Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 423520 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 784
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2115 -: Ноември 18, 2023, 09:10:04 pm »
Да живее съветския съд - най-демократичния съд на света:

<a href="https://www.youtube.com/v/VxtdLLjp5H8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/VxtdLLjp5H8</a>

Присъди от по 10 години за журналисти... думи нямам просто.

Не се учудвам за пореден път на невежеството ти.
Няма никакво значение професионалното качество на физическото лице, за де е наказетлно отговорно лице. Професионалното качество при извършване на престъпление може да бъде само квалифициращо обстоятелство, т.е. по-тежък състав на престъпление.

Това, че си журналист не ти дава имунитет, ако извършиш престъпление.
Наказателно отговорно е само физическо пълнолетно лице, което е извършило престъпление в състояние на вменяемост. Юридическо лице не може да извърши престъпление.

И какво се учудваш с лаишките си знания и разбирания. Извършил журналиста престъпление, естествено, че ще бъде съден. Журналиста Джулиан Асандж не беше ли съден?

Ти имаш много изкривена представа за правото въобще. Като се сетя, как се ежеше, че някакъв полицай те спрял за проверка и ти си му искал да ти прати писмено разпореждане, да си се явил при него в автомобила, направо си извадил късмет, че не си бил арестуван или подведен под наказателна отговорност, ако си пречел на полицая да си върши работата. За неподчинение, за неизпълнение на УСТНИ разпореждания на полицай, подлежиш най-малкото на 24-часово полицейско задържане.

Аз ако бях на мястото на порлицая, щеше да научиш от мен лично законите, като те туря в клетка на дървен нар за 24 часа и щеше да ги научиш.  :D

А като каза как работил най-демократичния /руския/ съд, да ти напомня за един случай наскоро, как работи английския съд. Наши граждани ги съдят задочно в Лондон с много тежки обвинения, затова че търгували стоки с двоина упатреба с руски фирми, за шпионаж. Пълни бутафорни обвинения, също тако българските за държавна измяна на политици, които са посетили Русия. Все едно всеки който влезе в американскоото посолство или го навести американски дипломат, да му повдигнем едно от най-тежките обвинения.

Да ти напомня ли и как Доналд Тръмп се начеси в българската правосъдна система и повдигнаха обвинение на един български съдия, който пусна Малинов да отиде до Русия. Представяш ли си колко независима е "демократичната" съдебна власт в уславията на колониалната дектатура?

Горелка, горелка....
вземи учи, чети, бъди прецизен, не да ми се хвалиш как си пиел всяка вечер и си пушил.
Хорага га учили, ти си лапал мухите и сега ти виждаме "плодовете" във форума. Много бракова продукция даваш.  :)

Много си прос!  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 603
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2116 -: Ноември 18, 2023, 09:36:58 pm »
Не се учудвам за пореден път на невежеството ти.
Няма никакво значение професионалното качество на физическото лице, за де е наказетлно отговорно лице. Професионалното качество при извършване на престъпление може да бъде само квалифициращо обстоятелство, т.е. по-тежък състав на престъпление.

Това, че си журналист не ти дава имунитет, ако извършиш престъпление.
Наказателно отговорно е само физическо пълнолетно лице, което е извършило престъпление в състояние на вменяемост. Юридическо лице не може да извърши престъпление.

И какво се учудваш с лаишките си знания и разбирания. Извършил журналиста престъпление, естествено, че ще бъде съден. Журналиста Джулиан Асандж не беше ли съден?

Тогаз не скачай за заповедта за арест на Путин ... :)


... За неподчинение, за неизпълнение на УСТНИ разпореждания на полицай, подлежиш най-малкото на 24-часово полицейско задържане.
Разпорежданията се издава ПИСМЕНО, освен ако няма възможност това да се направи. нежеланието на полицая да го направи не е невъзможност. Призоваването се извършва с призовка а не с "А'е я ела до колата...". Ма ти никога няма да го разбереш - за теб свободата и личното достойство нямат никаква стойност... някой с пагони ще те оправи в храстите и пак ще си траеш...

Аз ако бях на мястото на порлицая, щеше да научиш от мен лично законите, като те туря в клетка на дървен нар за 24 часа и щеше да ги научиш.  :D


ПроЗ си кат баданарка... задържането по ЗМВР не е наказание (беше по времето за което милееш, когато имаше милиционери). В момента полицията има право да те задъжи ДО 24 часа с цел да проведе някакви действия. Задъжането "просто така" е незаконно.

А като каза как работил най-демократичния /руския/ съд, да ти напомня за един случай наскоро, как работи английския съд. Наши граждани ги съдят задочно в Лондон с много тежки обвинения, затова че търгували стоки с двоина упатреба с руски фирми, за шпионаж.
Бъркаш два съвсем различни случая(единия случай е в Гърция), ама ти е простено - в главата ти е пълна каша...

Горелка, горелка....
вземи учи, чети, бъди прецизен, не да ми се хвалиш как си пиел всяка вечер и си пушил.
Хорага га учили, ти си лапал мухите и сега ти виждаме "плодовете" във форума. Много бракова продукция даваш.  :)

Много си прос!  :)

Това ще отсъди все по-оредяващата благодарение на теб аудитория на форума ... :) Жалко е че повечето си траят...
П.С. Номак иска да му свалят бан-а. Знам че не можеш щот си обикновен пъдар, ама предай на шефа да помисли по въпроса, че тук си пишем 5 човека...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 784
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2117 -: Ноември 18, 2023, 10:02:44 pm »

Разпорежданията се издава ПИСМЕНО, освен ако няма възможност това да се направи. нежеланието на полицая да го направи не е невъзможност. Призоваването се извършва с призовка а не с "А'е я ела до колата...". Ма ти никога няма да го разбереш - за теб свободата и личното достойство нямат никаква стойност... някой с пагони ще те оправи в храстите и пак ще си траеш...
 

ПроЗ си кат баданарка... задържането по ЗМВР не е наказание
Това ще отсъди все по-оредяващата благодарение на теб аудитория на форума ... :) Жалко е че повечето си траят...
П.С. Номак иска да му свалят бан-а. Знам че не можеш щот си обикновен пъдар, ама предай на шефа да помисли по въпроса, че тук си пишем 5 човека...

Пак ти казвам - ти си освен, че си инат, си е прос!
Писмените полицейски разпореждания се издават, когато трябва да се явиш в районното при кварталния или дознателя, да даваш обяснения. На улицата полизая издава устни разпореждания! Той няма да ти пише бележки, да се явиш при него, при условие че ти вече си при него. Няма полицай в България, който да пише на улицата писмени разпореждания или призовки.

Полицейското задържане не съм казвал, че е наказание. Това си ги измисли ти, както си измисляш и много други неща. Задържането е принудителна административна мярка.

Ако си погледнеш постовете, те си сол и пипер на всяка манджа при уславие, че не можеш да готвиш. Ти си един лаладжия и хората ако бягат, ще избягат от твоите простотии.

Не немасвай други хора, не търси съюзници, като си бизпомощен в споровете си. Няма да ти дам възможност да си вееш байрака във форума. Простотиите ти няма да търпя. Ще срещаш постоянно моите забележки, докато не престанеш да говориш глупости от незнание и соросоидна пропаганда, докато пусне бяла перушина.

По тоношение на някакъв бан на колегата Номак:
Прекалено се занимавате с конспирации. За какво да му е наложен бан на този колега, той не е имал провинения от неспазване на правилата. Друге въпроса, ако той или някой покрай него си въобразява, че милиционера от форума го баннал, щото няма друга работа.

Направил съм проверка на списъка с ограничените никове - Номак не фигурира.
Вероятно има проблем с АйПи адреса си. На мен също ми е се е случвало, да не мога да вляза във форума.
Дори сега не мога да влизам от телефона си, а не съм си слагал бан.
Има някакъв недостатък, но не знам какъв е. Може би трябва да се растартира сървара или колегата да си смени АйПито.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 603
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2118 -: Ноември 18, 2023, 10:14:20 pm »
Пак ти казвам - ти си освен, че си инат, си е прос!
Писмените полицейски разпореждания се издават, когато трябва да се явиш в районното прикварталния или дознателя, да даваш обяснения. На улицата полизая издава устни разпореждания. Той няма да ти пише бележки, да се явиш при него, при условие че ти вече си при него.

Що не хванеш да прочетеш поне закона, ами си правиш свободни съчинения?

