ ген между монголоиди и европеиди и са си казали "Хей, това са тюрки" и като го видели какви племена и народи обхваща и са си казали "Ей, това е един народ!" Истината е, че тюрките генетично са смесени с всички възможни народи. Няма нищо обособено. Единствено твърдението, че се срещат твърде много в Турция е основен аргумент, че са етнос. Много повече приличат на смес от номадски племена, които някак са се озовали в османската империя, намерили са добра почва и са се размножили. Нищо повече не виждам. Само че Османската империя съдържа още хиляда етноса освен тях. Споменах, а и повечето сте съгласни, че ако отидем ей сега в Турция, манталитета, лицата и фолклора ще се окажат български. Единствено езика ще е турски. Тогава къде са тези тюрки?
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%8E%D1%80%D0%BA%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #62 -: Януари 01, 2022, 10:26:07 am »
Много повече приличат на смес от номадски племена, които някак са се озовали в османската империя, намерили са добра почва и са се размножили.
1. 400 фамилии идват някъде от Туркестан.
2. Византия започва да ги използва за наемници във войните.
3. Ромеите от християнска държава (където етноса няма значение, а само вярата) започват да се гърчеят и да се надяват на чужда помощ (както ние сега на Биг Брадър). Затварят се по крепости.
4. Османлиите започват да се занимават с джихад - сереч да грабят пътищата.
5. Византия се отказва от държавните си монополи (насилие, финанси и пр.) и ги дава на честни частници.
6. Поредици от грешки и глупости, чума/холера (каквото беше там) => османлиите вече стават фактор във Византия.
7. Нататък е история, т.е. следствия от причините.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #63 -: Януари 01, 2022, 12:34:39 pm »
1. 400 фамилии идват някъде от Туркестан.
2. Византия започва да ги използва за наемници във войните.
3. Ромеите от християнска държава (където етноса няма значение, а само вярата) започват да се гърчеят и да се надяват на чужда помощ (както ние сега на Биг Брадър). Затварят се по крепости.
4. Османлиите започват да се занимават с джихад - сереч да грабят пътищата.
5. Византия се отказва от държавните си монополи (насилие, финанси и пр.) и ги дава на честни частници.
6. Поредици от грешки и глупости, чума/холера (каквото беше там) => османлиите вече стават фактор във Византия.
7. Нататък е история, т.е. следствия от причините.
400 фамилии...   Начи 400 фамилии номади идват навреме, за да заемат отворилата се в следствие на местният упадък ниша. Има логика... После стават империя и султаните на тази империя си говорят на български с еничарите... Не оспорвам казаното от теб, но не виждам етническият конфликт. Виждам само верският, който превръща местните християни в турци- мюсюлмани.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #64 -: Януари 01, 2022, 01:16:48 pm »
Не оспорвам казаното от теб, но не виждам етническият конфликт. Виждам само верският,...
Верският е в пъти по-жесток от етническият!
Справки българите в Османската империя и турците в днешна България...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #65 -: Януари 01, 2022, 02:05:08 pm »
Верският е в пъти по-жесток от етническият!
Справки българите в Османската империя и турците в днешна България...
Вярно е.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #66 -: Януари 01, 2022, 02:06:41 pm »

Ако не беше 500 г. турско робство /не, не казвам присъствие, а именно робство и го свързвам единствено с кирпича и външния кенеф/, аз сега нямаше да карам Лада, а щях да летя из дълбокия космос и щях да си пия кафето на някоя друга планета с моите приятели - извънземните.  :D

