Автор Тема: Кои са траките и къде живеят понастоящем  (Прочетена 23834 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Кои са траките и къде живеят понастоящем
« -: Декември 27, 2021, 07:06:14 pm »
Пускам тази тема, за да не спамя по другите, защото ми е интересна. Слагам и линк, който не е сериозен, но изразява моето собствено мнение и позиция по зададения от мен въпрос, а именно:
 Кои са траките и къде са в момента?
Според мен светът съществува от много по- кратко време отколкото се смята и е нормално и генетиката и речта и археологията да водят към общ корен и общи прародители не много назад в поколенията. И така, ето мнението на човек, който се е занимавал с тази материя:
https://www.facebook.com/bg.istoriq/posts/2252075895004938/


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #1 -: Декември 27, 2021, 07:45:59 pm »
Ей ви тука един цитат от това което признават в уйкипедия:
Цитат
Най-ранните следи от цивилизация в региона на Стара Загора се отнасят към края на 7-о хилядолетие пр. Хр.[2] Тогава, почти едновременно, върху днешната територия на Стара Загора и в близките ѝ околности възникват четири праисторически селища, едно от които е било най-голямото в българските земи в продължение на 6 хиляди години от 
Само да ви онърна малко внимание върху единдребен факт "в края на седмото хилядолетие" не означава началото на шестото. Означава началото на осмото.
Под края на седмото хилядолетие имат в предвид 7900 години преди новата ера.
Във линка посочен от Светльо за пръв път чета нещо написано от друг човек което аз повтарям от години. За апокалиптично събитие в района имам в предвид.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #2 -: Декември 27, 2021, 07:58:21 pm »
Факт е, че когато българите  дошли тук, като завоеватели, траките не са се съпротивлявали. Те се смесили и така народът им е изчезнал. Българите също не са били славяни, но славяните са били многобройни и смесването преобладава в най-голямата концентрация.

Овчедушието на съвременния българин, преклонената му главица, дето сабя не я сече, се дължи на тракийския ген. И нещата отиват натам, че да ни споходи съдбата на тракийците - претопяването и затриването.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #3 -: Декември 27, 2021, 08:08:41 pm »
Факт е, че когато българите  дошли тук, като завоеватели, траките не са се съпротивлявали. Те се смесили и така народът им е изчезнал. Българите също не са били славяни, но славяните са били многобройни и смесването преобладава в най-голямата концентрация.

Овчедушието на съвременния българин, преклонената му главица, дето сабя не я сече, се дължи на тракийския ген. И нещата отиват натам, че да ни споходи съдбата на тракийците - претопяването и затриването.
Траки, прабългари и славяни(склавини) са сродни племена или по- скоро едни и същи племена наричани по различни начини. Самото име "България" е измислено за държава едва 10 век. Никой не ни е претопявал.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #4 -: Декември 27, 2021, 08:17:57 pm »
Ей ви тука един цитат от това което признават в уйкипедия:Само да ви онърна малко внимание върху единдребен факт "в края на седмото хилядолетие" не означава началото на шестото. Означава началото на осмото.
Под края на седмото хилядолетие имат в предвид 7900 години преди новата ера.
Във линка посочен от Светльо за пръв път чета нещо написано от друг човек което аз повтарям от години. За апокалиптично събитие в района имам в предвид.
И докато сме на темата за природното бедствие за сладководното черноморско езеро превърнало се в Черно Море, да загатна, че около бреговете му са живели един народ съставен от много племена с богата култура и когато се е напълнило с вода е изтласкало този народ навън. Така около цялата брегова ивица на Черно Море живеят остатъци от този народ. Това са траките. Логично е да бъдат полу- претопени и разединени след тази случка.
Другите траки идват от библейските територии, малко след този черноморски потоп на две вълни. Едната е заради легендарното размесване на езиците при строежа на вавилонската кула във Вавилон, а другото е прогонването на библейските ханаанци и филистимци от териториите на сегашен Израел. За това индоевропейската група езици е най- пъстра от всички останали езикови групи.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #5 -: Декември 27, 2021, 08:18:22 pm »
Как така името България било измислено през 10 век?
За Волжка България не си ли чувал? - тя през кой век е съществувала...
За Велика България между Каспия и Черно море не си ли чувал?

Името България на персийски означава - петте племена!
Прабългарите имат и монголоиден ген, така че не всички българи от петте племена са били славяни - говоря за древна България в Азия.

Аспарухова България са славяни.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #6 -: Декември 28, 2021, 08:49:09 am »
Как така името България било измислено през 10 век?
За Волжка България не си ли чувал? - тя през кой век е съществувала...
За Велика България между Каспия и Черно море не си ли чувал?

Името България на персийски означава - петте племена!
Прабългарите имат и монголоиден ген, така че не всички българи от петте племена са били славяни - говоря за древна България в Азия.

Аспарухова България са славяни.
Велика България съществува за кратко, малко преди Аспарухова, а преди хан Крум да слезе насам от стара планина и да превърне областта Македония в България и да опре на три морета, дунавска(аспарухова) България е била малка държава. Все пак грешката е моя. Името България за държава съществува от около 5 век, а отсам Стара планина идва при хан Крум- 10 век.
Що се отнася до волжките българи, ето ги и тях:
https://www.iskra.bg/kak-byaha-izmisleni-volzhkite-balgari/

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #7 -: Декември 28, 2021, 09:07:08 am »
Как така името България било измислено през 10 век?
За Волжка България не си ли чувал? - тя през кой век е съществувала...
За Велика България между Каспия и Черно море не си ли чувал?

Името България на персийски означава - петте племена!
Прабългарите имат и монголоиден ген, така че не всички българи от петте племена са били славяни - говоря за древна България в Азия.

Аспарухова България са славяни.
За Каспийско и Черно море мога да се съглася. Там са кюрдите, които са траки. За монголоидния ген, не съм съгласен. Заради съседството си с монголите и заради това, че са номади, сме се срещали с тях и сме прихванали някакви обичаи, но само това. Ние не сме номади като тях.
За произхода на думата "България" има ако не се лъжа 10 официални теории, но моята е единадесетата- произлиза от думата "Бал-кан", което в превод означава "Цар на Веелзевул". Грозното в случая е това, че имаме твърде позорна връзка с хазарите, а тяхното божество е Ваал(Ваал-зевул, Веелзевул). Думата "Балкан" много по- пълно обхваща етническите територии на България. Ние сме балканците. Няма други.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #8 -: Декември 28, 2021, 09:45:14 am »
Там са кюрдите, които са траки.
Кюрдите са 1 от 10-те загубени племена (по Библията). На практика са семити, а траките би трябвало да са яфети. Ако искате да видите що-годе чисти траки - вървете в Албания...

Страхувам се, че правите от историята точно това:
(разменяте мястото на красавицата и звяра)
<a href="https://www.youtube.com/v/bom2YbaFwTk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/bom2YbaFwTk</a>

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #9 -: Декември 28, 2021, 11:24:06 am »
Ето ви и нещо наистина тракийско.
Първата е снимка от 1870г. Тя е направена във Български исторически музей преди няколко седмици!

Имам две питанки?
Та първата питанката е - коя велика българка е снимана на снимката от 1870г?
И вторият въпрос намерете приликите между двете снимки?
 Ако искате отговорете, ако ли не, хайрлия да ви е!  :D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #10 -: Декември 28, 2021, 11:49:11 am »
Кюрдите са 1 от 10-те загубени племена (по Библията). На практика са семити, а траките би трябвало да са яфети. Ако искате да видите що-годе чисти траки - вървете в Албания...

Страхувам се, че правите от историята точно това:
(разменяте мястото на красавицата и звяра)
<a href="https://www.youtube.com/v/bom2YbaFwTk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/bom2YbaFwTk</a>
Кюрдите са траките с които лично аз се гордея. Ще сложа тук един линк, където е трудно да се хванат тракийските черти в лицата им, защото кюрдите от хилядолетия са в съседство със цигани и араби, но има няколко типично български лица на момичета и едно на мъж.
 Що се отнася до библейските семити, те не произлизат от Авраам, а от неговите пра- пра роднини. От същите пра- пра роднини произлизат и траките, но са по- назад в родословното дърво. Големият хилядолетен сблъсък между семитските народи и индоевропейците, към които принадлежат и траките, като всички индоевропейци са малко или много роднини, започва със сблъсъкът между религиите. Всички легенди за Ашера, Ваал, Дагон, или казано по друг начин, всички народи, които Библията нарича езичници и са "омразни на евреите" всъщност са индоевропейци и сред тях има и траки.
https://www.clubz.bg/9522-zuzan_i_sestrite_%D1%9D_poslednata_nadejda_na_zapadnata_civilizaciq
Ще сложа още един линк, който ще ви посочи фолклорът на кюрдите, за да доловите тракийското в хорАта им, макар и малко монотонно заради източните уклони в религията им. Ако сравните този танц с руския Казачок ще видите, че Казачокът е на светлинни години от българският фолклор за разлика от това:
https://www.vbox7.com/play:bdd2e35d
А ето и свързаните с България топоними и съответните обяснения:
http://bolgari.org/bylgarska_leksika_v_kyurdskite_govori-h-861.html
В хода на темата ще постна още линкове, но тези ги сравнявам с това постоянно натрапване на роднинството ни с братушките. Че сме братушки, братушки сме, но със сигурност не и етнически. За мен руснаците винаги ще си останат братята освободители, но това побратимяване е заради оставените кости на руснаците по нашите бойни полета.


Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #11 -: Декември 28, 2021, 11:53:16 am »
Ето ви и нещо наистина тракийско.
Първата е снимка от 1870г. Тя е направена във Български исторически музей преди няколко седмици!

Имам две питанки?
Та първата питанката е - коя велика българка е снимана на снимката от 1870г?
И вторият въпрос намерете приликите между двете снимки?
 Ако искате отговорете, ако ли не, хайрлия да ви е!  :D
Срамота ;D ;D ;D
Ама тего. Ай ся ми кажи, защо в България има толкова цигани? Знаем, че идват от Индия, ама кво дирят тука?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #12 -: Декември 28, 2021, 12:07:51 pm »
Как ще разберем дали в едно българско село има повече славяни или повече прабългари (така да го наречем).
По това как казват за себе си: с иранското АЗ, или със славянското Я.
Я нали ти казай.... (Аз нали ти казах).

В Иран има много кюрди. Милиони. Както в Ирак и Турция. Какво чудно, че имаме общи думи.
Прабългарите и иранците са роднини. Доказателства?
Аз = 1-во лице, единствено число

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #13 -: Декември 28, 2021, 03:33:34 pm »
Как ще разберем дали в едно българско село има повече славяни или повече прабългари (така да го наречем).
По това как казват за себе си: с иранското АЗ, или със славянското Я.
Я нали ти казай.... (Аз нали ти казах).

В Иран има много кюрди. Милиони. Както в Ирак и Турция. Какво чудно, че имаме общи думи.
Прабългарите и иранците са роднини. Доказателства?
Аз = 1-во лице, единствено число
Мога да постна още фолклор като доказателство, да намеря линковете на генетиците дето го твърдят, които рових преди няколко години, също и още общи думи, но всички тези неща нямат достоверността, която на мен ми се иска да имат.
 Кюрдите все още живеят с тракийски манталитет за разлика от нас. Те говорят на два диалекта, не са строили огромни замъци и дворци, но имат гениални архитектурни постижения в миналото, не са държава, нито империя, нито някога са били, но са участвали косвено и пряко в управлението на персийската империя, участвали са в управлението и на османската и на византийската империи, а и сега имат участие в управлението на Турция и са най- жилавият етнос когото познавам.
 Същото е било и с траките.
 Много племена, пръснати в една огромна територия, нямат изразена писменост, до колкото са писали, са го правили с гръцки букви, войнствени и способни да победят всеки свой враг, но никога не са се обособили като огромна империя с писменост и култура, които да наложат така, че да ги запомним. Въпреки това една трета от римските и гръцките императори са траки, Александър Македонски е трак, глаголицата и кирилицата са, едната финикийска, другата гръцка....
 На края сме създали една държава, която никога не е била империя от величината на римската, гръцката, персийската или дори османската и тази държава щеше да е същата като Кюрдистан ако случайно не бяхме вкарани във водовъртежите на руските имперски интереси.
 С Кюрдистан не се е случило така и за това те нямат държава, но за мен приликите са твърде много за да са случайни.
 За мен манталитета е твърде показателен.
 Разликата е в това, че ние сме загубили онази жажда за свобода, която винаги ни е карала да воюваме за нашето си, а те не са. Те са все още на нивото на нашите хайдути и възрожденци от турско време, защото при тях турското робство никога не си е отивало.
 Все пак ще сложа още един линк в предвид на това, обаче, че на 100% нищо в историята няма.
 Ако човек се позове на археологията- фалшиви артефакти и документи колкото щеш. Ако се позове на генетиката, мантрата на генетиците е, че всичко при тях е на 100%, тогава защо спорят по между си? Ако се позове на топоними и фонетика или на фолклор- живели сме в съседство, в една и съща империя на два пъти, нормално да прескачат думи и песни.
 На края си остават най- достоверните собствените ти изводи. Линкът е на форум, в който едно лично мнение на форумист е същото като моето. Първият коментар е къс, визирам втория(дългия):
https://www.forumnauka.bg/topic/20614-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA/page/63/



Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Кои са траките и къде живеят понастоящем
« Отговор #14 -: Декември 28, 2021, 03:46:27 pm »
И за да не запъваме на кюрдите, ето ви малко музика от южните брегове на Черно Море...
https://mejdu-redovete.bg/%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%8F%D1%82-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D1%80/