Автор Тема: Кои са траките и къде живеят понастоящем  (Прочетена 23839 пъти)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #75 -: Януари 01, 2022, 06:30:49 pm »

Радико, като не си разбрал ,да си разбрал!?  :) :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #76 -: Януари 01, 2022, 06:35:21 pm »
В Харвард в момента се прави проучване на българските корени. То все още не е завършено. Паралелно с това са правили проучване и сърбите, тяхното е привършило. В сръбските земи са живеели чисти българи.  :D Българите не са тюрки.  :D

Доколко това проучване ще е обвързано от геополитиката - отдалечаване на българина от славянските му корени, не знам, но ето предварителните данни:

<a href="https://www.youtube.com/v/R9r-rMGXh_4" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/R9r-rMGXh_4</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #77 -: Януари 01, 2022, 08:39:22 pm »

1. Стар съм вече, чоджум!

2. Трябваше още когато бях по-млад, да направя тази стъпка, но тогава си бях добре, тука!

3. Пък И сега, не се оплаквам! ;)

4. Та за това още ви живея, мизерията! Но мече ми е през оная работа! ;D

5. предпочитам да ходя на почивки сред природата , не да си чеша червата...... ;D


Кожкужам, Чожум, големи противоречия в тебе.

1. Каква е тая скоротечна старост у тебе? Ми той дядо Михаил Кузмов не се оплаква, че е стар, ти дето по времето на комунизма си вървял прав под масата си остарял. Сигурно комунистите са те състарили, тормозили са те още тогава. Как не са те изяли жив тез канибали, не знам.  :D

Не си губи земното време с повече от 13 вековната българска история, казана със само  2 изречения на твоя братчет :D, ами сядай и учи всеки ден, всяка свободна минута - до края на живота, защото само този актив можеш да вземеш със себе си на оня свят. И каквото надробиш сега, това ще сърбаш после при прераждането. Не се увличай от Мерцедеси, защото тях не можеш ги взе. И милиони да имаш, не мож ги похарчи, защото си дърт и не можеш да ядеш по много, като мен ;), някой друг ще ти харчи парите.  :D

2. Когато си бил млад си бил добре. А бе не беше ли са оплакал, като си бил млад колко зле си бил, щото комунистити не те пуснали на екскурзия в Турция?

3. Нали сега не бяхме добре, защо пък не се оплакваш, значи и сега си добре и преди си бил добре?

4. Коя е тази нашата мизерия, дето ни я живееш, аз ли те направих мизерник? И ти от кои си, не си ли с българско самосъзнание и що пък мизерията да е наша, а охолството да е твое, ти да не си специален? Ако нито си българин, нито с българско самосъзнание, нямаш право да изискваш от нас българите, каквото и да било, и да се оплакваш. Като, че ли си някакъв страничен наблюдател, сеирджия, за малко си тука и ти е през оная работа.

5. Ами аз като говоря за чесане на пъпа имам предвид почивка и отдаване на удоволствията на земния живот, не да се ходи на работа. Да работят тия дето в главите им са само мерцедесите. На мен не ми се налага да работя.  :D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #78 -: Януари 01, 2022, 10:39:24 pm »
В Харвард в момента се прави проучване на българските корени. То все още не е завършено. Паралелно с това са правили проучване и сърбите, тяхното е привършило. В сръбските земи са живеели чисти българи.  :D Българите не са тюрки.  :D

Доколко това проучване ще е обвързано от геополитиката - отдалечаване на българина от славянските му корени, не знам, но ето предварителните данни:

<a href="https://www.youtube.com/v/R9r-rMGXh_4" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/R9r-rMGXh_4</a>
То генетични изследвания има, ама ще ги разберем като се научат да ни ги представят нормални журналисти и нормални учени. Тези тука си се прекъсват без да изясняват нищо. Клипът е хаос от празнословия.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #79 -: Януари 02, 2022, 09:07:25 am »
Радико, като не си разбрал ,да си разбрал!?  :) :)
Аз много добре съм разбрал.
Понеже не мога да копирам текст във фейсбука прикачам тук една екранна снимка. Може пък да вденеш нещо като пропетеш текста там.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #80 -: Януари 02, 2022, 09:25:14 am »
 :o
https://youtu.be/UcDjWCEvZLM?t=348
Ева,среща мънкей  :P