Другарю, Муамар!  :)
Добре, да приемем турците са виновни, за мизерията на българина! Да допуснем!!! :)
Но, нали от 142години имате държава, свободни сте, би трябвало да сте цъфнали и вързали по-всички параграфи на съвременната цивилизация!
А не сте!?
Защо?
Пак турците са ви, виновни, че за 142 години станахте по-зле и от времето на турското........... :D
По- турско време, поне селата ви бяха пълни с Живот и имахте натрупан човешки потенциал за развитие. А не като сега, 2021 година, опустели села, полуобезлюдени градове срината икономика, прогресивно намаляваща популация, бързо състаряващо се и умиращо население и много други недъзи,,,,,,,,,,,,,! Даже самите българи не щат` да стоят в България, бягат на вън.
Но не към матушка Раша, а към лошият и проскубан Запад!? 8)
Защо???
Нали сте големи, Патриоти! Ако сте истински националисти, ще си стойте в държавата и ще теглете мизерията й, каквато и да е тя! Тогава защо над 3 милиона българи избягаха на Запад, за има, няма, 30 години!?
Турците ги оставете и циганите, ние сме малцинство!? Нали!!!

Само искам да направя малко аналогия с една друга държава от Европата, която също е била 500 години под робство. Тази държава също за 150 години е сривана пет пъти икономически и политически и пак, в момента е една от първите икономики в Света,  просперираща икономически нация, където "всеки" иска да живее.  Ама не се вайка като българите и да изкарва, другите виновни!!! Ами си е плюла на ръцете, стегнала си е държавата и си гледа интереса, въпреки наложените репарации и други ограничения!?!?
Да видим, дали ще се досетите, коя е тази държава????

П.С Само ще помоля, да не ми отговаряте! Аз отговорите ги знам!  ;)
Важното е всеки сам, да намери отговорите, но за себе си!? Ако може, разбира се!!!! Ако ли не , здраве да е!?!?
Че пак ми отиде 1 час от Живота, за глупости!?!? ;D
Честита Нова Година на Всички!!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #67 -: Януари 01, 2022, 02:40:29 pm »
Шотландия,

Кожкужам, аз не допускам, аз приемам, че е така. Казах вече, за периода на турското робство единственото изобретение на българина за 500 г. е един кавал, направен от един ратай-овчар. Само селения и коч е имало тогава. А който се противопостави - рязане на глави.

Смешно е да ни представяш братовчед си, като професор по история, който ти е описал 13 вековната българска история, само с едно изречени в турската история за България.

Народ който не си знае историята е обречен на изчезване, затова първото нещо на всеки завоевател на чужда територия и колонизатор е да промени историята. Затова ни отдалечават от славянството, нас етническите българи - аз съм бял ариец славянин с православна религия, вярващ в извънземните.  :D

Иначе, като се обърне някой към мен с "другарю", преливам от умиление, става ми изключително приятно.  :D

Селата ни през турско робство са били само кирпич, турска керемида и селски външен кенеф. Когато идват комунисте на власт селата са били пълни до последно с хора - училища, земеделие и производствени цехова към всяко ТКЗС. Т.е. тези които не са се занимавали със земеделие, са работили в промишлени цехове - защо им е да ходят в града, като juliang?

Селата обезлюдяват по време на лъжовната колониална демокрация. Тя не оправда очаквания прекрасен живот на българина и той избяга, защото тук няма перспектива за развитие. Причините съм ги казвал много пъти.

Ами аз си стоя в България, не съм на запад. Ти като си за запада - ходи там или пък щом много харесваш Турция, там ходи, никой не те спира. Защо стоиш в скапаната България? На мен най-много ми харесва България, като имаш предвид, че годишно поне 7-8 пъти излизам извън страната, основно да чеша пъпа.  :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #68 -: Януари 01, 2022, 04:30:12 pm »
Ти като си за запада - ходи там или пък щом много харесваш Турция, там ходи, никой не те спира. Защо стоиш в скапаната България?
За да защитава тук Запада и да разправя, колко е скапана България.
И колко са бели, и пухкави турците.
А, и колко гадни комунистите.
Байгъ̀н!