Цитат
Чл. 64. (1) (Изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) Полицейските органи могат да издават разпореждания до държавни органи, организации, юридически лица и граждани, когато това е необходимо за изпълнение на възложените им функции. Разпорежданията се издават писмено.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) При невъзможност да се издадат писмено разпорежданията могат да се издават устно или чрез действия, чийто смисъл е разбираем за лицата, за които се отнасят

Съвсем ясно е казано "ПРИ НЕВЪЗМОЖНОСТ". Тоест на въргала преди 2 дена пред стадиона е невъзможно да издадеш писмени разпореждания на всички, докат те те замерят с камъни.
И това е направено с цел, която е разписана в ал. 5 и 7, ама ти ги оставям за домашно.
Полицая по закон може само да издаде разпореждане.Всичко друго е... желание, каприз, молба... и после полицая казва "ама аз само му предложих, той добровлно се хвана за палците..." :)

... Полицейското задържане не съм казвал, че е наказание. Това си ги измисли ти, както си измисляш и много други неща. Задържането е принудителна административна мярка.
Мярката преследва някаква цел, а не е просто "за да ти е гадно". И при постигане на целта мярката трябва да бъде прекратена.
Налагт ти запор на банковата сметка за да те накарат да си платиш глобата. В моменат в който си я платиш, запора вече е незаконен, защото е постигнал целта си.
Задържат те в районното, за да изчакат заповед от прокурор или становище от разследващия дали ще възбужда нещо срещу теб, или докато установят личността ти. Не могат да те държат просто ей-така, щото им е скучно. Ако трябва да сме точни - дори нямат право да те водят в районното, зако им предоставиш документ за самоличност - знаят те кой си, ако някой поиска да възбужда дело срещу теб - ще ти пратят призовка.
Елементарно за досещане, нали?

Не немасвай други хора, не търси съюзници, като си бизпомощен в споровете си. Няма да ти дам възможност да си вееш байрака във форума. Простотиите ти няма да търпя. Ще срещаш постоянно моите забележки, докато не престанеш да говориш глупости от незнание и соросоидна пропаганда, докато пусне бяла перушина.

Ще се радвам да спорим като нормални индивиди, всеки със своите дупки в познанията си. Да, чувството ми за хумор не винаги е правино разбрано, но съм си такъв - чепат.
Хубаво е и ти да поразмислиш за отношението си специално към мен, щото:


Ако имаш проблем с превода - да ти го напиша като текст за да можеш да го вкараш в гугъл транслейта?  :P

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 784
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2119 -: Ноември 20, 2023, 08:57:41 am »
Преглед на горещите събития:

Ето какво си говорят американците Лари Джонсон /не руснаците/, накъде отива Украйна, как стоят нещата в Авдеевка:
https://www.tiktok.com/@mir2318f/video/7303193726430514465?lang=en


Ето какво казват американците /не руснаците/ за политиката на САЩ към Русия и постсъветското пространство:
https://www.tiktok.com/@user4819084387750/video/7292859914953821472?lang=en


Какво считат американците, ако хипотетично се сблъска тяхната армия с руската на бойното поле в Украйна:
https://www.tiktok.com/@simbauharj/video/7291385813730872608?lang=en


Какво казват американците за Израел, който се крие под маската на демокрацията, а всъщност представлява един страшен фашистки режим:
https://www.tiktok.com/@tata_44_tata/video/7299446508141710624?lang=en


За голямата лъжа по новините, че Хамас са обезглавили 40 еврейски деца и че са клали въобще. Истината е, че израелски самолет е бомбардирал музикалното събитие, т.к. са налични следи от едрокалибрено оръжие, каквито бойци на Хамас са нямали. Всичко е една провокация тип 11-септември за създаване на повод за нападение или война. Израелските фашисти излъгаха света, те провеждат геноцид над палестинското население:

https://www.tiktok.com/@anas.bg.ps.2/video/7303143658809773345?lang=en


И накрая:  :)
Тук може да видите последното ми видео. Който го хареса - палеца нагоре, да се абонира за канала ми  ;), ще има още много подобни видеа:  :)

https://www.tiktok.com/@plamenppetkov/video/7301987718211423521?lang=en




Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 784
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2120 -: Ноември 20, 2023, 09:19:46 am »
Другарю Горелка,
ако обичаш, кажи ми за кой кмет на София гласува на балотажа, да ти кажа някои данни от разузнаването  ;), да не се окаже, че си гласувал за БКП?  :) - щот нали ти си голям антикомунист...  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 603
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2121 -: Ноември 20, 2023, 09:44:31 am »
Другарю Горелка,
ако обичаш, кажи ми за кой кмет на София гласува на балотажа, да ти кажа някои данни от разузнаването  ;), да не се окаже, че си гласувал за БКП?  :) - щот нали ти си голям антикомунист...  :)