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #81 -: Януари 03, 2022, 08:32:10 pm »
https://www.лъжец.бг/2019/03/03/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-2/ Макар да не съм фен на генетиката, това ми се видя сериозно. В общи линии се твърди, че имаме общо с тюрки, траки, дори индианци, но нямаме нищо общо с иранците. Интересно е.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #82 -: Януари 03, 2022, 08:35:13 pm »
Не давайте гласност на всяко безумие. Да сме роднини с индианците, значи да сме роднини с китайците...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #83 -: Януари 03, 2022, 08:48:15 pm »
Не давайте гласност на всяко безумие. Да сме роднини с индианците, значи да сме роднини с китайците...
Не казах, че сме роднини, а че имаме нещо общо. Генетиците са изчегъртали някаква обща молекула. Хвърли едно око на статията. ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #84 -: Януари 03, 2022, 09:37:42 pm »
Ми Светльо кво да ти кажа
 Мисля, че името на сайта от който е въоросната "информация" съвсем в прав текст обяснява всичко.
 А да ти кажа ако се зармеш да търсиш сериозно в генома на траките ще откриеш гени и на американската сто метрова Секвоя, на Синият Кит,  на Галапагоските костенурки и на каквот се сетиш живо същество.  По същата логика всички езици в които присъстват звуците Аааааа и Ооооо са с едно начало.
Мисля, че е крайно време да вложиш малко усилия във усъвършенстване на начин за определяне на достоверността на информацията. Нещо там определено ти куца.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #85 -: Януари 04, 2022, 04:39:37 pm »
Ми Светльо кво да ти кажа
 Мисля, че името на сайта от който е въоросната "информация" съвсем в прав текст обяснява всичко.
 А да ти кажа ако се зармеш да търсиш сериозно в генома на траките ще откриеш гени и на американската сто метрова Секвоя, на Синият Кит,  на Галапагоските костенурки и на каквот се сетиш живо същество.  По същата логика всички езици в които присъстват звуците Аааааа и Ооооо са с едно начало.
Мисля, че е крайно време да вложиш малко усилия във усъвършенстване на начин за определяне на достоверността на информацията. Нещо там определено ти куца.
Аз съм креационист, забрави ли? Нормално е да имаме общ корен с всички, нали всички идваме от един прародител преди не повече от 6 000 години. Това ако се дели на 20 като се приеме, че жените раждат средно на по 20 години, се получава, че нашият единствен прародител Ной е нашият 300 пъти пра дядо, което не мисля, че е много, а името на сайта не е причина да го игнорирам. Хората са се избъзикали ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #86 -: Януари 04, 2022, 06:31:12 pm »
Това ,а шестте хиляди години направо кърти мифки. И монтанар  би останал  безмълвен пред такова изказване. Дори не мога да му намеря определително.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #87 -: Януари 04, 2022, 06:35:11 pm »
Това ,а шестте хиляди години направо кърти мифки. И монтанар  би останал  безмълвен пред такова изказване. Дори не мога да му намеря определително.
Ми такова е. Заигравката с милиардите години е доста по- неадекватна предвид на това, че няма шанс да се зароди живот от нищото, нито пък има намерени междинни видове, но темата не е тази. В космоса положението е същото, но аз съм го писал тука някъде.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #88 -: Януари 04, 2022, 06:55:38 pm »
Това, че няма шанс живота да се самозароди въобще не е доказателство за правотата на твоята версия
Трябва да си много умствено ограничен за да вярваш, че има само два варианта на историята и щом единият от тях не е верен то другият е верен. като гледам маркс е прав че религията е опиум за народа. Въпреки, че в истаналите си изказвания лъже най нагло поне в това е у елил в десятката.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #89 -: Януари 04, 2022, 08:28:03 pm »
Това, че няма шанс живота да се самозароди въобще не е доказателство за правотата на твоята версия
Трябва да си много умствено ограничен за да вярваш, че има само два варианта на историята и щом единият от тях не е верен то другият е верен. като гледам маркс е прав че религията е опиум за народа. Въпреки, че в истаналите си изказвания лъже най нагло поне в това е у елил в десятката.
Прав е бил човека за религията. Прав е и че, да речем, семейството е най- малката клетка на обществото. Прави са комунистите и за това да се наричат комунисти, защото първите християни са живели в комуни и от там идва името. Въобще целият им строй е нещо правилно... И от там нататък като се почне... Ени по- равни от другите... Напомня ми за оня виц. Разговор между приятел и приятелка:
- Миличка, къде е водката, защо бутилката е празна? Нали ти казах, само няколко глътки за храброст!
- Ами...!Ами..., аз така направих! Ти си тръгна, остави ме сама........ И като ме хвана едно шубе......!!!!!
И нека не забравяме, че и комунистите и фашистите и демократите са еволюционисти!