П.п. Султан Ердоган нещо им дига тока с 50%...
За бизнеса обаче повишението в цената на електричеството е от 125%.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #69 -: Януари 01, 2022, 04:56:34 pm »
plcsoft
Не мислех да се намесвам обаче ти от време на време много забиваш у лево дълбоко през просото.
Та за малко ще се върна на въпросният ти братовчед и другите като него дето вместо да им избодат очите им изписаха веждите.
Я ми кажи защо тези хора "доста са" имаха такъв успех в Турция който както ти сам каза нямаха шанс да имат в България. Твоя бративчед как успя да се пребори за това място от 84 милиона население на Турция нямаше ли други кандидати за това място???
И това е за много други места много нългарски турци станаха инжинери менифжъри какви ли не как се пребориха с конкуренцията??? Нали всеки нормален турчин също ламти за такова лично развитие?? Как стана така??
Ако искаш жокер ще ти го дам, стига да не ме изпреварят Витан или ЕДМ.
И викаш да стоим и да си теглим теглото ако сме патриоти. Те турците  в Турция така ли правят??? Я застани около началото на Байрама на магистралата за Турция и брой колите с немски номера  за час два!!!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #70 -: Януари 01, 2022, 05:06:27 pm »
Шотландия,

Не позна! ;D
Те, още са под, робство!


Ами аз си стоя в България, не съм на запад. Ти като си за запада - ходи там или пък щом много харесваш Турция, там ходи, никой не те спира. Защо стоиш в скапаната България? На мен най-много ми харесва България, като имаш предвид, че годишно поне 7-8 пъти излизам извън страната, основно да чеша пъпа.  :)

Стар съм вече, чоджум! За такива, дивотии!
Трябваше още когато бях по-млад, да направя тази стъпка, но тогава си бях добре, тука! Пък И сега, не се оплаквам! ;)
Освен това родителите ми не искаха да се местят, когато трябваше!!! Та за това още ви живея, мизерията! Но мече ми е през оная работа! ;D
.....и малко Патриот си падам!!! Та такива ти ми работи.........
Света съм го видял вече, каквото ме е интересувало, предпочитам да ходя на почивки сред природата , не да си чеша червата...... ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #71 -: Януари 01, 2022, 05:10:14 pm »
Не, не....не са имигрантите генератора на бурното развитие на Турция по времето на Ердоган. Аз Ердоган го харесвам, това е мъж с топки. Той направи много за Турция, но как?

Знаете ли какъв е външнотърговския баланс на Турция със света? - ОТРИЦАТЕЛЕН!
Това ще рече, че ако примерно получаваш доход в семейството от 1 000 лв, а харчиш по 1 500 лв., тия 500 лв. в повече трябва да идват отнякъде. Вариантите са два: 1. или теглиш заеми /които искат връщане/, 2. или обедняваш за сметка на натрупаните активи - примерно спестявания, и хайде 3. и двете заедно.

Печата си пари Ердоган, тегли заеми най-вече за внос на суровини и разви много икономиката, спор няма. Но иде видьов ден за тия временни благинки и попадаш в закона на икономиката - инфлацията. Справянето с нея ни е много добре известно с шоковата терапия на мизерия, затягането на колана и т.н.

САЩ се намират в същото положение, като Турция но с една огромна разлика!
Те печатат парите, а техния масраф ще го платят тия, дето трупат долари в активи и затова там няма такава галопираща инфлация. Ердоган може да печата само собствена валута, а САЩ печатат международната валута.  :D

Примерно външнотърговския баланс на САЩ и ЕС е в много милиарди в + за ЕС. Т.е. за ЕС САЩ се явяват един много хубав пазар.