Освен че съм антикомунист, съм и леко расист, така че можеш да се досетиш за кого съм гласувал :)

П.С. Идват избори, не трябва да се караме с педалите. Дори Путин почва да го разбира :) : https://youtu.be/aLtv2Kso-us?t=223
Да очкаваме ли гей парад на Червения площад?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 784
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2122 -: Ноември 20, 2023, 10:06:39 am »
Освен че съм антикомунист, съм и леко расист, така че можеш да се досетиш за кого съм гласувал :)

П.С. Идват избори, не трябва да се караме с педалите. Дори Путин почва да го разбира :) : https://youtu.be/aLtv2Kso-us?t=223
Да очкаваме ли гей парад на Червения площад?

Бягаш ми нещо по тъча напоследък. Неудобни въпроси задавам, но те моите по принцип никога не са били от лаишките. Отговори ясно, за кой кмет гласува? Да те изненадам. :)

На следващо място бъкаш от противоречия. Уж Путин отдавна умря, първо се криеше в бункер, после стоеше във фризер с главата надолу, сега бил разбирал нам си ко....?
Ти адекватен ли си, извинявай?  :D

И един съвет:
Не търси повече, ако обичаш помощ от публиката, защо си били мълчали и пр., да ти помагат. Когато сереш лайна, мислиш ли, че някой е длъжен да ти бърше задника? Чувстваш се безпомощен, защото съм те взел на мушката.

Ако някой ти се притече на помощ, ще яде калая вместо тебе. Има вече такива примери.
Не препоръчвам на никой да се меси в чуждите работи, всяка жаба за своя гьол.  ;)

Оплакванията ти, че никой не пишел заради мен са чисто женско пискане - то кой от тия дето визираш е прописвал някога, та да е спрял да пише?  :D
Освен това техническите теми са многобройни, на никого не е препятствана възможността и правото, да ни представя безвъзмездна техническа информация. А това, че ти си решил да си мериш пишката и някой е решил да ти "плати" е личен въпрос и това да призоваваш някой да ти помагал е слабост и опит за майдан.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 603
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2123 -: Ноември 20, 2023, 11:00:45 am »
Ти му предложиш да се води диалог като между зрели хора, тоя пак тича да си мери п§шката с линийка...

Бягаш ми нещо по тъча напоследък. Неудобни въпроси задавам, но те моите по принцип никога не са били от лаишките. Отговори ясно, за кой кмет гласува? Да те изненадам. :)

По-ясен отговор от този не знам как да ти дам, без да разкрия тайната на вота си :) А и ти си човек с логическо мислене - отговора не трябва да те затруднява. Както мен не ме затруднява да налучкам за кой си гласувал в Сливен с голяма доза вероятност. Верно, само до 5-то място стигна, ма се радвай, щот това ще е максимума...
Всъщност... много по-вероятно е в деня на изборите па да си си бъркал в телесните отверстия вместо да отидеш да гласуваш...

... Чувстваш се безпомощен, защото съм те взел на мушката.
Разтреперах се от страх...

Ако някой ти се притече на помощ, ще яде калая вместо тебе. Има вече такива примери.
Типично по комунистически...


Освен това техническите теми са многобройни, на никого не е препятствана възможността и правото, да ни представя безвъзмездна техническа информация.

Тогаз направи нещо за Номак/Вектор, а не се оправдавай с технически проблеми. Отдели 5 минути да може човека да чете и пише във форума, вместо да ги губиш да лееш помия по мен.
« Последна редакция: Ноември 20, 2023, 11:17:06 am от juliang »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 784
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2124 -: Ноември 20, 2023, 11:34:16 am »
Аз не съм гласувал за кмет, защото никой не ми харесваше, дори от симпатизантите по антиколониална идеология.

Да, както винаги бях на "работа" - а тя моята работа е чесане на пъпа.  :D
Нали уж съм комунист, нали уж през комунизма работили само баламите, е аз не съм от тях.  :D

Пак ти потретвам, като четворник на Путин:
На Номак никой не му е слагал бан!
Не се правете на мъченици, важни фактори /не се мислете въобще за някакъв фактор от който зависи науката, техниката или съществуването на форума/, че някой искал да му запуши устата или репресирани от комунисти. Черен аман от вашите пискливи женски оплаквания.

