Алтернативни енергоизточници > Механични, гравитационни и хидродинамични устройства

СЕ от двойно махало

<< < (6/8) > >>

VITAN:
Губиш си времето. Ако тука имаше хляб, Леонардо, ако щеш и Архимед щеше да го извади...

Хулио е прав: "Колкото и да е хаотично движението, то е по затворен контур, т.е. началото на траекторията съвпада с края. Щом кривата е затоврена, сбора от векторите й е нула"

Въобще СЕ от механика по определение е губене на време и харчене на енергия.
Всеки СЕ копач, миньор, геодезист и пр. изпървом да си отговори: откъде ще дойде тази енергия.
За мен - само, ако се намери начин да се цоца от космическият поток неутрино.
Дори цоцането от йоносферата - на практика възможно е крайно опасно...
Що човечеството е алчно до безумие.

Студен синтез изучавай - и там може да има храсти със зайци под тях, но ултрамалко вероятно да стане с гаражни установки (които са по-големи от тия в 1 мазе)  8)

miromad:
И аз смятам, че си губя времето, но не с установката, а тук във форума.
Нито един колега досега не даде конкретна причина, поради която не може да има СЕ в тази система или пък защо загубите ще са повече от печалбата.
Ето един такъв гравитационнен/инерционен вечен механически двигател - https://www.youtube.com/watch?v=zQqtvkiwnYU

VITAN:

--- Цитат на: miromad в Декември 20, 2021, 10:49:11 pm ---Нито един колега досега не даде конкретна причина, поради която не може да има СЕ в тази система или пък защо загубите ще са повече от печалбата.
--- Край на цитат ---
Хулио ти го каза, не вдяваш.
Дерзай.
От мен имаш 3 бона премия, само да видя това механично чудо, което произвежда СЕ. И се самозахранва.
Схема не ми трябва... Копие няма да му правя.

П.п.: Не всичко, което лети (в интернет) се яде.

Радико:

--- Цитат на: miromad в Декември 20, 2021, 10:49:11 pm ---И аз смятам, че си губя времето, но не с установката, а тук във форума.
Нито един колега досега не даде конкретна причина, поради която не може да има СЕ в тази система или пък защо загубите ще са повече от печалбата.
Ето един такъв гравитационнен/инерционен вечен механически двигател - https://www.youtube.com/watch?v=zQqtvkiwnYU

--- Край на цитат ---

За въпросният "ввчен" двигател мижеш да попиташ "макс 1962" дали наистина е такъв. Той похарчи до колкото помня 3000 евра в Испания за да го направи. А тук изписахме няколко страници коментари да му обясняваме защо и как няма да се получи щом парите са ти по евтини от времето прекарано тук деиствай губи ги и ти като Макса

бай Теню:

--- Цитат ---Въобще СЕ от механика по определение е губене на време и харчене на енергия.
Всеки СЕ копач, миньор, геодезист и пр. изпървом да си отговори: откъде ще дойде тази енергия.
За мен - само, ако се намери начин да се цоца от космическият поток неутрино.
Дори цоцането от йоносферата - на практика възможно е крайно опасно...
Що човечеството е алчно до безумие.

Студен синтез изучавай - и там може да има храсти със зайци под тях, но ултрамалко вероятно да стане с гаражни установки (които са по-големи от тия в 1 мазе)
--- Край на цитат ---
           Не се сдържах ииии... По голяма смехория не бях чувал скоро, но и не съм очаквал и друго от една писарушка. Та това е една от най чистите и безплатни, безкрайни и достъпни енергии на света и ти който хал хабер си нямаш как да я уловиш и вкараш в работа си седнал да пишеш тези глупости. Добре, че все пак си приготвил 3 бонбона зо тос който ти покаже как става.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия