Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване

Кои са траките и къде живеят понастоящем

(1/20) > >>

svetlio760:
Пускам тази тема, за да не спамя по другите, защото ми е интересна. Слагам и линк, който не е сериозен, но изразява моето собствено мнение и позиция по зададения от мен въпрос, а именно:
 Кои са траките и къде са в момента?
Според мен светът съществува от много по- кратко време отколкото се смята и е нормално и генетиката и речта и археологията да водят към общ корен и общи прародители не много назад в поколенията. И така, ето мнението на човек, който се е занимавал с тази материя:
https://www.facebook.com/bg.istoriq/posts/2252075895004938/

Радико:
Ей ви тука един цитат от това което признават в уйкипедия:

--- Цитат --- Най-ранните следи от цивилизация в региона на Стара Загора се отнасят към края на 7-о хилядолетие пр. Хр.[2] Тогава, почти едновременно, върху днешната територия на Стара Загора и в близките ѝ околности възникват четири праисторически селища, едно от които е било най-голямото в българските земи в продължение на 6 хиляди години от 
--- Край на цитат ---
Само да ви онърна малко внимание върху единдребен факт "в края на седмото хилядолетие" не означава началото на шестото. Означава началото на осмото.
Под края на седмото хилядолетие имат в предвид 7900 години преди новата ера.
Във линка посочен от Светльо за пръв път чета нещо написано от друг човек което аз повтарям от години. За апокалиптично събитие в района имам в предвид.

EDM electronics:
Факт е, че когато българите  дошли тук, като завоеватели, траките не са се съпротивлявали. Те се смесили и така народът им е изчезнал. Българите също не са били славяни, но славяните са били многобройни и смесването преобладава в най-голямата концентрация.

Овчедушието на съвременния българин, преклонената му главица, дето сабя не я сече, се дължи на тракийския ген. И нещата отиват натам, че да ни споходи съдбата на тракийците - претопяването и затриването.

svetlio760:

--- Цитат на: EDM electronics в Декември 27, 2021, 07:58:21 pm ---Факт е, че когато българите  дошли тук, като завоеватели, траките не са се съпротивлявали. Те се смесили и така народът им е изчезнал. Българите също не са били славяни, но славяните са били многобройни и смесването преобладава в най-голямата концентрация.

Овчедушието на съвременния българин, преклонената му главица, дето сабя не я сече, се дължи на тракийския ген. И нещата отиват натам, че да ни споходи съдбата на тракийците - претопяването и затриването.

--- Край на цитат ---
Траки, прабългари и славяни(склавини) са сродни племена или по- скоро едни и същи племена наричани по различни начини. Самото име "България" е измислено за държава едва 10 век. Никой не ни е претопявал.

svetlio760:

--- Цитат на: Радико в Декември 27, 2021, 07:45:59 pm ---Ей ви тука един цитат от това което признават в уйкипедия:Само да ви онърна малко внимание върху единдребен факт "в края на седмото хилядолетие" не означава началото на шестото. Означава началото на осмото.
Под края на седмото хилядолетие имат в предвид 7900 години преди новата ера.
Във линка посочен от Светльо за пръв път чета нещо написано от друг човек което аз повтарям от години. За апокалиптично събитие в района имам в предвид.

--- Край на цитат ---
И докато сме на темата за природното бедствие за сладководното черноморско езеро превърнало се в Черно Море, да загатна, че около бреговете му са живели един народ съставен от много племена с богата култура и когато се е напълнило с вода е изтласкало този народ навън. Така около цялата брегова ивица на Черно Море живеят остатъци от този народ. Това са траките. Логично е да бъдат полу- претопени и разединени след тази случка.
Другите траки идват от библейските територии, малко след този черноморски потоп на две вълни. Едната е заради легендарното размесване на езиците при строежа на вавилонската кула във Вавилон, а другото е прогонването на библейските ханаанци и филистимци от териториите на сегашен Израел. За това индоевропейската група езици е най- пъстра от всички останали езикови групи.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия