Автор Тема: Помощ относно контролер, захранване и др.  (Прочетена 10074 пъти)

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Помощ относно контролер, захранване и др.
« -: Декември 05, 2021, 01:20:56 am »
Здравейте съфорумци,

нека малко ви отклоня вниманието от темата "Анти корона вирус".
Решил съм да си купя този безчетков мотор - https://www.amazon.de/-/en/Brushless-Outrunner-Waterproof-Dustproof-Controller/dp/B0839GZBCN , но не знам какъв контролер би му паснал, какво захранване и още някоя допълнителна техника, че да го подкарам. Може ли захранването да е и от адаптер и да е с по-нисък волтаж - 12 волта например?
Всичката техника ще я купувам от www.amazon.de или от https://www.ebay.de/, така че може да давате примери оттам. Може и от други сайтове, но трябва техниката да се намира в Германия.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #1 -: Декември 05, 2021, 08:13:21 am »
Със тия моторчета нещата са доволно сложни. Първо контролера трябва да е за 125 ампера ток.  Повечето биха работили и на 12 волта, нооо не се знае.  Трябва да видиш точно какъв е мотора и да използваш и същият инвертор. В момента в тази пазарна ниша цари пълен хаос. Това са така наречените "хиперинвертори"
Демек работещи на висока честота примерно 44 килохерца да ама това не е стандарт. Всяка фирма си прави моторите и контролерите за каквато и е сгодно честота. И по правило ако сложиш мотор и инвертор от различни фирми не искат да работят защото не се съгласуват по честота. Та за това най добре ако ги намериш комплект двигател със инвертор.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #2 -: Декември 05, 2021, 09:34:32 am »
Това е трифазен многополюсен мотор с външен ротор и работи задължително с ESC контролер който превръща постоянния ток в трифазен. Мотора е безсензорен има и същия модел със сензори, лошото е че с тая лепната хартийка на него не се знае какво качество е, никаква фирма не застава зад този продукт. Най големия проблем са неодимовите магнити в тия мотори, трябва да издържат на температура над 150°С а повечето са до 80°С и малко по голямо нагряване ги размагнитва. ESC контролера трябва да се вземе с някакъв запас поне 160А а това си е доста пари, по скъпи са от самия мотор. Трябва ти също и сервотестер за да задействаш ESC контролера те са евтини не е проблем но става и обикновен PWM генератор с 555. Вярно е че не всеки ESC контролер ще накара тоя мотор да работи правилно но е доста за обяснение. Разбира се може да го пуснеш на 12V но ти трябват поне 1500W захранване. Моят съвет е щом не си работил с тези мотори е да търсиш готово решение.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #3 -: Декември 06, 2021, 03:08:05 pm »
Със тия моторчета нещата са доволно сложни. Първо контролера трябва да е за 125 ампера ток.  Повечето биха работили и на 12 волта, нооо не се знае.  Трябва да видиш точно какъв е мотора и да използваш и същият инвертор. В момента в тази пазарна ниша цари пълен хаос. Това са така наречените "хиперинвертори"
Демек работещи на висока честота примерно 44 килохерца да ама това не е стандарт. Всяка фирма си прави моторите и контролерите за каквато и е сгодно честота. И по правило ако сложиш мотор и инвертор от различни фирми не искат да работят защото не се съгласуват по честота. Та за това най добре ако ги намериш комплект двигател със инвертор.
То имаш ли си въобще хабер как се управлява BLDC-мотор, за какво служи високата честота, как се изчислява и т.н., щото си написал едни големи глупости, само и само да взимаш участие и да изглеждаш на ерудит. Радико си мисли, че отделните фирми си слагат хаотично честотата на инверторите? - оле майко...оле майко....  ;D Колкото по-ниска честота, толкова по-голямо КПД, но тя честотата не се избира произволно, а се изчислява. Но я изчислява само този, който си има хабер - как и защо.  :D

Радико откакто ни представи отрочето си - вибратор плуващ в корито на душ-кабина и го нарече "Квантов генератор", а себе си втория Никола Тесла, рейтингът му техничар, еле пък на електрончик /къде се слагаш там между шамарите  ;)/ падна под абсолютния минимум и удари абсолютното дъно, няма накъде повече надолу.