Има явно някакъв проблем със софта на форума. Вероятно трябва рестарт, не знам....
Примерно аз от моя телефон не мога да отварям форума - изписва ми, че имам постоянна забрана!


Кажи му да пробва да влезе от друг компютър, да пробва от телефона и ако успее, значи проблема е при неговото ай-пи нещо.
Обърнете се към собственика и генералния директор, аз не мога да помогна в този случай.
Моя ресор е 6-ти отдел на Гестапо.  ;)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 603
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2125 -: Ноември 20, 2023, 11:41:42 am »
Аз не съм гласувал за кмет, защото никой не ми харесваше, дори от симпатизантите по антиколониална идеология.

Значи нямаш моралното право да смърдиш по посока на законно избраната власт в държавата. Стоиш бъркаш си в ... "пъпа" и търпиш :)

Не се правете на мъченици, важни фактори /не се мислете въобще за някакъв фактор от който зависи науката, техниката или съществуването на форума/

Така го кажи, к'во го усукваш - ние, потребителите на форума сме едни мижитурки, ненужни никому :)

Аре, отивам в катакомбите да си влача оловните обувки, ще се чуем малко по-късно кат ми доскучее :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 784
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2126 -: Ноември 20, 2023, 12:58:33 pm »

Така го кажи, к'во го усукваш - ние, потребителите на форума сме едни мижитурки, ненужни никому :)


Ти явно не можеш да възприемаш адекватно, приемниката ти е постоянно запушен, а латерната ти е зациклила.

Нали ти казах, да не намесваш други освен себе си. Не говори от името на други, особено неназовани. Не създвай илюзия, че зад гърба ти има цяла армия съмишленици - не, сам си и няма кой да ти помогне.  :)

Та, като говориш за мижигурки, че били другите, не оспорвам мнението ти, че ти самия се слагаш в това число. Длъжен съм да се съглася с теб.  :) Считаш се за мижитурка - ами добре, не съм изненадан.  :)

Потретвам ти:
Не намесвай в споровете си други, не пискай, като жена, никой не желае да ти помогне, защото това нарушава природан закон. Който помага носи чуждия кръст - яде калая, чуждия калай.  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 787
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2127 -: Ноември 20, 2023, 01:48:06 pm »
Сектите лъжат, че имат само Свещено Писание.
Както съм казвал, имат и Предание.
А то казва: Гог и Магог е Русия.
А какво говорят фактите! > не ги интересува. А тях ги има...

И ето как е сценария за Четвъртата Световна война
(Третата била падането на СССР - къде световна война без Русия?!) и
идването на Машиаха (Месията за евреите, Антихриста за нас... ще чуете и как е за мюсюлманите).

https://dzen.ru/video/watch/655765212ac2da775354b18c

Сценарий эсхатологической войны уже написан
Политолог Владимир Можегов о том, как могла бы выглядеть программа «пришествия Машиаха».

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 603
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2128 -: Ноември 20, 2023, 02:51:40 pm »
Нали ти казах, да не намесваш други освен себе си. Не говори от името на други, особено неназовани. Не създвай илюзия, че зад гърба ти има цяла армия съмишленици - не, сам си и няма кой да ти помогне.  :)

Ти сам ги намесваш :)

Не се правете на мъченици, важни фактори /не се мислете въобще за някакъв фактор от който зависи науката, техниката или съществуването на форума/, че някой искал да му запуши устата или репресирани от комунисти. Черен аман от вашите пискливи женски оплаквания.

Назовавай като си толкоз ербап - кои са другите освен мен. Ама от активните, не от тия де не влизат вече (уж по технически причини :) )...

За латерната - то се вижда кой има само една плоча в нея... :)

Аман от лозунги...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 787
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2129 -: Ноември 20, 2023, 10:08:16 pm »
Статуята на свободата, подарена от френските масони:

В същност е:
Хеката => В древногръцката митология е богиня, свързвана с Лунната митология... Тя се свързва не само с фазите на Луната, но също с нощните тайни, магиите, духовете и тройния кръстопът.

Или както казахме трансгендър, подобие на Луцифер - за което писах...