Примерно колкото и странно да ви звучи, макар и нашите търговци с бухчите да са всеки ден в Одрин и да пазарят, то външнотърговския ни баланс с Турция е положителен и за България тя се явява източник на доходи.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #72 -: Януари 01, 2022, 05:12:45 pm »
Само да напомня, че лирата главоломно пада от ено известно време и Едроган упорито е тръгнал да слиза тука надолу на дъното при нас... И още нещо. В Турция, кюрд да си. И арменец... Водеше се ена война ако нямате нищо против... Предполагам, че Едроган в момента е подвил опашка заради Байдън. Преди това беше националист с националиста Тръмп, та бъдещето беше негово. Имаше едни идеи дето се размотаваха из турския парламент... едни такива пловдивски... Ма това е друга тема. Байдън се оказа по- добрия вариант за България. За наш късмет се зачесаха с Русия през Украйна и Беларус...
 Та на темата:
 Аз все още твърдя, че Истамбул от началото на робството се управлява от българи мюсюлмани. Султана ако не цял, то поне полу българин, администрацията в Истамбул българска защото оригиналните турци са хем тъпи, хем мързеливи, турският фолклор няма нищо общо с шаманските припявания, за това, пък, има много общо с българските хорА, формата на черепите е българска, както на целия балкански полуостров, езиците е невъзможно да бъдат анализирани, защото не се знае кое е влязло от нас в тях и кое обратно... единствените, които трябва да убеждавам в нещо явно са генетиците. И отново да повторя: Ако по времето на Ататюрк бяхме под турско робство, сега Турция щеше да е България.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #73 -: Януари 01, 2022, 05:40:17 pm »
plcsoft
Не мислех да се намесвам обаче ти от време на време много забиваш у лево дълбоко през просото.
Та за малко ще се върна на въпросният ти братовчед и другите като него дето вместо да им избодат очите им изписаха веждите.
Я ми кажи защо тези хора "доста са" имаха такъв успех в Турция който както ти сам каза нямаха шанс да имат в България. Твоя бративчед как успя да се пребори за това място от 84 милиона население на Турция нямаше ли други кандидати за това място???
И това е за много други места много нългарски турци станаха инжинери менифжъри какви ли не как се пребориха с конкуренцията??? Нали всеки нормален турчин също ламти за такова лично развитие?? Как стана така??
Ако искаш жокер ще ти го дам, стига да не ме изпреварят Витан или ЕДМ.
И викаш да стоим и да си теглим теглото ако сме патриоти. Те турците  в Турция така ли правят??? Я застани около началото на Байрама на магистралата за Турция и брой колите с немски номера  за час два!!!

Не съобразяваш едно нещо!
Голяма част от турците, който заминаха през 30години  до 90 години на миналият век, отидоха в една Турция която се преструктурираше и се развиваше, те използваха максимално тази икономическа преориентация и последвалият икономически бум, също. И тогава Турция наистина имаше нужда от образовани хора защото те първа се полагаха основите на модерната икономика. Само за 100 години от 1912г до 2012г, тоест за 1 век, Турция от 6 милиона души надхвърли 80 милиона. А сега вече с 5 те милиона сирийци който прие е над 85 милиона. Това е прираст  от над 13 пъти за един век!!!
Знаеш ли каква икономическа мощ е това? Сега само трябва да си осигурят материалната база като заводи, суровини , университети, военно-промишлените комплекси и т. н.
За това американците се мъчат да им правят спънки!
Докато за същият този период България от 2 милиона стигна до 9 милиона през 1989г и сега е около 6 милиона. Това е прираст от 4.5 на 3 пъти. Мисля че, можеш сам да усетиш разликата!  Запитай се защо???
И в момента онези който заминаха преди 1980 година там са добре, повечето! Защото имат по-два три имота, от който вземат наеми, излизат млади на пенсия, и др. благинки! Да не навлизам в подробности!
Докато тука ти сам виждаш какво става! Казано с две думи - няма хора! А като няма достатъчно хора който да движат икономиката и да крепят държавата, тогава какво правим!
Дето казваше един гръцки министър - България е Херкулес, без мускули!? И е прав, човека!
Става това което се вижда! Състаряваща и боледуваща нация, умираща държава!?
Греша ли!?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #74 -: Януари 01, 2022, 06:20:26 pm »
Ами определено грешиш, защото изрече истината без да осъзнаеш какво казваш.
Аз говорех конкретно за последната вълна към която се числи и братовчед ти и върху която и двамата имаме наблюдения и можеме да я коментираме. Всичко друго е по спомени от слушатели слушали живи очевидци.
В момента в България има сериозна преселническа вълна КЪМ България от Украинци.това е от десетина години вече.
Обаче при украинците не се получава това което се е получило при българските турци. Украинците не успяват да се наместят на местата на българите както българските турци на местата на местното население. И ти сам итговори защо. Заради качеството на образованието което имаме по точно което имахме по въпросното време.