Какви са тия акъли за 125 А, ти виждал ли си на живо 125 А, каква мощ е?
Аз със 125 А режа дебели железа. Как ще ти издържи тоя мотор 125 А?

Моторчето, което показва колегата miromad, който иначе се ползва с авторитет във форума, е от порядъка на 200 Вт. При мен имам на склад бол такива, а Радико дори не е пипал такъв, той се ориентира само по картинка, гледай само колко поста е начаткал, скоро дървения философ ще го мине.
Имам едни говорителчета около 10 см. диаметър, на тях пише, че са 500 Вт. Има в магазина едни бисквити катеричка, само такива като него си мислят, че вътре има катерици.

Колега miromad, правилно не взимаш под внимание "експертното" мнение на лаладжии и дървени философи. "Кило брашно да имаш, на мастор да го дадеш" - е казал народа.

Двигателят е безсензорен. Такива се ползват само за еднокретен запуск, защото при всеки такъв началния ток е много голям, а въртящия момент нисък, докато инвертора определи положението на ротора спрямо статора. Ползват се такива при радиомоделите. Ако ти трябва мотор за задвижване на колело и нещо друго, ти трябва мотор със сензори, защото сензора знае какво е разположението на ротора преди мотора да е запуснат.

За инвертора:
Всеки велосипеден инвертор за безчеткови мотори ще ти свърши работа. Продават в Алиекспрес и едни компактни малки, без радиатор за 500 Вт инверторчета, струват около 10 $, също ще ти свършат работа. Всеки безсензорен инвертор за радиомодели ще ти свърши работа, разбира се да отговаря на захранващото напрежение, за мощност всеки е над 200 Вт. Само че тия за радиомоделите се управляват Пулс-позишън-модулация. Нормалните инвертори, които не се управляват по радиоканал, се управляват по напрежение, примерно от 0-5 В или при велосипедните от 1-3 В.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #4 -: Декември 06, 2021, 03:21:05 pm »
Бдя неОморно, неОморно бдя, поне в техническите теми да не се говорят глупости и да не се представят лъжи за квантови двигатели или етерни.  :D

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #5 -: Декември 06, 2021, 03:52:18 pm »
EDМ, то че Радико натвори някой работи е верно ама ти го надминаваш със светлинна скорост мислех че поне ти знаеш нещо за тия мотори но съм се лъгал. Мотора изобщо не е 200 вата и с тоя контролер дето предлагаш няма да го завърти добре дори на празен ход. Ето тук го предлагат същия мотор само че със сензори и забележи с 200А контролер в комплект https://maytech.cn/products/electric-skateboard-6374-170kv-motor-200a-vesc6-0-based-speed-controller-kit-esk8 .

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #6 -: Декември 06, 2021, 04:03:34 pm »
EDМ, то че Радико натвори някой работи е верно ама ти го надминаваш със светлинна скорост мислех че поне ти знаеш нещо за тия мотори но съм се лъгал. Мотора изобщо не е 200 вата и с тоя контролер дето предлагаш няма да го завърти добре дори на празен ход. Ето тук го предлагат същия мотор само че със сензори и забележи с 200А контролер в комплект https://maytech.cn/products/electric-skateboard-6374-170kv-motor-200a-vesc6-0-based-speed-controller-kit-esk8 .

Ами не, просто ти си се залъгвал и видно нямаш никаква практика. Тези обявени мощности са пикови, дават ги за няколко секунди. Номиналната мощност на тия мотори, ако е от малките 53 см около 200 Вт, по-големия 63 мм е около 500 Вт. Проблема при тия двигатели е охлаждането.

krasias , занимавам се с тия неща години, вкл. с проектиране на инвертори на база STM32. Това не ти е ббудиска секта, да се изказваш толкова крайно. Изгорил съм и пренавил не един такъв мотор и съм минал хиляди километри, та знам колко мощност издържат.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #7 -: Декември 06, 2021, 04:08:17 pm »
Да де щото и аз съм пренавивал, купувал и измервал токове товари и също знам за какво става на въпрос. Та извинявай ама не мога да ти повярвам.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #8 -: Декември 06, 2021, 04:10:48 pm »
ако се има предвид механиката вал от 10 мм не би издържал повече 10 нютон метра въртящ момент. Мощност по голяма от 400 вата за мотора е съмнителна.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #9 -: Декември 06, 2021, 04:11:04 pm »
Да де щото и аз съм пренавивал, купувал и измервал токове товари и също знам за какво става на въпрос. Та извинявай ама не мога да ти повярвам.

Мерил си, ама на масата. А аз съм изпробвал на "бойното поле".
Хич и не те карам да вярваш. Но имам проектиран и в действие не един двигател от тоя тип с мои инвертор с рекордно КПД.

Ти си прави там експериментите и мери токове за части от минутата. Аз карам мотора по цял ден почти всеки ден.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #10 -: Декември 06, 2021, 04:12:37 pm »
ако се има предвид механиката вал от 10 мм не би издържал повече 10 нютон метра въртящ момент. Мощност по голяма от 400 вата за мотора е съмнителна.

Слага се редуктор.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #11 -: Декември 06, 2021, 04:17:31 pm »
В момента правя моторите с термозащита, като слагам един датчик директно на намотката и по всяко време на дисплея ми излиза температурата на проводника. У нас се продават проводници до 150 гр., има немски до 180 гр. издържа изолацията, но при тия температури след кратко време ги достига и ротора. Та наясно съм какво става в двигателя с обратната връзка - температура в реално време и под реално натоварване.

Мога софтуерно през командния пулт по UART да коригирам термозащитата. Та тия мощности съм ги фиксирал на база температура на намотката и това е около 10 А. Пълен безхаберник е оня, който си мисли, че ще кара такова двигателче, дето се събира в шепата си при 125 А или дори при 20 А.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #12 -: Декември 06, 2021, 04:22:16 pm »
Мога да ти снимам видео но точно такъв мотор нямам имам максимум 1000 вата и си дърпа 50А при 20V без проблем. Но съм го пробвал с такъв контролер дето предлагаш и не работи добре дори на празен ход.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #13 -: Декември 06, 2021, 04:29:15 pm »

Мога софтуерно през командния пулт по UART да коригирам термозащитата. Та тия мощности съм ги фиксирал на база температура на намотката и това е около 10 А. Пълен безхаберник е оня, който си мисли, че ще кара такова двигателче, дето се събира в шепата си при 125 А или дори при 20 А.
Да знам какво си правил ама само за лодката при пълна изолация и лошо охлаждане. Ако беше сложил ин рунър щеше да му направиш и добро охлаждане и нямаше да имаш тия проблеми с температурата, даже си ма ин рунъри с водно охлаждане.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Помощ относно контролер, захранване и др.
« Отговор #14 -: Декември 06, 2021, 04:29:45 pm »
Мога да ти снимам видео но точно такъв мотор нямам имам максимум 1000 вата и си дърпа 50А при 20V без проблем. Но съм го пробвал с такъв контролер дето предлагаш и не работи добре дори на празен ход.

Хич не ми се влиза в полемика, особено за неща дето са ми пределно ясни и да взема сега да убеждавам някой, ей така за тоя дето духа. Пишман да стане човек, да се обади.

Ти разбра ли главното?
За колко време ще ги поддържаш тия мощности. Нали ти казах, че обявената мощност е пикова. Ако го натоварваш, като флекс или дрелка в съотношение работа/почивка 1/10, може и да го караш на 50 А. Но номиналната мощност се изчислява при постоянно натоварване на двигателя. Ако имаш някаква система за охлаждане, по-голяма в пъти по-голяма от самия двигател, също може. Но при стандартни условия ти казах какви са възможностите.

При мен моторите са постоянно натоварени на макс и са с водно охлаждане, директно са потопени във водата, с алуминиев корпус и като ги извадя при мощност от 500 Вт, едва се пипат с ръка.